Autoškola Praha 6

Chcete řidičský průkaz, ale zatím nemáte představu o tom, jak vybrat autoškolu a jak probíhá celý kurz autoškoly? V následujícím článku se dozvíte základní informace k absolvování autoškoly.

Vlastnit řidičský průkaz má mnohé výhody. Nejste na nic a nikoho vázáni a získáváte nezávislost a svobodu. Autoškola je dnes poměrně velká investice a tak je nutné se rozhodnout pro takovou** autoškolu**, která bude poskytovat jen velmi kvalitní služby a bude velmi pečlivě a zodpovědně připravovat budoucí řidiče. Jednou z takovýchto autoškol je i autoškola v Praze 6.

Autoškola Praha 6

Obraťte se na autoškolu v případě, že chcete získat řidičský průkaz skupiny:

  • A - A (M) – tato skupina je určena pro výcvik na mopedech a malých motocyklech s maximální rychlostí do 45km/h, minimální věk pro toto řidičské oprávnění je 15 let. A1 je skupina pro lehké motocykly o objemu válce do 125 cm3 a o výkonu nejvýše 11 kW, minimální věk je zde 16 let.
  • B – tato skupina je určena pro motorová vozidla s maximální hmotností do 3 500kg a maximálně 8 místy k sezení kromě místa řidiče. Dále pro traktory a samojízdné pracovní stroje s maximální hmotností do 3 500 kg, jízdní souprava s max. přípustnou hmotností soupravy do 3 500 kg, mopedy a malé motocykly s maximální konstrukční rychlostí 45 km/h. Řidič získá povolení na skupinu B od 18 let.
  • E - B+E je řidičské oprávnění určené k jízdní soupravě složené z motorového vozidla skupiny B a přípojného vozidla nad 750 kg, jízdní soupravy, které nespadají pod skupinu B. Podmínkou tohoto řidičského oprávnění je minimální věk 18 let a řidičský průkaz skupiny B.

 

Podle čeho vybrat dobrou autoškolu

Rozhodli jste se, že je čas udělat si řidičský průkaz, jen si zatím nejste jisti, kterou autoškolu kontaktovat? Peníze, které do autoškoly investujete, by se vám měly co nejlépe vrátit. Když vybíráte autoškolu, najděte si čas k tomu, abyste mohli navštívit její zázemí. Autoškola by měla mít svou učebnu a kancelář. V učebně by mělo být základní vybavení k výuce, které zahrnuje lavice, židle, tabuli, počítače nebo trenažéry.

Výcvikové vozidlo, ceník v autoškole

Autoškola také nemůže fungovat bez výcvikových vozidel. Každé výcvikové vozidlo musí splňovat náležité podmínky pro výcvik v autoškole. Vozidla musí mít** technickou kontrolu a řádné označení**. Velmi důležitou roli zde má i samotný učitel. Učitel v autoškole musí být osoba s dostatečnou kvalifikací, praxi a také pedagogickými znalostmi a zkušenostmi. Tak jako je tomu jinde, i v autoškole bude mít učitel velký vliv na to, zda se na hodiny budete těšit nebo se pro vás stanou noční můrou. Proto se s učitelem v autoškole nejdříve seznamte a zjistěte, zda vám vyhovuje jako osobnost.

Také je dobré, když v autoškole bude k dispozici ceník, který vás bude informovat o cenách a poplatcích za zkoušky, doplňující jízdy a výuku, popřípadě možnost splátek. Získávejte informace o absolventech autoškoly a o jejich zkušenostech. Autoškolu osobně navštivte a zjistěte si, v jakém termínu bude výuka zahájena, jak bude výuka probíhat, jaký bude rozsah a druh teoretické a praktické výuky. Vždy se také zajímejte o to, jak probíhají opravné zkoušky a doplňující jízdy a výuka.

Jak získat řidičský průkaz

Řidičský průkaz mohou získat ty osoby, které absolvují kurz autoškoly a úspěšně složí závěrečné zkoušky. U zkoušky může být pouze osoba, která již dosáhla věkového limitu určeného pro získání dané skupiny řidičského průkazu. Když už jste se rozhodli, v které autoškole chcete kurz absolvovat, osobně autoškolu navštivte a obdržíte Žádost o řidičské oprávnění a Posudek o zdravotní způsobilosti. Tyto dokumenty vyplníte a** ** Posudek o zdravotní způsobilosti vyplní váš lékař. V autoškole obdržíte informace o zahájení výcviku. Na začátku kurzu dostanete Průkaz žadatele o řidičské oprávnění. Do tohoto průkazu budete získávat potvrzení o absolvovaných hodinách. Poté může začít váš kurz v autoškole, který je složen z teoretické a praktické výuky.

Teoretická výuka v autoškole

Teoretická výuka probíhá v učebně autoškoly a můžete na ni docházet buď osobně nebo se domluvíte na výuce individuální. Dálková (individuální) výuka je založena na samostudiu a osobních konzultacích s učitelem. V teoretické výuce je nutné získat následující znalosti: předpisy o provozu vozidel, ovládání a údržbou vozidel, teorií jízdy a zásad bezpečné jízdy a zdravotní přípravou.

Praktický výcvik v autoškole

Uveďme si, jak probíhá** praktický výcvik u skupiny B**. Praktický výcvik této skupiny zahrnuje 28 vyučovacích hodin. Jedna vyučovací hodina trvá 45 minut. Každá autoškola musí dodržet počet hodin i čas. Praktický výcvik se skládá z výcviku v jízdě, zdravotnické přípravy a praktické údržby. Výcvik v jízdě probíhá nejdříve na autocvičisti, zde se žák učí auto nastartovat, přichystat si zrcátka, zapnout světla, dále se učí rozjezd, řazení, slalom, couvání. První část výcviku končí jízdou po silnici za mírného provozu. Další část jízd probíhá v běžném silničním provozu. Žák musí během jízdy zvládat pravidla a také bezpečnost jízdy. V poslední části výcviku je nutné, aby žák zvládal ovládat vozidlo v hustém silničním provozu za ztížených podmínek. V případě, že žák zvládl absolvovat minimální počet hodin teorii a praxe, může se přihlásit ke zkoušce.

Jak probíhá závěrečná zkouška v autoškole

Závěrečná zkouška se skládá ze 3 částí:

  • Písemný test.
  • Ústní zkouška ze znalostí ovládání a údržby vozidla.
  • Zkouška praktické jízdy.

Všechny 3 zkoušky se dělají v jeden den a ihned se také dozvíte, zda jste byli úspěšní nebo ne. Za zkoušku musíte zaplatit obecnímu úřadu částku 700 Kč. Písemný test se provádí v počítačové učebně za přítomnosti komisaře a trvá přibližně 30 minut. Během ústní zkoušky si vyberete 2 otázky a objasníte je komisaři. Praktická zkouška je založena na sledování vašich schopností ovládat vozidlo. Během zkoušky se bude sledovat to, jak si dokážete přizpůsobit sedadlo, zpětná zrcátka, užití bezpečnostního pásu, startování motoru, plynulé rozjetí vozidla, parkování, zachování správného směru jízdy, znalost jízdy na křižovatkách a kruhových objezdech a mnohé další znalosti a dovednosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8040 (extra-sluzby.cz#174)


Přidat komentář