Hydroizolace plochých střech - Ostrava

Čas se podepíše nejen na nás samotných, ale také na domově, ve kterém bydlíme a žijeme. Aby nám doslova nepršelo na hlavu, je třeba mít střechu v pořádku, což zahrnuje také kvalitní hydroizolaci.

Precizně provedená** hydroizolace** zabrání tomu, aby sníh nebo déšť nepronikl do domu. S hydroizolací tak ochráníte nejen Váš domov, ale také podkroví a celou střechu, jako takovou. S hydroizolací nebudete vědět, co je to vlhkost, ale ani plíseň.

Kvalitu provedené hydroizolace není radno podcenit, a tak se určitě obraťte na zkušenou, profesionální firmu. Jen s ní budete mít jistotu, že odvede kvalitní práci a navíc se zárukou.

Hydroizolace plochých střech

Pro** hydroizolaci plochých střech** je možné použít různé typy izolací. Především se jedná o modifikované asfaltové pásy, folie, foliové systémy. V případě volby materiálu pro hydroizolaci, nehleďte na cenu, respektive se nevyplatí šetřit. S nekvalitním materiálem jen těžko docílíte takové ochrany, jako s materiálem kvalitním. Ostatně, pokud by Vám některá firma nabídla „druhořadý“ materiál s lákavou cenou, pak je to pro Vás známka, abyste oslovili jinou firmu. Třeba výše uvedenou.

Hydroizolace plochých střech je žádaná nejen u bytových domů, firem, ale také panelových domů.

Přemýšlíte, kdy je nejvhodnější doba pro provedení hydroizolace? Pokud se po posouzení stavu objektu nejedná o již havarijní stav, který nesnese odkladu, pak je jistě vhodné se rozhodnout pro hydroizolaci před počátkem zimy. Podzimní a zimní období je totiž bohaté na srážky. A zbytečně čekat, až do jara, by se Vám nemuselo vyplatit a přišlo by Vás mnohem dráž.

Ať už bude mrholit, pršet jako z konve, sněžit, nebo budou padat kroupy, Vy budete v suchu. Pokud se tedy budete nacházet ve stavbě s kvalitně provedenou hydroizolací.

Hydroizolace základů

V případě hydroizolace je dobré a výhodné pamatovat nejen na střechu, ale také na základy. Případné vlhkosti a plísni budete moci dát sbohem. S kvalitně provedenou hydroizolací zvýšíte tržní hodnotu objektu a prodloužíte jeho životnost.

Co se týká volby izolačního materiálu, tak ten se vybírá s ohledem na co nejvyšší zamezení zemní vlhkosti, vody, tlakové vody, radonu aj. Také při spodní izolaci budov, tj. základů, se s úspěchem používají modifikované asfaltové pásy, ale také PEHD folie, folie z PVC aj.

Důvod vniknutí vody do domů, garáží

Využíváte ve volných dnech útočiště v podobě Vaší chaty, chalupy? Stavěli jste chatu svépomocí, nebo jste si přizvali profesionální firmu? Častým úkazem je, že právě chaty jsou jistou cílovou metou domácích kutilů. Chata, či malá chatička není velkým domem, a tak se může zdát, že se nejedná o nijak těžkou stavbu. „Stačí“ si nastudovat patřičné informace z odborných časopisů, publikací, internetu? Stačí, pokud se dotyčný domácí kutil může pochlubit požadovanými znalostmi a zkušenostmi. V případě opačném není ani tak divu, že dochází, kromě jiného, k vniknutí vlhkosti a vody do sklepení, a to povětšinou na jaře, když dochází k tání sněhové pokrývky.

Pokud se i Vy potýkáte se zatékáním, ať už do chaty, chalupy, nebo garáže aj., pak raději opravy přenechejte profesionální firmě. Ta Vám navrhne řešení v podobě izolace spodní stavby vůči vodě.

Asfaltové pásy jako hydroizolační materiál

Mohlo by se zdát, že asfalt, konkrétně asfaltové pásy, nejsou ničím novým a moderním. Ovšem, co se týká účinnosti, pak právě asfaltové pásy se řadí k nejúčinnějšímu hydroizolačnímu materiálu. Modifikované asfaltové pásy jsou využívané pro hydroizolaci střech, ale také jako alternativa střešní krytiny u plochých střech. Modifikované asfaltové pásy se mohou pochlubit například rozměrovou stálostí, a to příčnou i podélnou, dále ochranou vůči UV záření, vysokou pevností a odolností vůči veškerým atmosférickým vlivům aj.

Izolace proti radonu

Radon je přírodním radioaktivním plynem a vzniká přeměněnou uranu. Vzniklý radon se pak dále přetváří na další prvky, které jsou také radioaktivní. Jak se vůbec může dostat radon do Vašeho domu? Především ze země, respektive z podloží pod stavbou. Samozřejmě, že se na daném místě musí nacházet koncentrace radonu. V případě, budete stavět dům, chatu, chalupu, kde je střední, nebo vysoké radonové riziko, pak je nezbytně nutné ochránit danou stavbou proti radonu. Účinným řešením je izolace proti radonu. I když se jedná o náklady navíc, tak Vás potěší ten fakt, že pořizovací cena je nízká a životnost dlouhá. A to hlavní, izolací proti radonu chráníte Vaše zdraví a zdraví celé Vaší rodiny.

Zateplení plochých střech

Vedle hydroizolace plochých střech, také můžete poptávat zateplení plochých střech. V tomto případě se povětšinou volí pěnový polystyren a/nebo minerálně vláknité tepelné izolace.

Říkáte si, proč se rozhodnout ještě pro zateplení? Proč vynakládat další peníze? Díky zateplení ploché střechy se budete moci těšit z většího tepelného odporu samotného střešního pláště, z větší odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Stejně, jako v případě hydroizolace, se nejedná o jednoduchou činnost, do které by se mohl pustit nezkušený jedinec, či firma. A tak vybírejte dobře firmu, kterou svěříte následnou funkčnost a životnost domu, či firmy. Pokud bude provedeno kvalitní zateplení, pak můžete očekávat nejen prodloužení životnosti objektu, ale také nebudete muset vyndávat tolik financí z Vaší peněženky.

Když se již rozhodnete pro zateplení ploché střechy, pak je třeba vědět, že musí být povětšinou následně opatřena hydroizolací.

Zateplení ploché střechy z finančních důvodů

Proti stoupajícím cenám energie nejspíš nic neuděláte. Co však můžete ovlivnit je to, že budete vynakládat menší částky za vytápění, a to aniž byste si snížili tepelný komfort. To znamená, že si obléknete jednu, dvě vrstvy oblečení navíc? Samozřejmě, možné řešení to je, ale takové nemáme na mysli. Mnohem efektivnější a příjemnější pro komfortnost bydlení je nechat si zateplit střechu Vašeho domu, firmy.

Sice Vás zateplení bude stát nějakou tu korunu, ale pořizovací náklady se Vám velmi brzo vrátí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8057 (extra-sluzby.cz#188)


Přidat komentář