Montáže tepelných čerpadel - Praha 1

To, co nejspíš těžko ovlivníte, jsou rostoucí ceny za energii. Nemusíte však jen tak „sedět se založenýma rukama“. Nabízí se Vám minimálně dvě řešení. Jedno z nich je snížit nastavené teplo na radiátorech a obléci si další vrstvu oblečení.

Ovšem mnohem efektnější a komfortu přinášející řešení je využití možností tepelných čerpadel. Díky kvalitnímu tepelnému čerpadlu se nejenže nebudete muset uskrovňovat, co do tepelného komfortu, ale navíc snížíte Vaše náklady za energie.

Montáž tepelných čerpadel

S příchodem podzimu a blížící se zimy, je celkem pochopitelné, že i roste zájem o nákup a** montáž tepelných čerpadel**. Z toho i vyplývá, že tepelných čerpadel je na trhu, co do typu a druhu poměrně velké množství. Bude tedy zásadní si dobře vybrat. Nejen se samotnou montáží, ale také se správným výběrem Vám poradí specializovaná firma. Na trhu jich najdete pěknou řádku. Vybírat můžete podle lokality, referencí, době působení firmy, počtu realizovaných zakázek, komplexnosti služeb, délce poskytované záruky aj.

Pohled na tepelné čerpadlo zblízka

Jak vlastně funguje takové tepelné čerpadlo, které bychom si vybrali pro vytápění domu a ohřev teplé užitkové vody?

V podstatě tepelné čerpadlo pracuje na principu lednice. Když dáme do lednice potraviny, odebírá z nich teplo, tj. ochladí je na nastavenou teplotu. Kam se však odebrané teplo dostane? V případě lednice jde pryč, a to do zadního prostoru na výparník. Při troše fantazie takto funguje i tepelné čerpadlo, ovšem s tím rozdílem, že to disponuje o poznání větším výkonem.

Tepelné čerpadlo neodebírá teplo z** ** potravin, ale teplo vzduchu, zemi, vodě, a následně za pomoci podlahového vytápění, či otopných těles (radiátorů) vytápí dům, či ohřívá vodu v bazénu.

Výhody tepelných čerpadel v kostce

Jakými výhodami se mohou pochlubit tepelná čerpadla? Stěžejní výhody jsme již vypíchli. Především Vám tepelné čerpadlo ušetří ne zrovna zanedbatelné finanční prostředky, a to na vytápění celého domu a/nebo ohřevu teplé užitkové vody. Vezmeme-li v potaz, že dnů, kdy není zapotřebí si přitopit, spíše ubývá, pak je na místě buď ještě více peněz dávat bokem, nebo sice zpočátku zainventovat do pořízení a následné montáže tepelného čerpadla, ale pak po finanční návratnosti se pak již jen těšit na úsporu peněz.

Také pro ty, kterým není zrovna lhostejné životní prostředí, bude potěšitelné zjištění, že tepelné čerpadlo je příznivé pro ekologii, jako takovou.

Další věcí je, pokud venku panuje chladné podzimní a zimní počasí, i tak tepelné čerpadlo funguje, tj. plní svoji funkci při nízkých teplotách.

Možná někdo předpokládá, že takové čerpadlo bude příliš hlučné, a bude tak snižovat komfort z bydlení. Dobrá zpráva však je, že kvalitní tepelné čerpadlo pracuje velmi tiše. To je ostatně jeden ze stěžejních parametrů, který by Vás měl zajímat při nákupu čerpadla. Informujte se u prodejce, či montážní firmy, jak je to s hlučností příslušného čerpadla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8049 (extra-sluzby.cz#46)


Přidat komentář