Renovace koupelnových van - Prostějov

Renovace vany nemusí vždy znamenat bourání obkladaček a plno prachu a špíny kolem. Jde to i podstatně jednodušeji, zcela čistě, bez odpadu a za pár hodin je hotovo. Řeč je o akrylátové vanové vložce.

Hledáte nejlepší a nejjednodušší způsob renovace Vaší staré nebo poškozené vany? Tento systém umožňuje použití vany již za 24 hodin po montáži. Celková renovace trvá pouze pár hodin a takto prováděná práce je bez špíny, bourání a poškození obkladu. Použitým materiálem na výrobu všech druhů vložek bývá akrylát, který bývá používán i na výrobku klasických akrylátových van, které jsou nabízené na našem trhu. Životnost akrylátové vany je prakticky neomezená. Akrylátová vana je maximálně příjemná při dotyku s tělem, díky kvalitně provedené izolaci drží dlouho teplo a nestudí. Kvalitní akrylátová vložka bývá o síle cca 0,5 cm a více. Rozhodně se nejedná o žádné levné odlitky z probarveného laminátu, kterých je na trhu také hodně.

Celková renovace vany vložkováním se provádí nalepením akrylátové vložky do staré vany. Akrylátovou vložku je možné instalovat i do vany zazděné, kde by jinak renovace byla spojena s bouráním obkladů, špínou, a také prachem. S akrylátovou vložkou se všech těchto nepříjemností zbavíte. Typ vložky pro renovaci vany se určuje podle katalogu vanových vložek. K nejdůležitějším rozměrům pro správnou identifikaci patří celková délka vany a její hloubka. K celkové délce vany se přičítá i ta část vany, která je pod kachličkami nebo pod omítkou. Hloubka vany se měří v průsečíku podélné a příčné osy. A dalším důležitým rozměrem je i okraj vany. 

Renovace koupelnových van – Prostějov

Rozhodli jste se, že nadešel čas pro změnu Vaší koupelny? Při kompletní změně koupelny je jistě potřeba nahradit i stávající vanu, která již za léta užívání nevypadá dobře. Jestliže nechcete vybourávat starou vanu nebo si ničit v koupelně obklady, právě pro Vás se zde nabízí naprosto jednoduché řešení a to kompletní renovace van za využití akrylátových vložek.

Kdo si může akrylátovou vložku dovolit?

Rozhodli jste se zrekonstruovat koupelnu a samozřejmě vyměnit i sanitární zařízení, jako je vana, umyvadlo či záchod? Ale co dělat, když je vana např. litinová, tedy opravdu těžká a nechce se Vám ji vybourávat a vynášet pryč? Právě zde se nabízí velmi rychlé a levné řešení a to renovace původní vany za pomocí kvalitních akrylátových vložek. Celá práce trvá zhruba 1 až 3 hodiny a jakmile zaschne lepící tmel, můžete se vykoupat v nové vaně.

Pořízení akrylátové vložky do vany není vůbec drahou záležitostí, a proto si ji může dovolit snad opravdu každý. U typizovaných van se může vložka včetně práce pohybovat zhruba od 5 tisíc do 7 tisíc, a u van atypických se cena zvyšuje cca o 2 tisíce. Vše ovšem záleží na nabídce firmy, na kvalitně materiálu, na dodávce vložek, typu, značky a náročnosti pracovního výkonu.

Akrylátová vložka nebo akrylátový nátěr?

Jestliže se rozhodnete pro použití akrylátové vložky, budete moci řešit i díky tloušťce její stěny 4-5 mm havarijní situace např. když se udělá ve vaně díra. Tloušťka akrylátové vložky je zárukou její trvanlivosti, její pevnosti a odolnosti. Jestliže zvolíte levný akrylátový nátěr, tento může ve velmi krátké době oprýskat a to se může stát buď špatně odmaštěným povrchem, teplotními změnami v koupelně nebo také mechanickým opotřebením. Proto se doporučuje volit akrylátovou vložku.

Výhody akrylátové vložky

Pokud si k renovaci Vaší vany objednáte firmu, můžete si být jisti velmi kvalitní akrylátovou vložkou Novana, kdy se jedná o samonosnou vanu čistě bílé barvy, která je vyrobená z kvalitního zahraničního materiálu. Tento materiál vyniká tím, že nestudí, díky čemuž se koupání stane ještě příjemnější.

Prostor mezi stávající vanou a akrylátovou je potřeba vyplnit pěnou z polyuretanu, a právě díky tomu postupu je vana dokonale izolována, což déle udržuje teplotu vody. Montáž nové vany trvá asi 3 hodiny. Životnost nově zrenovované vany je neomezená.

Další velkou výhodou je velmi snadná údržba akrylátového materiálu.Takto zrenovované vany je možné začít užívat už 24 hodin po montáži.

Jak se postupuje při renovaci van?

Samozřejmě každá firma, která se renovacemi van zabývá, postupuje při celkovém procesu jinak, má své technologie postupu, nicméně my se Vám alespoň pokusíme nastínit přibližný postup. Samozřejmě jako první je potřeba zavolat firmě, která se renovacemi zabývá a dohodnout si termín návštěvy technika u vás doma. Technik následně důkladně změří Vaši vanu, dále zaměří odpad a přepad a vybere přesný typ akrylátové vložky. Vy si můžete mezitím, co technik vše přeměřuje, vybírat barvu Vaší nové vany z nabídnutého katalogu. Následně si po poradě s technikem vyberete způsob olištování, potvrdíme mu výběr barvy a již si dohodnete datum montáže včetně předběžné ceny. V dohodnutý termín technik přijede i s akrylátovou vložkou. Tu na místě upraví a to tak, že vyřízne otvory pro odpad a přepad a ořízne vnější okraje vložky. Následně rozebere odpad, instalaci a pustí se do rekonstrukce vany. Poté, co je ověřena přesnost usazení akrylátové vložky, zdrsní a odmastí povrch původní vany, ať již byla plechová nebo litinová. Na zdrsněnou a odmaštěnou vanu se nanese lepící tmel a do něho se usadí akrylátová vložka. Odpad i přepad se utěsní silikonem. Pak už se jen namontuje instalace, provede se olištování a vana se napustí vodou. Vahou vody se akrylátová vložka dokonale usadí do tmelu v původní vaně.

Užívání vany s akrylátovou vložkou

Už po několika hodinách, co dokonale ztuhne tmel, se můžete ve Vaší nové vaně vykoupat a dopřát si ten příjemný zážitek. Aby Vám vana vydržela co nejdéle, nikdy na její údržbu nepoužívejte čistící písky. Vanu pouze opláchněte vodou, otřete ji měkkým hadříkem nebo houbičkou. Případně můžete použít speciální prostředky pro akrylátové povrchy, s jejichž výběrem Vám jistě pomůže firma, která Vám vložku instalovala. Na dodané vanové vložky bývá vždy záruka, zpravidla 24 měsíců.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8053 (extra-sluzby.cz#70)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 04.08.2013 23:52
Re: Renovace koupelnových van - Prostějov Dobrý den , zajímám se o renovaci vany za použití akrylátové vložky. Mám rohovou vanu se sedátkem. Děkuji za jakoukoli informaci. S přáním hezkého dne Jana Futerová


Přidat komentář