Sádrokartonové práce - Pardubice

Sádrokarton patří mezi moderní materiály, které umožňují stavbu, přestavbu i rekonstrukci vnitřních prostor tak, jak se o tom nikomu ani nesnilo. Může za to neuvěřitelná variabilnost sádrokartonu i vynikající vlastnosti.

Sádrokarton je vynikající materiál suché výstavby, který je možné využít k mnoha stavebním úpravám, ale i k výrobě nábytku a designových doplňků. Oblibu získal u stavebníků hned z několika důvodů. Jeho přeprava je snadná, vzhledem k mizivému odpadu je úsporný, je lehký, což umožňuje jeho použití i tam, kde je malá nosnost zdí, má perfektní izolační vlastnosti, a to zvukové i tepelné, je variabilní a ohebný, zásluhou svých vlastností je možné jeho užití v různých typech prostor, konečná úprava může být jakoukoli technikou. A pokud bychom ještě popřemýšleli, jistě najdeme další plus, které sádrokarton ještě více doporučí. Jediným minusem donedávna bylo, že se sádrokartonové desky nedaly použít venku, v exteriéru. To dnes již není pravdou. Na trhu se objevila sádrokartonová deska, kterou je možné použít i venku, anebo tam kde je opravdu velké vlhko. V exteriéru se tato deska nejčastěji používá na podhledy. A ačkoli je sádrokarton prezentován jako materiál jednoduchý, lehce opracovatelný, tak by ho vždy měl instalovat odborník. Tedy člověk, který se orientuje v široké nabídce sádrokartonových desek, umí je správně použít, i zvolit technologii, která k vybrané desce patří.

Sádrokartonové práce

Objednat si sádrokartonové práce se vyplatí. Přes všechny skvělé vlastnosti, anebo možná právě skrz ně, sádrokarton potřebuje odbornou aplikaci. Jen tak bude celá stavba působit dobře, bude správně izolovaná, nebude praskat v jednotlivých spojeních a vydrží po řadu desítek let. Odborník navíc objedná vždy správné typy desek, vybere nejvhodnější podkladovou konstrukci a připevnění. Velmi důležitá je konečná úprava. Právě ta zajistí, že se na povrchu nebudou tvořit nevzhledné praskliny.

Realizace půdních vestaveb

Půdní vestavba je krásným řešením bytových podmínek, nebo získání dalšího prostoru v rodinném domě. Celý dům získá s realizací půdní vestavby na hodnotě. Přitom bydlení přímo pod střechou má dnes velkou řadu výhod. Odpadá i dřívější problém, kdy v létě bylo v podkroví horko a v zimě zase zima. Zásluhou kvalitních izolací je teplota během roku vyrovnaná. A pokud použijete některý druh klimatizace, pak získáte opravdu luxusní bydlení s vysokým komfortem.

Výhody realizace půdní vestavby

První a největší výhodou je zřejmě získání kvalitního bydlení za velmi přijatelnou cenu. Často na velmi atraktivním místě, kde jinak již volné byty nejsou, a ani se jiným způsobem neplánují. Z celkového pohledu vychází půdní vestavba cenové lépe, než přístavba, nebo úprava bydlení z nebytových prostor. A to finančně, prostorově i co se týče komfortu bydlení. Další výhodou je, že získáte prostorné bydlení bez toho, aby se zvětšila zastavěná plocha. Půdní vestavba má vliv i na ostatní obyvatele domu i na celý dům. A pokud jde o dům patrový, pak zejména na obyvatele posledního patra. S půdní vestavbou se dům zateplí z vrchu. Tím se sníží náklady na vytápění celého domu. A poslední patro? Tam bude lepší tepelná pohoda i méně hluku, který často způsobuje vítr prohánějící se pod střechou.

Jak realizovat půdní vestavbu

Přes všechny klady půdní vestavby je nutné si uvědomit, že ne každá půda je pro přestavbu vhodná. Proto je vhodné oslovit architekta nebo projektanta, kteří vám vytvoří po zvážení vhodnosti půdy na přestavbu projekt. Ještě před nimi, nebo zároveň s nimi by půdní prostory, jejich přestavbu a nosnost zdí domu měl posoudit statik. I přes lehkost moderních materiálů, které suchá výstavba poskytuje, se může stát, že dům ji prostě neunese. Naštěstí v případě použití sádrokartonu se to stává jen výjimečně. S projektantem a statikem je nutné vyřešit i stav střechy. V některých případech je nutné zpevnit krovy, jindy vyměnit trám, nebo ho odstranit a nahradit jiným zpevněním. Kontrole musí podlehnout i stav podlahy, která bývá méně pevná, než u ostatních pater. To proto, že v prvoúčelu nebyla určena pro trvalé bydlení. Zkonzultovat je nutné i přivedení instalačních rozvodů. Samotné rozvody po půdních prostorách problematické nebývají. Problémem je spíše jejich připojení na stávající.

Pamatujte na stavební povolení

Na základě zjištěných faktů se vytvoří projekt půdní přestavby i s dokumentací. Její součástí bude také vyjádření statika. Nyní je možné požádat o stavební povolení. To je nutné v případě půdní vestavby v rodinném i panelovém domě, i v městské zástavbě. Pokud budete půdní vestavbu provádět v historické zástavbě, pak je nutné dodržet i další pravidla. Ty souvisí s tím, že se nesmí porušit historický vzhled domu.

Rychlost půdní přestavby

Zásluhou suché výstavby je přestavba velmi rychlá. Sádrokarton se bez problémů dopravuje, i instaluje. S jeho pomocí vybudujete opravdu vysoce kvalitní bydlení. Sádrokartonové desky jsou variabilní, a to ve všech směrech. Po odizolování půdních prostor se začne s realizací. Sádrokartonové bílé a červené desky o různé síle i velikosti a tvaru poslouží k vytvoření stropu, obkladů i podhledů. Další bílé a tentokrát zelené sádrokartonové desky vytvoří příčky pokojů, koupelny a kuchyně. Zelené desky jsou impregnované a tudíž odolné vlhku. Červené zase odolávají požáru a musí být instalovány okolo komína. Pro odhlučnění se použijí modré desky. Na vyrovnání podlahy pak desky s větší nosností. V dutině sádrokartonových příček povedou instalační rozvody. Konečná úprava příček může být podle vašeho přání. Tedy malbou, obkladem, tapetou, či dekoračním štukem. Výhodou je, že sádrokartonová deska je tvárná, a přesto vysoce pevná. Je tedy možné vytvářet příčky i strop ve tvaru oblouku, nebo vlny.

Zařízení půdní vestavby

Krása půdní vestavby vyniká zejména zajímavým a netradičním uspořádáním. Je však nutné pamatovat na skosení stěn. Zásluhou toho se do půdní vestavby jen těžko vybírá nábytek. I zde nabízí řešení sádrokarton. Právě z něho je možné vytvářet různé světelné rampy, police, niky, ale i nábytek. Navíc ten vestavěný ušetří místo a dodá prostoru na originalitě.

Realizace půdní vestavby na klíč

Půdní vestavba je jistě krásné bydlení, které má velké klady. Aby však opravdu platily, je nutná realizace odborníky. Jen ti mohou zajistit kvalitní přestavbu, ve které se bude bez problémů bydlet. A svěříte-li ji jedné firmě, pak na tom budete dobře. Všechny práce budou na sebe navazovat, budou perfektně provedeny a navíc celá realizace proběhne velmi rychle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8061 (extra-sluzby.cz#228)


Přidat komentář