Zahradnictví

Zahradnictví je odvětví, které se věnuje studiu všech rostlin, jež lidem poskytují užitek a radost. Nastalo období, kdy se lidé o své zahrady začali více zajímat. Novostavby, ale i starší rodinné domy a chalupy se pyšní svou krásnou zahradou.

Zahrady kolem rodinných domů se dnes většinou udržují pro jejich krásu a estetické ladění. Na zahradách dnes můžeme vidět krásné trávníky, místa odpočinku, tedy altánky či pergoly, místa určené k zábavě jako bazény, koutky pro děti. Okrasným zahradám vévodí pěstované dřeviny a rostliny, vytvářející půvabné skalky, místa, která ladí naším očím. Užitkové zahrady dnes již pomalu zanikají, a to také z důvodu, že si celoročně můžeme v obchodech koupit jakékoliv ovoce a zeleninu. I když skleníky a fóliovníky si lidé stále udržují, pěstují v nich okurky, rajčata, hroznové víno a jiné rostliny. Všeobecně lze říci, že všechny rostliny zlepšují náladu, působí proti stresu a depresi. Příjemně ovlivňují naše prostředí, ve kterém trávíme spoustu denního času.

Oblasti zahradnictví

Obor** zahradnictví**, kterému se připisuje zkoumání rostlin, se dělí na 5 základních odvětví. Rozlišujeme oblast arboristika (péče o dřeviny), zelinářství (studium zeleniny), ovocnářství (studium rostlin, s plody ovoce), sadovnictví (studium dřevin a rostlin určených pro jejich estetický efekt) a květinářství (nauka o rostlinách, pro jejich konečný prodej).

Zahradnictví

Pro radu a koupi vybraných rostlin většinou navštívíme zahradnictví blízké našeho bydliště. Velkých zahradnictví je v naší zemi velmi mnoho, jistě je ve Vašem okolí několik takových obchodů.** Kvalitní zahradnictví** poznáte také podle vstřícnosti zaměstnanců, kteří by měli být vystudování v oboru, měli by umět poradit se správným výběrem rostlin, poradí, který strom v jakém prostředí bude správně růst popřípadě i plodit (ovocné stromy). V zahradnictvích můžete nakoupit vše, co se zahrady týká, od rostlin k výsadbě živého plotu, okrasné dřeviny, okrasné rostliny, ovocné stromy, rostliny do skalek a truhlíků, přísady rostlin (okurka, rajče, dýně, paprika a mnoho jiných), léčivé byliny, ale také hnojiva pro všechny tyto rostliny, zeminy, postřiky proti škůdcům rostlin. Některé velké zahradnictví prodávají také nástroje potřebné k údržbě rostlin, jako jsou konve, rýče, hrábě, motyky a další potřebné věci.

Zaměstnanci zahradnictví jsou absolventi zahradnických škol, a to buď učilišť, středních škol, ale mnohdy i vysokých škol s oborem zahradnictví. Jejich práce je většinou také jejich koníčkem, milují práci s půdou, těší se z každé vypěstované rostliny. Svou práci znají dokonale, věnují se ničení škůdců, a to převážně přípravky, které nejsou škodlivé životnímu prostředí.

Zahrada

Je to místo, které jsme určili k pěstování rostlin. Může být v blízkosti rodinných domů, ale i panelových domů, zahradní parky, botanické zahrady i arboreta. Rodinné zahrady máme rozdělené na území, které slouží k pěstování rostlin, které jsou určené ke konzumaci, a na okrasné zahrady. Tyto okrasné zahrady můžeme pěstovat v různých formách, např. japonské zahrady, vodní zahrady, čínské zahrady, francouzské zahrady a mnoho jiných. Zahrady můžeme dělit také podle typu rostliny, a to na bylinkové zahrádky, ovocné zahrady, květinové zahrady, zeleninové zahrady, zahrady kaktusové i rozália, místo kde se pěstují pouze růže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8046 (extra-sluzby.cz#30)


Přidat komentář