Hodinový manžel - Hodonín

Potřebujete doma s něčím pomoci, třeba něco opravit v kuchyni nebo v koupelně? Nevíte si rady s pokaženým vypínačem, potřebujete namontovat novou kuchyňskou linku nebo smontovat nový nábytek?

Pokud vám doma cokoliv nefunguje a neumíte si to sami opravit, nebo potřebujete něco nainstalovat, vyměnit, smontovat, pak si buď můžete zakoupit chytrou knihu a podle ní se na vlastní nebezpečí pokusit problém vyřešit, nebo můžete požádat o pomoc šikovného souseda či přítele. Jenže pokud ve svém okolí žádného všeuměla nemáte, pak si přesto nemusíte zoufat. Zkuste využít služeb hodinového manžela.

Kdo je hodinový manžel?

Pojem „hodinový manžel“ se v Česku začal objevovat před několika lety a nyní už u nás zdomácněl. Dříve si někteří lidé tento pojem mylně vykládali tak, že se jedná o jakéhosi gigola nebo striptéra. Tak to ovšem v žádném případě není. Hodinový manžel je většinou muž, který je všestranně šikovný a schopný a dokáže se bez problémů vypořádat z mnoha typy prací a úkolů. Pojem manžel se pro takového šikovného a všestranného muže používá proto, že co se týče údržby, různých oprav a instalací, tak v domácnosti zastupuje úlohu manžela, který v dané domácnosti buď zcela chybí, nebo není tak zručný a talentovaný na manuální práce. Pojem hodinový manžel ovšem neznamená, že si služby dotyčného muže mohou objednat výhradně ženy. Hodinového manžela si samozřejmě mohou objednat i muži a mnozí to také dělají.

Objednání hodinového manžela

Před objednáním hodinového manžela je dobré projít si celou domácnost a zapsat si vše, s čím budeme chtít pomoci. Můžou to být důležité věci, jako třeba oprava splachovadla nebo instalace skříněk nad kuchyňskou linkou. Když už ale budeme doma hodinového manžela mít, můžeme ho využít i k opravě a dodělávkám drobností, jako třeba přidělání poličky na zeď, zatmelení dírek ve stěnách třeba po obrazech (po hřebíčku), nebo také vymalování atp. A proč je manžel hodinový? Jednoduše proto, že u vás doma stráví pouze dobu potřebnou k tomu, aby vám vyhověl se vším, co budete potřebovat, třeba jen právě jednu hodinu.

Služby, které nabízí hodinový manžel

Hodinový manžel většinou nabízí širokou škálu služeb, ale to ještě neznamená, že zvládne udělat naprosto cokoliv, na co si vzpomenete. Proto, než si hodinového manžela objednáte, měli byste se s ním domluvit, zda vámi požadované práce také ovládá. Schopnosti a škála nabízených služeb jsou u různých hodinových manželů různé. Většina hodinových manželů nabízí například následující služby:

Instalatérské práce

Máte problémy se záchodem? Nesplachuje nebo protéká? Je třeba vyměnit vodní baterie nebo splachovací ventil? Kape vám doma kohoutek? Potřebujete připojit myčku nebo pračku? Pak i s těmito a jinými instalatérskými pracemi vám pomůže hodinový manžel.

Elektrikářské práce

Přestal vám fungovat vypínač nebo funguje špatně? Potřebujete novou zásuvku na konkrétním místě. Chcete vyměnit staré zásuvky a vypínače za nové modernější? Pak neváhejte kontaktovat hodinového manžela.

Montáž nábytku

Máte v obchodě vyhlídnutý nový nábytek, ale nevíte, jak ho dostanete k vám domů? Pokud daný obchod odvoz nábytku nenabízí a vy nemáte vlastní auto, pak i s tímto vám hodinový manžel může pomoci. Když už bude nábytek doma, nastává problém, jak nábytek složit. I to může být někdy nad síly obyčejného člověka a proto i skládání nábytku patří mezi práce, kterými se zabývá hodinový manžel.

Kuchyňská linka a jiné kuchyňské spotřebiče

Chcete si pořídit novou kuchyňskou linku? I zde opět platí, že vám ji může hodinový manžel v případě potřeby přivézt z obchodu domů. Hlavní problém ale nastává teprve při montáži kuchyňské linky, protože tu nezvládne udělat jen tak někdo. Hodinový manžel kuchyňskou linku sestaví, namontuje ji na vámi určené místo na podlahu a horní skříňky na zeď, namontuje pracovní kuchyňskou desku, vyřízne v desce otvory na dřez a baterie (pokud už otvory nezhotovili v obchodě), namontuje a připojí kuchyňské baterie, odpad na dřez a samotný dřez, instaluje kuchyňské osvětlení, digestoř, kuchyňské spotřebiče atp.

Montáž tyčí, konzolí, garnýží, žaluzií

Hodinový manžel vše potřebné zaměří, vyvrtá a připevní dle vašich požadavků.

Kolik stojí služby hodinového manžela?

Hodinový manžel má většinou jednotnou hodinovou sazbu, ať u vás bude provádět jakékoliv práce. Někteří hodinoví manželé mají první hodinu o něco dražší a následující hodiny jsou již levnější. Sazby hodinových manželů jsou různé, většinou se pohybují okolo 200 Kč za hodinu práce a někdy je k ceně připočteno i kilometrovné (cena za dojezd k vám domů, pokud hodinový manžel nebydlí ve vašem městě). Je 200 Korun za hodinu málo nebo hodně? To bude záležet především na tom, na jaké práce si hodinového manžela pozvete. Pokud hodinovému manželovi svěříte práce typu věšení obrázků na zeď, pak se zdá být sazba vysoká. Pokud ovšem potřebujete pomoci s něčím složitějším, co byste sami určitě nezvládli, pak je mnohem výhodnější zaplatit 200 Korun na hodinu, než se půl dne marně s něčím pachtit a nakonec zjistit, že jste nadělali víc škody než užitku.

Existují i práce, které bychom byli jakž takž schopni zvládnout sami, ale na druhou stranu zkušený řemeslník je prostě profesionál, který ví co dělá, má profesionální nástroje, takže mu jde vše pěkně od ruky. Jeho práce je preciznější, takže vše bude krásně přesné, estetické pro oko a samozřejmě také funkční. Díky hodinovému manželovi můžete peníze i ušetřit, protože kdyby se vám práce nepovedla, budete muset vše kupovat znovu a stejně si nakonec zaplatit profesionála. Navíc díky hodinovému manželovi ušetříte spoustu času, který můžete strávit třeba se svou rodinou, věnovat se svým koníčkům, věnovat se tomu, co vás víc baví, nebo můžete prostě odpočívat a relaxovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8091 (extra-sluzby.cz#178)


Přidat komentář