Hodinový manžel - Horoušany

Hodinový manžel není ani veselá ani erotická postava. Jde o naprosto seriózní profesi, která vznikla teprve v nedávné době. Přesto má dnes nejen celou řadu úspěšných živnostníků, ale i spokojených klientů.

Kdo je hodinový manžel?

Jde o takového Ferdu Mravence – práce všeho druhu. Trochu od všeho. Především jde však o velice zručného člověka, domácího kutila, který dokáže umně zacházet s nářadím a operativně řešit domácí závady různého druhu. Neživí se jednou profesí, ale pomocí různých dovedností, které patří různým profesím. Nenahradí tedy profesionála, ale dokáže ho zastoupit. A to opravdu kvalitně a také levněji. Povolání hodinový manžel vykrývá poptávku po drobných řemeslnických pracích, které vlastně nikam nepatří. Hodinový manžel totiž zatluče hřebíčky na obrázky, přidělá garnyž, tyč na záclony, roletu, vyčistí odpad, opraví panty, zámek, nabije baterii auta a ještě mnoho dalších věcí umí. Vše odvede kvalitně a odpovědně, takže při dalším problému nebo závadě se již nebudete dohadovat s manželem, zda si najde čas, ale rádi se obrátíte na hodinového manžela.

Jaký je hodinový manžel?

Je to člověk trpělivý, zručný, technicky nadaný a také kreativní. Kreativita je důležitá, poněvadž při různých bytových úpravách je nutné hledat nové možnosti. Navíc hodinový manžel je takzvaně** v obraze.** Neuslyšíte tedy žádné, já nevím nebo neznám. Snaží se sledovat nové trendy v úpravách bydlení, v možnostech oprav i v technikách zpracování.

Vybavení hodinového manžela

Pracovní zaměření hodinového manžela je velmi široké. Tomu odpovídá i jeho vybavení. Na každou objednanou práci si přinese vše potřebné. Nevymlouvá se, že něco nemůže udělat, poněvadž nemá vhodné nářadí. Podle každé objednávky si přinese také vlastní nářadí. V jeho vybavení jsou nástroje všeho druhu. Proto si můžete objednat práce montážní, zednické, obkladačské, elektrikářské, instalatérské, truhlářské nebo malířské. Můžete si objednat i opravy.

Kdo je nejčastějším zákazníkem hodinového manžela?

Úplně na začátku této profese byl nedostatek mužských rukou v domácnosti. Hodinový manžel měl být tedy službou pro ženy, které si nedokázaly poradit s některými technickými věcmi a s opravami ve svém bytě. Dnes to platí stále, ale klienti hodinového manžela jsou mnohem širší. Již to nejsou jen ženy, ale stále častěji také muži. Jde většinou o muže velmi pracovně vytížené, s různými koníčky, které zaberou velmi mnoho času, málo zručné, starší a invalidní. Ti všichni rádi využívají služeb hodinového manžela. Dalšími klienty jsou například školy, školky, dětské domovy, různá pracoviště. Jde o to, že hodinový manžel přijde většinou hned nebo do druhého dne, ale například instalatér až za měsíc. A čekat s malou opravou třeba kapajícího kohoutku je hloupost. Mnohem výhodnější je využít služeb hodinového manžela.

Placená služba hodinového manžela

Ano, za** služby hodinového manžela** musíte zaplatit. Ale není to zase až tak drahé. Zejména v porovnání se službami jednotlivých profesí jako jsou elektrikáři, instalatéři, lakýrníci, malíři a další. Už jste někdy zkoušeli požádat elektrikáře, aby vám vyměnil žárovku? Ano to sice zvládne každý, ale co když se sklo žárovky rozbije a patice uvízne uvnitř objímky? Elektrikář většinou nemá čas, a pokud již přijede tak cena je často velmi vysoká. Navíc vás obšťastní slovy jako, že s takovou prkotinou si nedokážete poradit sami. Pokud si zavoláte na pomoc hodinového manžela, pak zaplatíte asi polovinu za práci, bude k vám milý a příjemný a samozřejmě nenašlape ani neudělá nepořádek. Hodinový manžel totiž po sobě vždy uklidí.

Kolik asi zaplatíte za služby hodinového manžela?

Ceny za** práci hodinových manželů** se liší. Započítává se** každá hodina i cesta**. Přesto nejde o nijak závratné částky. První započatá hodina bývá nejdražší, každá další pak již stojí méně. Podle průzkumu stojí například v Praze hodina práce najatého manžela asi tři sta padesát korun.V Brně pak kolem dvě stě padesáti korun a na vesnici kolem dvě stě korun. Každá další započatá hodina přijde o padesát až sto korun méně. Připočítat musíte také materiál.

Vyplatí se hodinový manžel?

Pokud si najdete svého hodinového manžela, který je vám sympatický, odvádí dobrou práci, pak se o tento poznatek určitě podělte se svými přáteli. Získání dalších zakázek se projeví sníženou cenou za práci. Jde o poděkování hodinového manžela. Další věc, co se určitě vyplatí je kumulování činností. Například, zapisujte si vše, co je zapotřebí udělat a pak si pozvěte hodinového manžela na všechny tyto práce naráz. Vyjde vás to levněji a také ušetříte čas. Vyplatí se objednat u hodinového manžela i vymalování nebo natírání. Nejen, že vás to vyjde levněji, ale také čistěji. To je tak, malíři po sobě také uklidí, ale jen v případě, že jde o malování na klíč. A to patří mezi nejdražší malování vůbec. Jinak si musíte uklidit sami nebo pozvat úklidovou službu. Hodinový manžel vymaluje se vším všudy. Tedy s přípravou, samotným malováním i závěrečným úklidem. A to se již vyplatí. Stejné je to u jakýchkoliv stavebních úprav, tapetování nebo pokládce koberců či lina.

Další služby hodinového manžela

nabídce služeb hodinového manžela najdete také úklid zahrady, rytí, hrabání listí, údržbu bazénu či jezírka nebo prořezávání stromů. Pomůže s** úpravami** cest v okolí vašeho domu, spraví vám branku nebo vrata, případně plot. Pomůže s kompletním zazimováním a i odzimováním vaší zahrady. Kromě toho vám opraví zámky, pomůže, pokud zalomíte klíč nebo rozbijete okenní tabuli. Pomůže, i pokud se vám podaří vytopit sousedy nebo se ucpe odpad. Můžete si objednat i menší rekonstrukci. V takovém případě budete jistě spokojeni. Rekonstrukce koupelny, kuchyně, zádveří, chodby, úložných prostor, garáže či lodžie bude probíhat rychle, kvalitně, podle vašich přání s nabídkou možných úprav. Hodinový manžel, jak již bylo napsáno, je vlastně kutil a ten oplývá spoustou užitečných nápadů, které dokáží ušetřit peníze, čas, prostor, materiál, ale také dokáže najít větší možnosti zamýšlených úprav. Bylo by škoda těchto možností nevyužít.

Hodinový manžel – doporučení

I když je toto řemeslo nové a stále se vyvíjí, tak je velice perspektivní. Objednat si na údržbu domu nebo na jakoukoli opravu hodinového manžela se opravdu vyplatí. Není protivný, nehádá se, má čas a nedělá nepořádek. Prostě je to nejlepší manžel na všechny práce, na které sami nestačíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8092 (extra-sluzby.cz#180)


Přidat komentář