Hodinový manžel - Hradec Králové

Hodinový manžel patří mezi nové profese dnešní doby. Jde o službu nebo spíše služby, které přijdou vhod v nouzi, kdy je potřeba něco opravit a nikdo není po ruce nebo prostě oprava není v našich silách.

Jak vznikl hodinový manžel?

Vznik této profese pochází z Ruska. Zde v roce 2010 si jedna žena v Moskvě uvědomila, kolik je kolem ní žen, které si neví rady s opravami a údržbou domácnosti. Často na tyto práce nemají ani sílu, ani zkušenosti, ani nářadí. Zamyslela se a dostala originální nápad, kterým byl hodinový manžel. Tedy muž, který přijde do domácnosti na objednání, opraví nebo provede objednané služby, uklidí po sobě a zase odejde. Nápad byl na světě a velmi rychle se stal podnikatelskou činností. A to velice úspěšnou. Se stejnou rychlostí se začal šířit za hranice Ruska. A tak dnes již pojem hodinový manžel je znám jako podnikatelská a hojně využívaná služba i u nás. A nedejte se mýlit.** Služeb hodinového manžela** dnes nevyužívají jen osamělé ženy, ale i muži, kteří buď prostě nejsou zruční, nebo jsou pracovně vytížení a tak uvítají, když některé činnosti za ně provede někdo jiný.

Práce domácí

Těch je stále dost. Někdy až příliš. Člověk si myslí, že má všechno nové a že mu to vydrží až do smrti. A náhle upadnou dvířka od skříňky,** kape kohoutek**, ucpe se odpad, upadne žaluzie. A pak práce domácí běžné. K těm patří nařezání, nasekání a naskládání dříví na zimu, úklid zahrady, shrabání listí, sekání trávníku nebo rytí. A co teprve, když je čas vymalovat, umýt okna nebo uklidit půdu či sklep. Někdy je mnoho práce a málo času. Pracovní doba je velmi dlouhá a čas zabývat se opravami v domácnosti již není. Jindy na všechnu tu práci přestávají stačit síly. Prostě přijde čas a** každý potřebuje pomoci**. Ještě do nedávna to byl opravdu problém. Slyšela jsem řeči o neochotě spousty řemeslníků. Když například instalatér měl přijít opravit kapající kohoutek, tak taková maličkost jej opravdu nezajímala. „To nemáte manžela, aby vám vyměnil těsnění, vždyť na tom nic není.“ Stejné to bylo s opravou dvířek u truhláře. Taková maličkost. Na tu přece neměl čas. Zajímaly ho jen větší zakázky. Obdobné to bylo i u elektrikáře, kterému se zase nechtělo jet vyměnit jen zásuvku. Vždyť na tom nic není. Stačí jen vypnout jistič a zásuvku vyměnit. To, že paní je sama řemeslníky nezajímalo. A tak se obrátila na** hodinového manžela**. Ale ne hned. Inzerát sice viděla, ale měla o něm své mínění. Tedy název hodinový manžel ji připomínal spíše služby charakteru sexuálního. Pak stačilo pár odmítnutí, článek v novinách a paní zkusila oslovit hodinového manžela. Její spokojenost byla veliká. Hodinový manžel přišel, přezul se, opravil, uklidil po sobě a ještě byl velmi příjemný. Služeb hodinového manžela dnes využívá vždy, když si s něčím neví rady a je spokojená.

Práce zednické a obkladačské

Každý si myslí, že zedníků je jako máku. No nevím, ale sehnat zedníka na opravu opadané zdi, nebo na** výměnu vypadané kachličky zase tak snadné není. Většinou mají čas až za rok. Ale spíše jde o to, že taková práce je jen malá a oni dávají přednost větším zakázkám. Také zde je výhrou **hodinový manžel. Toho opravdu velikost opravy nezajímá. Vymění nebo opraví i jednu jedinou kachličku. A bez řečí a nepříjemných poznámek. Naopak, ještě se usměje a nikde nenašlape. Hodinový manžel dokáže i v těchto profesích mnohé. Obložit koupelnu novými obklady, položit novou dlažbu nebo i koberec. Prostě, moc dobře ví, že i tyto malé práce jsou pro každého důležité a zákazník je za jeho vstřícný a příjemný přístup vděčný.

Stěhování

Kdo se již stěhoval, tak ví, že to není žádná legrace. Dnes často starší lidé, kteří zůstanou sami, se stěhují do menšího bytu, který není tak nákladný a jim zbude více peněz na záliby. Jenže stěhování, to je mnoho problémů.** Stěhovací služba** je jen stěhovací službou. Přijede, naloží, vyloží. Za výnos do patra je nutné si připlatit a pomoci se zabalením nábytku se opravdu nedočkáte. Hodinový manžel stojí také peníze. Samozřejmě nic není zadarmo, ale za peníze nejenže pomůže, ale přidá i úsměv a nejednu příjemnou větu. Stěhování s hodinovým manželem je mnohem příjemnější. Pomůže se zabalením i vybalením. Rozmontuje nábytek a pak ho zase smontuje. Pomůže kompletně se vším, co stěhování obnáší. A to je to, co každý při stěhování potřebuje.

Přestavba bytu

Jak děti rostou, tak je často nutné měnit dispozice bytu. Často již chlapec s dívkou nechce být v jednom pokoji. Jak to vyřešit, když na nový byt, nemluvě o domě není? Řešením může být rozdělení některého z pokojů na dva. Ostatně dnešní materiály, jako je** sádrokarton**, to umožňují. S kompletní přestavbou vám opět může pomoci hodinový manžel. Tento velice zručný řemeslník si vyslechne vaše plány, dohodne s vámi provedení a vše provede. Je to jednoduché a zároveň velmi výhodné řešení.

Když nejede auto

Již se vám stalo, že v zimním ránu jste nenastartovali auto? Pak víte, jaký člověka popadne vztek. Co s tím? V servisu zrovna nikdo nemá čas a vy potřebujete do práce. Někdy stačí zavolat hodinového manžela. Ten dokáže opravit** jednoduché závady**, jako je nabití baterie, její výměna, výměna žárovky a další potřebné věci. Často je u vás mnohem rychleji než opravář ze servisu.

Hodinový manžel, pomocník v nouzi

Přestože je tato profese velmi mladá, již si získala řadu příznivců. Zruční kutilové dokáží opravdu někdy zázraky. A právě to, že jde nejen o řemeslníky, ale i o kutily je výhodné. Jsou to totiž lidé, kteří umí nad problémem přemýšlet a najít nejvhodnější řešení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8080 (extra-sluzby.cz#139)


Přidat komentář