Hodinový manžel - Karviná - Nové město

Nevíte si doma s něčím rady? Potřebujete pomoci třeba s kuchyňskou linkou, kterou jste si objednali, ale neumíte ji smontovat a uvést do provozu? Nebo potřebujete udělat nové obklady v koupelně?

Nebo vás ve vašem domě čí bytě trápí cokoliv jiného, s čím si nedokážete poradit? Nepomůže vám šikovný soused, tatínek ani žádný přítel? Nechcete se do práce, které nerozumíte, pouštět sami, abyste to ještě více nezhoršili? Pak děláte jenom dobře, protože neodborný zásah může často přinést víc škody než užitku. Jenže co s tím? Kdo vám pomůže, když si s tím sami poradit neumíte? Dříve byl téměř každý muž více méně všeuměl – dokázal si vše sám opravit, ve všem se vyznal. Jenže v dnešní uspěchané době, kdy trávíme v práci často celé dny, muži nebo i ženy nemají často dostatek času, aby se pak doma ještě vrhali na různé opravy, dodělávky atp. Není divu, že když se domů vrátíme po 8 nebo i více hodinách v práci, už se nám nechce oblékat montérky a nastoupit „další směnu“. A právě od toho je tu hodinový manžel.

Kdo je hodinový manžel?

Hodinový manžel je povětšinou muž, který v domácnosti zastane práce domácího kutila – opraví a udělá vše, co je potřeba. Možná si říkáte, proč nezavolat nějakého specializovaného řemeslníka. Výhodou hodinového manžela je to, že se nespecializuje jen na jeden obor, ale v jeho nabídce jsou zahrnuty služby mnoha typů. Hodinový manžel je člověk všestranně šikovný, který si poradí s ledasčím. Proto je zvláště výhodné objednat si hodinového manžela v případě, kdy doma potřebujete provést různé práce a opravy z více oborů. Například dejme tomu, že potřebujete opravit kapající kohoutek v kuchyni, vymalovat obývací pokoj a ložnici, obložit koupelnu kachlíčky, namontovat garnýže nad okna, upevnit nový plochý televizor na zeď, na branku instalovat nový zvonek, opravit nefunkční vypínač světla ve sklepě a natřít dřevěné trámy na půdě.

Za normálních okolností byste se museli obrátit na několik firem, ale pokud kontaktujete hodinového manžela, pak máte vystaráno. Hodinový manžel má ve svém portfoliu většinou natolik široké spektrum služeb, že zvládne provést všechny výše uvedené práce, i když v tomto případě by mu samozřejmě hodina nestačila.

Před objednáním hodinového manžela

Obvykle si hodinového manžela objednáme kvůli nějaké konkrétní věci, která nás trápí a přidělává problémy. Jenže takových věcí můžeme mít doma i více, jen jsme na ně zrovna zapomněli. A protože by bylo docela nepříjemné vzpomenout si na ně teprve po odchodu hodinového manžela, tak bychom se měli na jeho návštěvu důkladně připravit. Když už si hodinového manžela pozveme kvůli kapajícímu kohoutku nebo ucpanému odpadu, proč ho rovnou nevyužít i pro další věci, které v naší domácnosti nefungují nebo nejsou zcela v pořádku? Před tím, než si objednáme hodinového manžela, bychom si měli projít celou domácnost.

Co všechno budeme po hodinovém manželovi požadovat?

Pokud bydlíme v rodinném domku, pak je zcela nutné prošmejdit celý dům od sklepa až po půdu a mít při tom oči skutečně na šťopkách. A nezapomeňte si s sebou vzít poznámkový blok a tužku. Při procházení domu nebo bytu si tak všimneme všech věcí, které by potřebovaly dodělat nebo opravit. Při procházení sklepa si všimnete třeba nefunkčního vypínače, drolící se omítky okolo sklepního okna nebo upadlé kliky u dveří.

Při procházení bytu nebo obytné části rodinného domu si vzpomenete třeba na poličku, kterou jste už dávno chtěl(a) přidělat, na staré dírky po obrazech, které by potřebovaly zasádrovat, nebo na tapety, které jste si koupili už dříve, ale báli jste se je přilepit sami, aby nebyly nakřivo. Při obhlídce půdy můžete přijít třeba na to, že staré trámy by potřebovaly natřít, staré střešní okno už netěsní a potřebovalo by nově obrousit, natřít a utěsnit spáry, nebo rovnou vyměnit za nové okno. Pokud máte balkon, podívejte se i tam. Balkony jsou vystaveny vlivům povětrnostních podmínek, takže se nejrychleji opotřebovávají. Častým problémem balkónů bývají uvolněné dlaždice nebo rezavějící zábradlí. I s těmito věcmi nebude mít hodinový manžel žádný problém – dlaždice nově upevní a zaspáruje, zábradlí natře antikorozní barvou nebo lakem.

Hodinový manžel může pomoci i na zahradě

Svou pozornost můžete kromě domu zaměřit i na zahradu – zde budete možná potřebovat pomoct s natíráním staré zrezlé pumpy. Na zahradě často zanedbáváme také údržbu dřevěných kůlen nebo dřevěných zahradních domků či posezení – i jim nový nátěr kvůli ochraně dřeva prospěje. Kvůli všem těmto věcem je velmi důležité projít si celý byt, celý dům a celou zahradu – vše, co nás trápí, nebo co potřebuje opravu či údržbu, si zapíšeme. Při objednávce hodinového manžela je pak dobré zeptat se ho, zda všechny práce, které po něm budeme požadovat, dokonale ovládá. Ne všichni hodinoví manželé totiž umějí všechno. Díky předchozí domluvě se následně vyhneme tomu, že po hodinovém manželovi budeme požadovat něco, co neovládá. Navíc, pokud se s hodinovým manželem na všem domluvíme dopředu, pak bude vědět, že na návštěvu k nám bude nutně potřebovat barvu a štětce, lak na ochranu dřeva nebo antikorozní nátěr, hmotu na tmelení, sádru atp. kteréžto by si s sebou možná pokaždé nebral.

Kolik stojí služby hodinového manžela?

Ceny hodinových manželů jsou různé. Většinou se cena hodinového manžela pohybuje mezi 200 až 300 Korunami za hodinu práce. K tomu je nutné připočítat cenu materiálu, pokud u vás musí hodinový manžel nějaký používat (barvy, nátěry, šrouby, matice, hřebíky, tmely, nové vypínače, těsnění,…). Pokud je hodinový manžel, kterého si objednáte, z jiného města či vesnice než vy, pak je nutné připočítat si i kilometrovné (cenu za dopravu). Většina hodinových manželů si účtuje za první hodinu práce o něco vyšší cenu a za další hodiny sazbu nižší. I proto je výhodné projít si celou domácnost a zahradu, abyste nemuseli hodinového manžela volat podruhé a platit tak znovu zvýšenou sazbu za první hodinu práce. Je cena hodinového manžela vysoká nebo ne? Je třeba si uvědomit, že hodinový manžel je zkušený řemeslník, takže to, co by vám trvalo třeba 5 hodin, může mít hodinový manžel hotové za poloviční čas. Navíc máte vše hotové v klidu a bez stresu z toho, zda se vám to podaří nebo ne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8100 (extra-sluzby.cz#203)


Přidat komentář