Hodinový manžel - Praha-Žižkov

Mohlo by se zdát, že na výměně vodovodní baterie, spravení těsnění, instalaci dřezu aj. nic není. Ovšem jen do okamžiku, než byste se do práce pustili. Chcete-li si ušetřit další práci navíc, nervy i peníze, pak můžete využít služeb hodinového manžela.

Hodinového manžela nevyhledávají jen ženy, které žijí sami, či jejich partner/muž není zrovna techniky zdatný. Služeb hodinového manžela je možné využít i v případě, že si prostě chceme užít volný čas, místo toho, abychom se pouštěli do rozličných prací v domácnosti. A tak, zatímco nám bude hodinový manžel například montovat právě zakoupený nábytek, pokládat podlahovou krytinu, či sekat trávu na zahradě, my se můžeme věnovat dětem, nebo sami sobě.

S profesionálním hodinovým manželem máte jistotu, že odvedená práce bude kvalitně vyhotovená. Stačí si jen vybrat toho nejvhodnějšího hodinového manžela, který zastane Vámi poptávanou práci.

Zednické práce

Pod zednickými pracemi se neukrývá „jen“ omítnutí zdí. Na hodinového manžela, který nabízí zednické práce, se můžete obrátit i v případě, že budete potřebovat obkladačské a štukatérské práce. Hodinový manžel Vám může pomoci s obezděním a obložením vany, obložením koupelny, toalety, kuchyně.

Bydlíte-li v panelovém domě s původním umakartovým jádrem, pak možná přijde čas, kdy budete zvažovat rekonstrukci bytového jádra. Ta může být buď v částečné, nebo kompletní formě. Částečná rekonstrukce představuje obložení umakartového jádra, a to například obkladačkami. Při kompletní rekonstrukci dochází na demolici umakartového jádra, vybudování nového jádra z klasických cihel, či sádrokartonových desek.

Mezi** hodinovými manželi** najdete i takové, kteří si poradí s částečnou rekonstrukcí bytového jádra. Jen ve výjimečných případech najdete i takové, kteří nabízí i kompletní rekonstrukci. Zde je totiž pamatovat i na vypracování návrhu nového vzhledu koupelny, toalety a v neposlední řadě vyřízení stavebního povolení. Kromě toho kompletní rekonstrukce je prací pro více lidí. S jedním řemeslníkem by práce přeci jenom trvala déle, a tím i logicky o něco dražší.

Elektrikářské práce

Také práce, které souvisejí s elektrikou, vyžadují, stejně jako zednické práce, odborné znalosti a zkušenosti. Kromě toho, do elektriky může zasahovat pouze povolaná osoba. A tak hodinový manžel, který nabízí elektrikářské práce, by se Vám měl prokázat patřičným osvědčením, požádáte-li ho.

Jaké činnosti můžete poptávat u hodinového manžela ve spojitosti s elektrikou? Kupříkladu se jedná o výměnu vypínačů, zásuvek, zapojení elektrického sporáku, výměnu žárovek. Ovšem, nejen s drobnými elektrikářskými pracemi, se můžete obrátit na znalého hodinového manžela.

Některý z hodinových manželů se dokonce neváhá pustit do rekonstrukce elektroinstalace, či provedení nezbytné revize spotřebičů a elektrických rozvodů. Ovšem opět se spíše jedná o výjimku. Taková rekonstrukce elektroinstalace totiž představuje nemalou práci pro jednoho člověka. Elektroinstalaci je možné vést ve zdi, nebo také v lištách. Dráž Vás vyjde první varianta v případě nové elektroinstalace.

Instalatérské práce

Kdo z nás se někdy nepotýkal s kapajícím kohoutkem, ucpaným odpadem aj.? Ono se může zdát, že kapající kohoutek není zas takovým problémem. Jak se to vezme. Kapka ke kapce a za půl roku, či rok se můžete dočkat nemalého překvapení, až Vám přijde vyúčtování za vodu. A pak ještě jeden pohled na kapající kohoutek. I když se jedná o relativně snadnou opravu, tedy pro zkušeného instalatéra, pak pro laika to může být jiné. Rozhodně není výjimkou, že instalatéra zavolají domácí „šikulové“. Schválně jsme uvedli šikulové. A instalatér pak přijíždí do bytu, domu, kde je v menší, či větší míře potopa.

Vedle kapajícího kohoutku a ucpaného odpadu, můžete hodinového manžela oslovit i v případě potřeby výměny vodovodních baterií, instalace pračky, instalace myčky, montáže umyvadla aj. A kromě těchto prací jsou tu opět činnosti rozsáhlejšího charakteru. Jak v případě elektroinstalačních rozvodů, tady hovoříme o rozvodech vody.

Montážní a demontážní práce

De/montážní práce se mohou týkat nábytku, nábytkových sestav, ale také zařizovacích předmětů v koupelně a kuchyni.

V dnešní době je již zcela běžné, že nakupujeme celou řadu věcí přes internet, a to včetně nábytku. Ono je to i logické. Nabídka v kamenných prodejnách nikdy není taková jako právě v e-shopech. A cestovat x kilometrů například kvůli nábytkové stěně, není zrovna časově efektivní. A kromě toho, nejspíš těžko se Vám vleze vybraný nábytek do auta. Oproti tomu, zboží, které si vybereme na internetu, nám dopraví prakticky až před dveře. Jediná nevýhoda v souvislosti s nákupem nábytku, je to, že nám povětšinou přijde rozebraný. Ovšem nevýhoda střídá výhodu. A ta spočívá v menší částce za dopravné. Rozložený nábytek totiž zabere mnohem méně místa, než složený.

Montáž nábytku

Nábytek Vám přivezli a co nyní? Ten, kdo si již někdy kupoval nábytek a dovezli mu ho „v placatém balíku“, pak po rozbalení mohl být překvapen množstvím jednotlivých kusů, včetně šroubků, kolíčků aj. Takový** rozebraný nábytek** do značné míry připomíná puzzle. Ovšem zde je zapotřebí, kromě představivosti i šikovnost a patřičné nářadí. Není výjimkou, že je zapotřebí i vrtačky. A ne každý je zručný v tomto směru. Byla by určitě škoda, kdyby se drahý nábytek znehodnotil nekvalitním sestavením, špatným sešroubováním, odštípnutím kousku dřeva aj.

A právě hodinového manžela můžete oslovit s poptávkou montáže, ale také demontáže nábytku.

Malování pokojů

V neposlední řadě se můžete na hodinového manžela obrátit v případě zájmu o vymalování. Vymalování se jeví jako jednoduchá činnost, kdy stačí mít příslušnou barvu, malířskou štětku, či váleček a štafle. Jenže zas tak jednoduché to není. Neodborným vymalováním totiž může dojít k šmouhám a flekům. Ty jsou povětšinou způsobeny špatnou malířskou technikou a/nebo nerovnoměrným vsakováním zdi. Profi malíř, ale také zkušený hodinový manžel se flekům vyhne. Disponuje totiž malířským grifem a před samotným malováním v případě potřeby ošetří zeď penetrací.

Doménou hodinového manžela je, že zastane hned několik řemeslníků. Celá řada hodinových manželů tak zvládá například malířské, natěračské, instalatérské, zednické a/nebo elektrikářské práce. S hodinovým manželem nebudete muset čekat den, týden a více, než se pustí do práce. S hodinovým manželem může být práce hotová ještě týž den, co ho budete kontaktovat. Samozřejmě však záleží na jeho dostupnosti a volném místečku v diáři.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8082 (extra-sluzby.cz#144)


Přidat komentář