Hodinový manžel - Skalice u České Lípy

Hodinový manžel na rozdíl od řady domácích kutilů, se nejen s vervou pustí do plejády prací. S hodinovým manželem máte jistotu, že se nebude jednat o „pokus – omyl“. A tak, až budete příště potřebovat profesionální pomoc, budete vědět, na koho se obrátit.

Obliba a poptávka po hodinových manželech stoupá. V domácnostech je totiž stále co opravit, upravit, sestavit, smontovat, přidělat aj. Některé práce se mohou na první pohled zdát jednoduché a snadné. A tak není divu, že se do nich pustí lecjaký domácí kutil. Ovšem, jak již to tak bývá, teorie a praxe je kolikráte odlišná. Může se tak stát, že práce, například v podobě výměny těsnění, se nejen nepovede, ale ještě bude výsledek o poznání horší, než výchozí stav.

Riskovat, experimentovat a pouštět se do prací, se kterými nemáte zkušenosti, již nebudete muset, pokud oslovíte některého z hodinových manželů. Neznáte nikoho takového, či nemáte čas zjišťovat, zda Vámi vybraný, by Vám svoji kvalitou, vyhovoval? Pak Vám můžete na jednoho z hodinových manželů dát tip.

Drobné instalatérské práce

Zlobí Vás kapající kohoutek? Potřebujete vyměnit těsnění? Zakoupili jste si novou vodovodní baterii a sami si netroufáte do její výměny? Pořídili jste si nové, modernější umyvadlo, ale jeho montáž je pro Vás příliš náročná? Není třeba si zoufat, ani se pouštět do „neznáma“. Stačí jednoduše kontaktovat Vámi vybraného hodinového manžela, pro kterého jsou tyto práce „hračkou“.

Obkladačské práce

Stávající obkladačky, které máte v kuchyni, v koupelně, zaznamenali i lepší časy? Nelíbí se Vám již obkladačky a zakoupili jste si modernější a kvalitnější? Nemusíte hned volat obkladačskou firmu. Někteří hodinové manželé si poradí také s obkladačskými pracemi. Poptávat tak u nich můžete nejen obložení kuchyně, koupelny, ale třeba také položení dlažby v koupelně, či předsíni. Stačí se jen informovat u hodinového manžela, zda tuto služby nabízí.

Montáž, demontáž nábytku

V dnešní době je mnohem rychlejší, efektivnější a cenově výhodnější, když si zakoupíme nábytek přes internet. Ostatně, nabídka zboží v e-shopech je mnohem bohatší, než v kamenných prodejnách. Navíc nebudete muset řešit, jak dopravit zakoupený stolek, jídelní stůl, židle, sedačku, či celou nábytkovou sestavu. Kdo z nás vlastní dodávku? V neposlední řadě je nákup na internetu v mnohých případech levnější. A bát se o záruku na zboží, také není na místě. V případě, že by se například stalo, že vybraný nábytek se nakonec nebude hodit, či pasovat do bytu, domu, pak je možné zboží bez udání důvodu vrátit do 14 dnů. Kromě toho, je na zboží poskytovaná standardní záruka, jako kdybyste si pořizovali nábytek v kamenném kšeftu.

Montáž nábytku hodinovým manželem

Jediná nevýhoda, pokud se tomu tak dá říci, je nutnost následné montáže nábytku. Právě to, že je nábytek v demontovaném stavu, se můžete těšit na mnohem menší cenu za dopravu. Některé nábytkářské firmy nabízí kromě dovezení, také vynesení nábytku do příslušného patra a odbornou montáž na místě. Jenže taková montáž od firmy, není již zrovna levnou záležitostí. Pohybuje se kolem pětistovky a výše.

S montáží, ale také demontáží nábytku, se však můžete obrátit na hodinového manžela. A že nemáte doma patřičné nářadí? To vůbec nevadí. Jak se říká, že správný muž má nůž. Tak správný hodinový manžel zase disponuje tím správným a navíc kvalitním náčiním.

Malířské a tapetářské práce

Není výjimkou, že u některého hodinového manžela, budete moci poptávat také malířské a/nebo tapetářské práce. Říkáte si, že již vyjde nastejno, když se do vymalování místnosti či celého bytu/domu pustíte svépomocí? Máte však příslušné náčiní? Vyznáte se v jednotlivých typech barev? A ještě jeden detail, ovšem nezanedbatelný – máte zkušenosti s malířskými a/nebo tapetářskými pracemi? Snadno byste mohli dopadnout jako v jednom známém večerníčku, kdy se dva „šikulové“ také neohroženě pouštěli do rozličných prací. Výsledek pak nakonec „nějak“ dopadl. Ovšem, jde o to, zda byl takový původní plán, či nikoliv.

Při nedostatku zkušeností s malířskými pracemi, se můžete také „těšit“ místo rovnoměrného barevného odstínu, s mapami a šmouhami. Při nedostatku zkušeností s tapetářskými pracemi, může dojít na křivé nalepení tapet. A nejproblematičtějšími místy pak bývají zakončení a rohy.

Natěračské práce

Vše okolo nás má svoji životnost. Pokud se však budeme o zařízení bytu, domu pravidelně starat, tak můžeme životnost a celkovou funkčnost značně prodloužit. Například u takových dřevěných oken, venkovních i interiérových dveří, zárubní, se časem začne podepisovat zub času a působící vnější podmínky. Nátěr začne oprýskávat. Určitě není řešením dělat tzv. mrtvého brouka a říkat si, že oprýskaný nátěr je jen estetickou záležitostí. Kromě ne zrovna pěkného vzhledu, se však oprýskanost projeví na funkčnosti. S novým, obnovujícím nátěrem tedy nečekejte.

Opravy všeho druhu

V které domácnosti se něco nepokazí, nerozbije? Zručný hodinový manžel si poradí s nejrůznějšími nedostatky a problémy, které v domácnosti nastanou. Samozřejmě, že je lepší zamezit tomu, aby nedocházelo k poruchám. A tak, kromě oprav, můžete u hodinového manžela také poptávat tzv. servisní prohlídku. Hodinový manžel může zkontrolovat stav oken, jejich potřebu promazání a seřízení, stav doléhavosti těsnění, odpadu u dřezu a umyvadla aj.

Údržba okolí domu, zahrady

Bydlíte v rodinném domku? Vyjíždíte o volných dnech na chatu, chalupu? Jak však řešíte starost o zahradu? Místo volných chvilek sekáte trávník, stříháte stromky, upravujete příjezdovou cestu a cestičky k záhonkům? Některé ze zmíněných prací však můžete přenechat hodinovému manželovi. Zatímco Vám bude například opravovat, či budovat chodníček, nebo příjezdovou cestu, Vy můžete ušetřený čas věnovat jiné činnosti, či relaxování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8094 (extra-sluzby.cz#184)


Přidat komentář