Hodinový manžel - Sudice

Máte ve svém domě nebo bytě nějaký technický problém, který nedokážete sami vyřešit? Anebo byste možná i věděli jako na to, ale nemáte vůbec čas, nebo se vám nechce? Pak by vaše problémy mohl vyřešit hodinový manžel. Čtěte dále.

Říká vám něco sousloví hodinový manžel? Víte, co si pod tímto pojmem máte představit? Pokud ne, pak vám tento pojem osvětlíme.

Kdo je hodinový manžel?

Ještě před několika lety byste si pod pojmem hodinový manžel mohli představit možná i nějakého gigola či jiného dámského společníka. Dnes už je však pojem hodinový manžel známější a tak většina z nás ví, že hodinový manžel je šikovný člověk, většinou muž, který v domácnosti zastoupí opravdového manžela, který není tak šikovný, nebo nemá čas, popřípadě v dané domácnosti chybí. Hodinový manžel je všestranně šikovný a nadaný muž, který se vyzná v mnoha typech různých prací, oprav a dodělávek. A právě to je největší výhodou hodinového manžela – zastane práci několika různých specializovaných řemeslníků. Pokud doma potřebujete provést různé opravy či nějaké stavební práce atp, pak nemusíte kvůli každé věci objednávat jiného specializovaného řemeslníka, ale objednáte si jen jednoho hodinového manžela, který opraví a udělá vše. Díky tomu ušetříte nejen peníze, ale také spoustu času, který pak můžete strávit něčím příjemnějším, třeba se svou rodinou, odpočinkem nebo čímkoliv, co vás baví.

Jaké práce ovládá hodinový manžel?

Mezi nejčastější dovednosti hodinových manželů patří například: opravy kapajících kohoutků, oprava zásuvek, vypínačů, výměna či montáž svítidel, drobné instalatérské práce, opravy domácích spotřebičů, připevnění ploché televize na zeď, sestavení nového nábytku, sestavení kuchyňské linky, obklady v kuchyních nebo koupelnách či záchodech, spárování, rekonstrukce bytového jádra, oprava splachovadla, montáž kuchyňské baterie, uvolnění ucpaných odpadů, malování nebo tapetování pokojů, nátěry a lakování konstrukcí, zábradlí, trubek nebo různých předmětů, drobné zednické práce, sádrování, tmelení, montáž žaluzií, garnýží, rolet, zasklívání, pověšení poliček, práce na zahradě – sekání trávy nebo stříhání živého plotu, nátěr zahradního domku, garážového stání, atd.

Spektrum prací, které hodinový manžel ovládá, bývá u různých hodinových manželů různé. Hodinoví manželé bývají většinou všestranně nadaní, ale přesto to ještě nemusí znamenat, že se vyznají ve všech typech prací a že svedou úplně vše. Proto byste se hodinového manžela před tím, než si ho pozvete k sobě domů, měli zeptat, zda skutečně ovládá a rozumí tomu, co po něm budete požadovat.

Předtím, než si objednáme hodinového manžela

Pokud se chystáte objednat si hodinového manžela, pak byste se měli opravdu důkladně zamyslet nad tím, co všechno potřebujete doma opravit. Když si totiž zavoláte hodinového manžela, je lepší nechat si opravit a udělat vše, co vás trápí. Bylo by opravdu nepříjemné zavolat si hodinového manžela kvůli jedné věci a teprve po jeho odchodu si vzpomenout, že potřebujete pomoci ještě z něčím dalším. Proto si před tím, než si hodinového manžela zavoláte, důkladně projděte celou svou domácnost. Zvláště, pokud bydlíte v rodinném domku, projděte si jej úplně celý od sklepa, přes obytnou část až na půdu a oči mějte otevřené, ať vám nic neunikne. Vezměte si k tomu také poznámkový blok a propisku a zapište si vše, co chcete vyřešit, opravit, dodělat nebo předělat. Když si projdete celý dům, podívejte se také na zahradu.

S čím nám může hodinový manžel pomoci?

Pokud bydlíte v bytě, pak si projděte s blokem a propiskou všechny místnosti pěkně jednu po druhé. Pozorně koukejte, ať vám nic neunikne a vše, co potřebuje opravit, instalovat, smontovat, dodělat nebo předělat si zapište. Stejně postupujte, pokud bydlíte v rodinném domku. Abyste v rodinném domku nic nevynechali a na nic nezapomněli, postupujte popořadě.

Sklep

Začněte třeba od sklepa. Ve sklepě je mnoho věcí, které už třeba nefungují tak, jak by měly, ale protože do sklepa tak často nechodíme, tak nám to nevadí a problémová místa proto zanedbáváme. Když už si ale pozveme hodinového manžela, je lepší nechat si opravit i to, co nám vadí ve sklepě. Ve sklepě nám nejčastěji dělají problémy například praskliny v omítce nebo rovnou opadaná omítka, stará okna, která netěsní a okolo kterých také často opadává omítka, nefunkční vypínače, atp.

Obytná část domu

Ze sklepa přejděme do obytné části domu, kde obvykle najdeme nejvíce věcí, které nám přidělávají vrásky na čele a u kterých je jejich oprava také ze všeho nejdůležitější, protože je nejvíce používáme. Doma nás rovněž trápívají nefunkční vypínače nebo rozbité elektrické zásuvky, dále třeba kapající kohoutky nebo nová světelná tělesa, která jsme si zakoupili, ale neumíme je namontovat. Když už budete mít doma hodinového manžela, vzpomeňte si i na poličky nebo obrázky, které jste si chtěli dát na zeď. Jenže zvláště u poliček jste možná měli obavu, jak silné potřebujete hřebíky, aby poličku i s věcmi udržely.

Hodinový manžel má dostatek zkušeností, takže dokáže vybrat vhodné hřebíčky nebo šrouby, pokud se jedná o poličkou určenou na těžší věci, třeba na rostliny v květináči. Poličky a obrázky můžou nadělat spoustu problémů v panelákovém bytě. Kdo někdy zkoušel věšet obrazy v panelovém bytě, ten o tom ví své. Pro zkušeného hodinového manžela však nebude ani panel žádný problém. Když už mluvíme o panelácích, dalším jejich velkým nešvarem bývají umakartová bytová jádra – ti nejšikovnější hodinoví manželé vám dokáží zrenovovat nebo zrekonstruovat i bytové jádro, i když v tomto případě hodinovému manželi jedna hodina určitě stačit nebude.

Půda, balkon, terasa, zahrada

V rodinném domku nezapomeňme ani na půdu. Když budeme na půdě, pozorně si prohlédněme střechu, zda někde není navlhlá. Častým problémem zejména starších střech totiž bývají uvolněné střešní tašky nebo plechy, kterými pak prosakuje vlhkost, která rychle ničí a oslabuje konstrukci střechy. Stavebníci říkají, že dobře podstavený dům může vydržet stát i celá staletí, pokud do něj však zatéká, může spadnout i za pár let. Pokud máme balkon či terasu, nevynechejme ani je. Nejčastějším problémem balkónů a teras bývají uvolněné dlaždice nebo zrezlé zábradlí. Hodinový manžel nám může být užitečný i na zahradě, kde ho můžeme pověřit třeba sekáním trávy, údržbou živého plotu, natřením dřevěného posezení nebo zahradního domku, atp.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8102 (extra-sluzby.cz#206)


Přidat komentář