Kamenické práce - Děčín

Zvažujete, který materiál jako podlahovou krytinu použít do vstupní haly, předsíně? Či Vás čeká stavba nebo renovace schodiště či terasy? Ve všech uvedených případech je možné využít jedinečné vlastnosti kamene – žuly.

Kamenné doplňky z žuly jsou vhodné nejen pro interiérové, ale také exteriérové využití. Pokud i Vy upřednostňujete přírodní materiál a líbí se Vám odstíny teplých barev, pak pouvažujte nad žulou. Projekt v podobě dlažby, schodiště či terasy není jednoduchou záležitostí, pokud nemáte dostatečné zkušenosti a patřičné nářadí. Na práci však nemusíte být sami. Stačí si vybrat některou z profesionálních firem, které se zabývají kamenickou prací.

Kamenické práce – Děčín

V dnešní době má celá řada větších firem své vlastní webové stránky, na kterých se mohou potenciální klienti dozvědět o nabízených službách, cenách, kontaktech aj. Pak tu však máme malé firmy, a těch není poskrovnu, které své úsilí, znalost a zručnost přetváří rovnou v hotové dílo a poskytované služby. Existence webových stránek tak není 100% jistotou, že veškeré firmy, které je mají, nabízí kvalitu, slušné ceny, záruku na odvedenou práci a dodaný materiál apod.

Dlažba z žuly

Dlažba z kamene je poptávaná, jak pro široké využití v interiéru i exteriéru. Je zcela logické, že dispoziční řešení jednotlivých bytů a domů jsou individuální. Rozdíly mohou být v milimetrech, ale také metrech. Pro zručného kameníka to však není žádný problém. Může Vám totiž vyrobit takový formát dlažby, aby naprosto vyhovoval a pasoval do příslušného prostoru. Kromě rozměru je však možné také upravovat sílu samotné dlažby. Vše záleží na požadavcích a přání konkrétního klienta. Slůvko „nemožné“ nejspíš od znalého kameníka neuslyšíte.

Schodiště

Vedle celokovového, dřevěného a betonového schodiště, je možné si nechat vyhotovit schodiště kamenné. Kámen sice může působit do určité míry chladně a sterilně, ovšem i v tom tkví jeho neotřelá elegance, majestátnost a nekompromisnost. Kromě toho, kámen se velmi lehce udržuje. Stačí ho jen setřít vlhkým mopem a hned máte uklizeno. Kamenné schodiště vám také bezesporu vydrží po mnohem delší dobu, ve srovnání například se schodištěm dřevěným. Pět, deset, dvacet i více let se můžete těšit ze schodiště, na kterém nebudou patrné stopy času a opotřebení. Kámen Vám také, v porovnání s dřevem, či položeným kobercem, nevybledne. A co víc, u kamenické firmy si budete moci vybrat z celé škály barevných odstínů, ale také povrchových úprav. Můžete si například vybrat úpravu, díky které se Vám nestane, že by došlo k uklouznutí. Což jistě oceníte v případě, že máte malé děti.

Návrh kamenného schodiště

Líbilo by se Vám kamenné schodiště, třeba takové, které jste viděli v některém z odborných časopisů, či na internetu? Váháte však, zda zrovna Vámi vybrané schodiště bude vhodné do Vašeho prostoru? Nebo máte určitou představu o vzhledu schodiště, ale nejste o tom ještě zcela přesvědčeni. Ať už je to tak, či onak, můžete u kamenické firmy také načerpat cenné rady a inspirace. Oslovíte-li kamenickou firmu, která má zkušenosti s výrobou schodišť, pak je více než pravděpodobné, že bude mít katalog, či fotografie svých realizovaných zakázek. A tak se budete moci inspirovat. Třeba Vás zrovna nějaké natolik zaujme, že si ho necháte u firmy vyrobit.

Jednotlivé části schodiště

Kamenné schodiště tvoří nejen nášlapné desky z kamene. Je třeba také pamatovat u schodiště na naši bezpečnost a jistotu při chůzi dolů a nahoru po schodišti. Řeč je o zábradlí. Jsou klienti, kterým se líbí kamenné schodiště bez jakýchkoli dalších doplňků, tedy zábradlí, které nijak neruší samotnou krásu a jedinečnost kamene. Povětšinou jsou však schodiště doplněná zábradlím. A zde máte opět možnost volby. I materiálu a stylu zábradlí je vhodné věnovat patřičnou pozornost. Snadno lze totiž zkazit dojem z kamenného schodiště. U kamenného schodiště je bezpochyby dominantním prvkem právě kámen, a to v podobě nášlapných desek. Samotné zábradlí by pak mělo schodiště vkusně doplňovat a nemělo by nijak narušovat ráz schodiště. Vhodným materiálem pro zábradlí je tak kov, dřevo, nebo kombinace kovu s dřevěným horním držením. I v případě zábradlí jistě můžete hledat pomoc a radu u kamenické firmy. Nebudete jistě první, ani poslední.

Výroba náhrobků

Nikdo samozřejmě nechce myslet na nejhorší, tedy skon některého z členů naší rodiny, blízkých, kamarádů. Život je tak krátký, tak je třeba si ho náležitě vychutnat a těšit se z každého dne, který můžeme prožít, ať venku panuje vedro, nebo třeskutá zima. Ovšem, co naplat, součástí našeho života je i smrt. A až jednoho dne nadejde ten čas, je zapotřebí kromě zařízení samotného pohřbu, popřemýšlet i nad náhrobkem.

S výrobou náhrobku se můžete ve Vašem městě obrátit na některé ze zručných kameníků. Díky kvalitě vyrobenému kamennému náhrobku, bude památka na zesnulé uctěna více než důstojně. Není vyloženě nutné, abyste se rozhodli pro zasazení náhrobku na hřbitově. Náhrobky jsou častokrát k vidění na místech, kde jedinec „odešel“, nebo naopak na místech, která byla pro zesnulého ta oblíbená.

Pro výrobu náhrobků je možné použít celou řadu materiálů. Povětšinou se jedná o žulu, mramor, čedič, vápenec aj. Ovšem žula je mezi samotnými kameníky, ale i klienty, velmi poptávaná. A to především z důvodu vysoké odolnosti. U žuly si také můžete vybrat z celé barevné škály. Základní barvou je pak barva žlutá, hnědá, červená, růžová, ale také černá, šedá, bílá a zelená. A každá ze základních barev má pak několik desítek odstínů. A to je v podstatě druhý z důvodů, proč je u klientů preferována žula pro náhrobek.

Každý z nás má jiný vkus a odlišné představy, a to nejen, co se týká jídla, oblékání, ale také stylu zařízení našeho domova. Pokud se tedy obrátíte se svým požadavkem na profi kamenickou firmu, pak můžete očekávat nejen kvalitní práci, ale také individuální přístup a respektování Vašich specifických přání a požadavků. S firmou jistě naleznete řešení i po stránce finanční. Cílem profesionálního kameníka je, abyste byli spokojeni s vyrobeným dílem a těšili se z něho po dlouhá léta. Každé dílo, které kameník vyhotoví, je v podstatě jeho „dítětem“. Věděli jste, že řemeslo kamenické se řadí do tzv. uměleckých okruhů? Co výrobek, to originál, ale také kus duše samotného kameníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8072 (extra-sluzby.cz#106)


Přidat komentář