Kamenické práce - Horní Maršov

Kamenictví je velmi staré řemeslo, které se zabývá zpracováním kamene. Někomu by se možná mohlo zdát, že dnes již není tak populární jako dříve, ale opak je pravdou. Kameník dokáže vyrobit desku na náhrobek, nábytek nebo třeba schody.

Kamenictví ve spojitosti se zednickými pracemi je možnost, jak efektivně, ale hlavně velmi esteticky změnit vzhled zahrady či parku. Tímto způsobem lze také upravit dům, postavit krb, obložit si bazén apod. Kamenictví je jedno z nejkrásnějších řemesel, co se estetiky, úprav, propracovanosti či oprav a dekoračních předmětů týká. Kameníci umí kámen propracovat téměř do jakéhokoliv tvaru, ale také ho umí přepracovat na tvary, které zrovna potřebujete pro Vaši zahradu či dům. Každá kamenická práce je vždy originál a žádného kameníka nenahradíte nějakým moderním průmyslovým strojem.

Co nám nabízí ušlechtilá kamenická výroba?

Velký výběr barevného provedení u** kuchyňských desek poskytuje žula**, ze které se kuchyňské desky nejčastěji vyrábí. Krby a krbové římsy se nejčastěji vyrábí podle šablon, které dodá kamnář, nebo ten, který krb staví. Mastková krbová kamna jsou vysoce moderní a také úsporná, jelikož mastek dokáže trvale akumulovat teplo a pak ho rovnoměrně a dlouhodobě vyzařovat do místnosti.

Co se obkladů a dlažeb týká, jsou nabízeny ve velmi širokém výběru, který spočívá hlavně v jejich** originálnosti**. Téměř vůbec nejsou vidět spáry a často vytvářejí neuvěřitelné obrazce, ať již na zdi nebo na podlaze. Nespočet výhod mají také parapety vyráběné z přírodního kamene. Nejen, že jsou vzhledově zajímavé, ale také jsou hlavně trvanlivé. Svými kvalitami dalece přesahují parapety ze dřeva, plechové nebo umělé. Obložení koupelny přírodním kamenem také působí velice efektivně. Doplníme-li ho i kamenným umyvadlem nebo vanou, stane se koupelna luxusní místností. Právě kamenné doplňky dodávají interiéru na zajímavosti, ať už jde o hodiny, vázy nebo nejrůznější ozdoby.

V exteriéru jde především o** kamenné doplňky do zahrady**. Mohou to být různé sochy, fontány nebo zahradní nábytek. Zajímavě působí také zahradní krby či zahradní grily z kamene. Novinkou jsou žulové grilovací desky, které slouží pro zdravé grilování pokrmů.

Pomníky

Jednou z nejvíce nabízených služeb v kamenictví a zároveň nejvíce vyhledávanou jsou pomníky. Kameníci vytvoří vždy velmi efektivně pomník dle přání pozůstalých. Práce bývá prováděná do nejmenších detailů, aby byla zachována veškerá zákazníkova přání spojená s úctou k zesnulému. V kamenictví si můžete nechat vyrobit i Vámi vybranou dekoraci, jako jsou sošky, vázy a jiné doplňky pro hroby.

Kamenné schody

Přírodní kámen je pro výrobu** schodů** tím pravým a to nejen pro svůj vzhled, ale také díky svým nepřekonatelným vlastnostem, jež lze použít jak na schody, které potřebujeme zakomponovat do interiéru, tak samozřejmě pro venkovní použití. Kvalitní** kamenné schody** tedy vídáme jak doma, tak před vstupními dveřmi nebo třeba na zahradě. Necháte-li si doma vytvořit kamenné schodiště, získáte tím pocit stability a jistoty, kterou Vám nabídne právě toto schodiště. Kámen navíc působí velmi elegantně a dokonale. Navíc jeho nespornou výhodou, kromě toho, že jde o čistě přírodní materiál, je jeho snadná údržba a dlouhá životnost.

Co nabízí kamenická výroba?

Ta se zabývá především** opracováním kamene na cesty, obrubníky, kameny do zahradní architektury, obrubníky a** ploty. Zdící štípaný materiál je opracovaný kámen, který se používá ke zdění. Vyrábí se v několika variantách, a to střední a malý stavební kámen a kámen na suché zdění. Slouží ke stavbě zídek, plotů, sklepních prostor, apod. Jeho použití je vhodné pro soukromé účely, ale i pro veřejné stavby.

Kamenné zdi

Tyto zdi mají mnoho možností využití. Kromě toho, že vypadají naprosto dokonale, mají dvě způsoby využití. Tou první je ohraničení pozemku a tou druhou je podpora svahu, kdy za pomoci kamenné zdi podepřete svah a zabezpečíte ho před sesunutím. Vybrat si můžete z mnoha druhů kamenů, které se budou hodit k Vaší zahradě či domu. Postavení kamenné zdi Vám velmi rády nabídnou všechny firmy, které se zabývají zednickými a kamenickými pracemi. Kamenné zdi jsou skvělým řešením nejen u starších domů, ale také u novostaveb, kdy za pomoci kombinace s obklady a pokládkou cest či okolí bazénu, dodáte domu i zahradě estetický vzhled. Na našem trhu je novinkou tzv. kyklopské zdivo, které je vhodné pro opěrné zdi. Toto zdivo nemá žádné ložné ani styčné spáry.

Umělecké kamenictví

Umělecké kamenictví bychom asi měli zařadit k ušlechtilé kamenické výrobě. Umělecké kamenictví má však svá specifika. K výrobě totiž používá nejrůznějších kamenů, včetně těch minerálních. Kameny dále kombinuje s dalšími materiály, jako je kov, látka, dřevo, silon, apod. Nezabývá se však jen výrobou, ale provádí i různé rekonstrukce soch či poškozených kamenných výrobků. Mezi umělecké bytové doplňky z kamene řadíme třeba lampy, svícny, poháry, vázy, mísy, kamenné hodiny, apod. umělecký kameník je schopný vyrobit i šperk nebo doplněk z kamene, který si přinese zákazník.

Jaký je nejčastěji požívaný kámen?

Jednotlivé druhy kamene se liší strukturou, vzhledem, barvami a také zpracováním.

  • Žula- má naprosto výjimečné vlastnosti, kterými jsou vysoká tvrdost, odolnost proti vysokým teplotám i chemikáliím, trvanlivost a snadná údržba.
  • Mramor- nabízí širokou škálu barev, provedení bývá většinou lesklé nebo pololesklé.
  • Mastek- chemicky velmi odolný a také žáruvzdorný.
  • Pískovec- používá se zejména na krbová obložení a další architektonické prvky v interiéru. Široké využití má v zahradní architektuře.
  • Onyx- využívá se jako okrasný kámen, zejména při zdobných prvcích.

Jak jste se tedy mohli přesvědčit, kámen má mnohostranné využití. Můžete ho mít doma, ale i venku. Je odolný, praktický a esteticky přijatelný. Kámen je jeden z nejtvrdších nerostů. Ano, diamant je sice tvrdší, ale jeho užití by Vás nejspíš finančně zničilo, a pokud ne, tak by se jistě našel někdo, kvůli komu by Vaše diamantové skvosty neměly dlouhého trvání. Ať už se tedy rozhodnete jakkoli zvelebit svůj domov, pozastavte se nad možností využít kamenickou firmu. Jenou z nich je také již zmiňovaná firma pana Tomáše Drábka, která se specializuje přímo na práci s kamenem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8073 (extra-sluzby.cz#113)


Přidat komentář