Kamenické práce - Sedlec-Prčice

Přemýšlíte, čím oživit svoji zahradu? Chcete krb či dlažbu? Víte, co tyto prvky spojuje? Kámen. Kámen jako nerost, kámen jako surovina. Materiál velmi pěkný a odolný. Podívejte, co z něj můžete mít.

Kamenické práce

Kámen je jako materiál v obydlí využíván už odpradávna. Kdybychom to trochu nadnesli, tak v podstatě je to první materiál obydlí, protože lidé bydleli v počátku v jeskyních. To samozřejmě  není ryze prvotní kontakt se zpracováním kamene do podoby nějaké stavby, ale ukazuje se, proč je kámen využíván. Pro svoji odolnost především. Posuňme se ale dále. Později se kámen využívá na stavby, zejména tam, kde lidé chtějí opravdu pevné bydlení a odolné vůči okolním vlivům, ať už je to počasí nebo i destrukční faktory. Kámen se proto používá jako základ obydlí a posléze se doplní jinými stavebními materiály. Postupem času díky zpracování cihel, tašek a podobně má kámen spíše estetickou hodnotu, ovšem i tak je velmi stabilní. Ale můžeme se dostat i dál. Kámen se hojně využívá v sochařině. Že to nemá se stavbami nic společného? Ne tak docela. Když si zařizujete bydlení, tak přeci chcete, aby bylo pěkné, proto si necháte na zahradu dát třeba vkusné sochy, i třeba studna by měla mít esteticky přijatelný ráz. Je toho opravdu více, proto půjdeme po konkrétních příkladech.

Kamenické práce – Sedlec-Prčice

Nabídku kamenických prací vám poskytne pan Stanislav Dvořák (www.kamendvorak.kvalitne.cz). Pan Dvořák nabízí kamenické práce jako je výroba kamenných teras na zakázku, kamenné dlažby, krby a jiné kamenické práce. Pan Dvořák vám poskytne profesionální práci té nejvyšší kvality a můžete s s ním i poradit na konkrétním zpracování vámi požadovaného objektu. Pan Dvořák má bohatou praxi, a tak ví, co lidé často žádají a poradí vám, co by nejlépe konvenovalo vašim představám. Nabídka je široká a můžete mít třeba jen jeden kamenný prvek nebo si necháte udělat kamennou dominantu na zahradě, což bude celá terasa, kamenný plot, studna a podobně.

Pan Stanislav Dvořák je k dispozici na adrese Rohov 4, 257 91 Sedlec-Prčice. E-mailové spojení je st.dvorak7@seznam.cz a telefonní kontakt zní 603 806 944.

Nyní vás ale už více zavedeme do možností, které vám kamenictví nabízí.

Kamenické práce - Sedlec-Prčice

Kamenické práce – výběr

Kámen je v dnešní době stále využívaný materiál. Je pravda, že spíše nezaujímá většinu stavebního materiálu, ale jeho dezén je dobrým způsobem, jak ozvláštnit a zkrášlit vás domov. A opět je tu ona odolnost. Kámen odolá nepříznivým vlivům a to i těm mechanicky destrukčním. Navíc** kámen** nemá jednolitou barvu a tak sem tam nějaké to škrábnutí není vidět. V této souvislosti se pak nabízí i spousta odstínů vzhledem k typu kamene. Můžete mít třeba chladnou šedou nebo teplejší tóny pískovce. Záleží jen na vašem výběru. Co tedy můžete volit?

Kamenné terasy

Letní posezení, které vám zároveň zajistí i trochu soukromí. Asi málokdo má tak rozlehlý pozemek, aby mu nebylo vidět před dům. Jistě víte, pokud jste v této situaci, že když si chcete dát jídlo venku, tak vám kolemjdoucí koukají do talíře. Mnohdy to dělají nevědomky, protože co jiného mají na procházce dělat. Ale co vy? Vy přeci chcete klid a soukromí. Potom se vám nabízí kamenná terasa. Tu si nechte udělat tak, aby k vám z pozice za plotem nebylo vidět. Samozřejmě vás nenabádáme k úplnému zatemnění. Jen si nechte vytvořit takovou terasu, která bude určitým útočištěm. Jak může vypadat?

Začneme od té terasy, která v blízkosti domu, tedy mluvíme o onom posezení. Taková terasa se vyznačuje dominancí kamenných sloupů, které mají přístřešek. Od toho se pak odvíjí další zdobnost tímto materiálem. Někteří lidé si proto na stěnu domu nechávají aplikovat i další kameny, které konvenují typu kamene na terase. Jsou i takové možnosti, že můžete mít i nábytek z kamene. To jsou převážně podstavné části jako například nohy u židlí nebo stolu. Pak se vám nabízí i jiná řešení, která můžete využívat.

Co se týká větší plochy terasy, tak ta může v podstatě pokračovat na pozemek zahrady. To už pak je obložení kamenem, aplikace různých kamenných prvků jako jsou třeba můstky, studny a podobně, což si rozvedeme dále.

Kamenné ploty

Oplocení z kamene (přesněji kámen tvoří zeď, plot je pak jen aplikace) má též funkci krytí, když nechcete, aby vám někdo koukal do zahrady. Spousta lidí toto řeší živým plotem, ale víte, jak dlouho byste museli čekat, než vám vyrostou třeba túje? Proto spousta lidí toto řeší právě kamenným plotem, který má navíc flexibilní využití. Podíváme se na něj blíže.

Když si necháte vytvořit ryze celokamenný plot, kde budete mít jen otvor pro branku a vjezd pro auta, tak máte v podstatě ryze zabezpečené soukromí. Navíc je to odolné proti zlodějům, protože nemají přehled, co se za zdí nachází. Může tam být zuřivý pes? Nebo tam máte kamery. Díky tomu, že není poznat terén, tak se budou spíše bát. Navíc kamenná ochrana funguje i opačně. Pokud máte bojové plemeno psa, tak máte zajištěno, že neuteče a nikoho nenapadne, což by v konečném důsledku byl problém váš. Jestli chcete ale otevřenější prostor, tak můžete mít opět jen opěrné sloupy, do zídky zakomponovat oplocení a pak nastavit branku a vrata. Toto je praktické i z toho důvodu, že se sem dá dobře aplikovat i pohon.

Studny

Studny rozhodně nejsou pasé a využívá se jich stále dost. Ovšem taková studna, která krášlí domov má i něco do sebe. Je to evokace právě těch dřívějších dob a navíc působí velmi vkusně. K e studnám pak samozřejmě neodmyslitelně patří kámen. Jinak je to velmi praktický objekt, protože odsud získáváte vodu levněji a kdyby nic jiného tak je to jednodušší třeba na zalévání, kdy nemusíte složitě tahat konve z domu, kdy si navíc umáčíte podlahy.

Dlažba

Obložení kolem dobu, kamenné cestičky a podobně. To je ta návaznost na terasu nebo můžete mít samostatné prvky na zahradě. Kámen, jak už jsme zmínili je odolný, tudíž unese velkou zátěž a navíc je nepravidelně stínovaný, takže nebude vadit sem tam nějaká špína nebo poškození.

Kámen v interiéru

Krby, kamenné zdi a podobně. I takto si lidé nechávají kámen vnést do interiéru. Kámen je určitou ochranou třeba v podobě toho krbu a zároveň esteticky působí velmi dobře. Třeba v kombinaci se dřevem to je jako být v horské chatě.

Kámen je velmi praktický a užitečný materiál. Proto si jej nechte vnést do svého domova. Možnosti výběru dezénů, flexibilita ve zpracování, odolnost a snadná údržba vám zajistí, že budete s těmito prvky spokojeni a vnesete do svého domova prvek určité přírodnosti, protože kámen nabízí pestrost a jedinečnost na rozdíl od strohých stavebních ploch.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8076 (extra-sluzby.cz#125)


Přidat komentář