Kompletní rekonstrukce - Ostrava a okolí

Rozmýšlíte se nad rekonstrukcí vašeho domu či bytu? Co vše můžeme rekonstruovat a co je potřeba o rekonstrukcích vědět? Čtěte dále a dozvíte se vše podstatné. Pak už můžete začít s plánovanou rekonstrukcí.

Náš starší rodinný dům nebo byt bude potřebovat po určitém čase rekonstrukci. Nároky na bydlení se neustále zvyšují a to jsou důvody, které nás vedou k zahájení rekonstrukce a s ní spojenými stavebními úpravami domu nebo bytu. Obývací pokoj či ložnici můžeme jednoduše vylepšit pomocí nové výmalby, výměny dveří nebo nového nábytku. Složitější situace nastává, chceme-li provést určité změny v kuchyni nebo v koupelně. Tyto změny nejsou krátkodobou záležitostí. Nová kuchyně nebo koupelna nám vydrží okolo 15 let. A tak je potřeba rekonstrukci těchto místností pečlivě promyslet a žádná rozhodnutí neuspěchat.

Chcete rekonstruovat bytové jádro?Rekonstrukce jádra

V tom případě budete potřebovat souhlas od majitele nebo správce objektu. Dále je vše nutné nahlásit na stavebním úřadě. V minulosti byla používaná umakartová jádra a to především pro jejich rychlost montáže a nízkou cenu. Dnes se mnoho majitelů bytů rozhoduje pro rekonstrukci bytového jádra. Ze začátku rekonstrukce je potřeb zajistit firmu, která realizaci provede. Firma vám zpracuje projekt, cenovou kalkulaci a pomůže s výběrem materiálů (dlaždice, obklady, baterie, sanitární keramika). Také je vhodné sestavit smlouvu, ve které bude uveden předběžný termín ukončení prací. Poté je potřeba zajistit stavební povolení. Vše budete mít ulehčeno, když se rozhodnete pro rekonstrukci na klíč. Rekonstrukce na klíč znamená, že všechny potřebné věci s úřady zajistí sama firma. Před tím, než se rekonstrukce započne je potřeba informovat sousedy. V době rekonstrukce dojde ke zvýšenému pohybu osob, zvýšenému hluku a prašnosti. Vy sami si také nezapomeňte domluvit náhradní ubytování.

Rekonstrukce koupelny Ostrava

Pohled na koupelnu byl v minulosti značně odlišný od toho současného. V minulosti se koupelna chápala jako nepříliš významná místnost a také podle toho ji byl přidělen prostor v bytě. Dnes je význam koupelny mnohem důležitější. Koupelna už není chápaná jen jako místo určené k hygieně, ale také jako místo, ve kterém relaxujeme po náročných pracovních dnech. Proto se mnoho majitelů malých koupelen rozhoduje pro jejich rekonstrukci a změnu dispozičních prostor. Ve své koupelně můžete získat více místa propojením s toaletou. Dále je častým řešením výměna vany za sprchový kout nebo pořízení rohové vany.

Bohužel v některých případech je koupelna skutečně velmi malá a tak je potřeba vymyslet různé triky, jak prostor zvětšit alespoň opticky. V malé koupelně dávejte vždy přednost světlým barvám. Chytře zvolené barvy v kombinaci s dobře zvoleným osvětlením a zrcadly dokážou zázraky. Co se týká výběru dlažby a obkladů, rozhodněte se spíše pro velké formáty (rozměry 30 x 30 cm).

Rekonstrukce koupelny a instalatérské práce

rekonstrukcí koupelny jsou také spjaté instalatérské práce. V případě, že ve vaší koupelně budete měnit rozmístění prvků, je někdy nutné změnit rozmístění rozvodů a instalací. Instalatérské práce zahrnují: instalace přívodů a rozvodů vody, opravy přívodů a rozvodů vody, opravy netěsností, rekonstrukce přívodů a rozvodů vody, rekonstrukce stoupaček, výměna vodoměrů, opravy a rekonstrukce vodovodních potrubí, rozvod vody a odpadů, připojování praček a myček, montáž vodovodních baterií, montáž umyvadel, van, sprchových koutů, dřezů, pisoárů, toalet. Nekvalitně provedené instalace vám mohou přinést mnohé problémy. Spolupracujte s profesionály a vyhněte se zbytečným nepříjemnostem a následným opravám.

Rekonstrukce a sádrokartonové práce Ostravsko

rekonstrukcí jsou spojeny také práce se sádrokartonem. Sádrokarton, materiál ze sádry a papíru, je velmi oblíbenou stavební technologií, která se používá po celém světě. Tento materiál má mnohé výhody. Jmenujme např. schopnost izolace tepelné i zvukové. Dále je to rychlost konstrukce, jednoduchost, snadná údržba, ekologická nezávadnost a dostupná cena. Sádrokarton se používá ke konstrukci dělících stěn, předsazených stěn, podhledů, rekonstrukci podkroví nebo jako podklad pro plovoucí podlahy.

Co se týká dělících stěn, může sádrokarton velice jednoduše rozdělit velkou místnost na dvě menší. Sádrokarton v podobě předsazených stěn vylepšuje estetické vlastnosti místnosti. Podhledy se používají kvůli estetickým vlastnostem, požární ochraně, akustickým a tepelným vlastnostem. Sádrokarton určitě využijete během rekonstrukce podkroví a to v podobě podhledů, předsazených stěn atd.

Rekonstrukce podlah Ostrava – plovoucí podlahy

Často se říká, že k tomu abychom dobře bydleli, potřebujeme dvě věci. A to kvalitní podlahu a střechu. Nekvalitní podlaha je nerovná, prošlapaná a vrže. Takováto podlaha nám může velmi snadno znepříjemnit náladu a tak se rozhodujeme pro její rekonstrukci. Dnes jsou velmi oblíbené plovoucí podlahy, které nachází využití v rodinných domech, bytech a také kancelářských prostorech. Plovoucí podlahy jsou velmi estetické a je pro ně typická snadná údržba. Plovoucí podlahy jsou také oblíbené kvůli jednoduchému způsobu oprav. Poškozené lamely se dají velice snadno odstranit a nahradit novými.

Jakou plovoucí podlahu vybrat

Rozhodnout se můžete mezi několika typy plovoucích podlah. Řadí se zde dřevěné plovoucí podlahy, které jsou odolné vůči oděru a propálení. U dřevěných plovoucích podlah je možnost renovace, snadné údržby a rychlé pokládky. Tyto podlahy se hodí do místností s menšími nároky na zatížení. Laminátové plovoucí podlahy imitují vzhled dřeva, dají se instalovat do pokojů s větším zatížením a jsou finančně méně náročné. Dýhované plovoucí podlahy vynikají mechanickou odolností, jednoduchou údržbou a dobrými tepelnými vlastnostmi. Korkové plovoucí podlahy se užívají v místnostech, které mají nižší nároky na zatížení podlahy. Tyto podlahy jsou vhodné spíše v rodinných domech a bytech. Korkové podlahy jsou zdravotně nezávadné, na dotek velmi příjemné.

Malířské práce Ostrava a okolí

Součástí rekonstrukce vašeho domova jsou také práce malířské. Výběr těch správných barev není úplně jednoduchou záležitostí. Každá barva totiž působí odlišně na naši psychiku. A tak bychom měli barvy vybírat obezřetně podle jednotlivých místností. Jiné barevné působení je potřeba v obývacím pokoji a jinak tomu bude zase v ložnici. Zkušený malíř vám zajisté s výběrem barev pomůže a doporučí barevné rozložení pro jednotlivé místnosti ve vašem domě. Kromě zajímavě vybraných barev se můžete také rozhodnout pro odlišné typy výmalby. Použít můžete také zajímavé nálepky na zeď, které se dají jednoduše odstranit, když vás omrzí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8112 (extra-sluzby.cz#248)


Přidat komentář