Pokládka plovoucích podlah a renovace - Česká Lípa a okolí

Podlahu si pořizujete na spoustu let, v případě kvalitních podlahových krytin pak i na celý život, či dokonce pro více generací. Proto se výběr podlahy nevyplatí podcenit. Přinášíme vám základní informace o nejpoužívanějších podlahových krytinách.

Pokládka plovoucí podlahy Česká Lípa

Při pokládce plovoucí podlahy je potřeba dbát na dokonalé vyrovnání povrchu betonem a stěrkami, na správné použití vhodné podkladové tlumící vrstvy a parotěsnící zábrany, dále pak na dodržování dilatačních spár a dalších doporučených postupů práce. Pokládku plovoucí podlahy je sice možné provést svépomocí, avšak i drobná chyba může stačit k tomu, aby celá práce přišla vniveč. Proto vždy raději kontaktujte profesionály, kteří mají dostatek znalostí a zkušeností a samozřejmě také profesionální nástroje a pomůcky.

PVC podlaha Česká Lípa

PVC je syntetický materiál. Někdy se PVC mylně zaměňuje za linoleum, zřejmě kvůli podobnému vzhledu, ovšem linoleum má zcela jiné složení. Výrobní technologie PVC je jednodušší a rychlejší a díky tomu levnější než u linolea. Výhodou PVC podlah je dále rychlá pokládka. Existují PVC krytiny s různou povrchovou úpravou, například protiskluzové, tvrdé i měkké PVC, ale i cenově nejdostupnější klasické PVC, které se tradičně používá v domácnostech již po celá desetiletí.

Homogenní a heterogenní PVC podlahová krytina

PVC lze rozdělit na dva základní typy: homogenní a heterogenní.

  • Homogenní podlaha je tvořena pouze jednou vrstvou nejčastěji o šířce dva milimetry, která je probarvená v celé své mase.
  • Oproti tomu heterogenní PVC podlaha se skládá z několika vrstev. Díky tomu je odolnější vůči poškození a také má delší životnost. První vrstva heterogenní PVC krytiny je nosná, následuje vzhledová a nášlapná vrstva. U kvalitnějších a dražších PVC heterogenních krytin tvoří spodní nosnou vrstvu nerecyklované PVC, zatímco u levnější a méně kvalitní varianty se na výrobu nosné vrstvy použije recyklovaný materiál – tato krytina je pak vhodná pro nižší stupeň zátěže. Při výběru PVC krytiny vám v orientaci pomůže rozdělení na typy vhodné pro komerční využití, pro průmyslové objekty nebo pro obytné prostory.

Vzhled PVC podlahové krytiny

Vzhledově může PVC vypadat velice různě, což je jeden z důvodů, proč je oblíbené. PVC může imitovat přírodní materiály jako je dřevo, dlažba, kov nebo kámen, ale stejně tak PVC nabízí jednobarevné provedení ale i pestré barevné vzory, mozaiky nebo dokonce fototapety. PVC krytinu je možné zakoupit v klasických pásech smotaných do válců, ale také ve formě lamel nebo čtverců.

Laminátová podlaha Česká Lípa

Laminátové podlahy jsou oblíbené pro vysokou odolnost, která může být u kvalitních výrobků vyšší než u masivních dřevěných podlah. Dalšími výhodami laminátu jsou rychlá pokládka, dlouhá životnost a stálobarevnost. Pro výrobu laminátu se používá přírodních materiálů, především dřevěného vlákna, dále pak papíru aj.** Laminátové podlahy** se většinou vyrábějí s potiskem imitujícím masivní prkna nebo parkety, který je samozřejmě krytý odolným laminátovým filmem proti otěru.

Korková podlaha Česká Lípa

Korek je přírodní materiál – určitě jej dobře znáte jako zátku z lahví kvalitnějších vín. Korek se získává z kůry korkového dubu, avšak neznamená to, že strom bez kůry odumře. Ze starších stromů se kůra sloupává každých 9 měsíců, přesto vždy znovu doroste. Proto se jedná o vskutku ekologickou podlahu, neboť stromy kvůli ní není nutné kácet. Mezi přednosti korkové podlahy patří její měkkost – došlap na korkovou podlahu není tvrdý a je velice příjemný i bosou nohou. Korková podlaha je tepelně nevodivá, takže není nikdy studená, ba naopak, žádná jiná podlahová krytina není při doteku tak hřejivá jako právě korek.** Korek** nabízí výborné tepelně i zvukově izolační vlastnosti, nízkou hmotnost, je pružný, nenasákavý a odolný proti plísním a chemikáliím – tyto vlastnosti mu propůjčuje houbovitá struktura.

Korek se kromě koupelny (voda mu stejně jako dřevu, linoleu či PVC škodí) hodí do každé místnosti v domě, avšak pro svou měkkost a schopnost tlumit hluk se obzvláště uplatní v dětském pokoji, ale třeba také v domácí tělocvičně, kde je však vhodné zvolit korek s dodatečnou ochranou proti mechanickému namáhání (speciální fólie). Lidé citliví na prach i astmatici korek oceňují pro jeho antistatické vlastnosti a schopnost odpuzovat prach.

Jak vypadá korková podlaha?

Vzhled korkové podlahy je poněkud kontroverzní a může být tím, co od této jinak velmi příjemné podlahy odradí. Někomu se korek může líbit, jinému zase ne, záleží na individuálním vkusu. Pokud znáte korkovou zátku, pak víte, jak může vypadat korková podlaha. Odstín korkové podlahy je možné měnit pomocí ošetření olejem nebo lakem.

Pokládka linolea Česká Lípa

Linoleum je podlahová krytina vyrobená z čistě přírodních materiálů. Základem linolea je lněný olej a pryskyřice. Dalšími přísadami jsou dřevitá a korková moučka, rozemletý vápenec a přírodní barevné pigmenty. Kvalitní linoleum je poměrně odolná krytina a proto se hodí i na exponovaná místa nebo podlahy ve veřejných budovách. Pro nižší odolnost proti vlhkosti však není vhodná pro mokré prostory a vstupy do budov. Linoleum je ekologicky nezávadné, je pružné, chodí se po něm příjemně a nehlučně a při doteku není studené. Linoleum je vhodné i pro alergiky. Stejně jako PVC podlahové krytiny, tak i linolea se dělí na levnější jednovrstvá (homogenní) a dražší a kvalitnější vícevrstvá (heterogenní).

Pokud někdy uvidíte název** marmoleum** nebo artoleum, pak jde o typ linolea u kterého je možné uplatnit vaši tvůrčí fantazii – tyto krytiny umožňují navrhnout a použít individuální motivy a vzory v různých barvách.

Dřevěná podlaha - podlaha s dlouhou životností

Dřevo je masivní materiál s velice dlouhou životností. Pokud dřevo vážně nepoškodí voda, houby nebo dřevokazný hmyz, může vám dřevěná podlaha z masivu vydržet i po celá staletí. Časem se** dřevěná podlaha** samozřejmě opotřebuje a její vzhled tak přestane být atraktivní. Jenže i staré a omšelé dřevo se dá moc krásně zrenovovat. Pokud je masivní podlaha v dobrém stavu, nebo pokud je dokonce po renovaci, zvyšuje hodnotu nemovitosti, protože dřevo podvědomě vyvolává příjemnou atmosféru – působí útulně, domácky a teple, ale také pocitem kvality a trvanlivosti. Pokud do svého domu či bytu chcete zvolit masiv, na výběr máte klasická dřevěná prkna, dále parkety nebo parketové dílce. Ceny těchto krytin jsou poměrně různorodé – nejvíce totiž záleží na druhu dřeva, ze kterého je krytina vyrobena (exotika samozřejmě stojí nejvíce), ale také na povrchové úpravě masivu. Pokud nutně nevyžadujete masiv, můžete vybírat z** dřevěné plovoucí podlahy** nebo dřevotřískového laminátu. Svým způsobem se mezi dřevěné podlahy dá zařadit také korek, který se získává z kůry korkového dubu.

Renovace a broušení parket Česká Lípa

Máte doma starou podlahu z masivního dřeva? Pokud jste se rozhodli starý a již nevzhledný masiv odstranit, nedělejte to. Každá masivní dřevěná podlaha se dá zrenovovat a je jedno, zda se jedná o prkna, obyčejné parkety či složitější parketové dílce. Vrchní vrstva dřeva tenčí než jeden milimetr se zbrousí speciálními stroji, případná poškození či spáry je možné zaplnit dřevitým tmelem. Takto upravený masiv se ošetří oleji a laky. Málokdo by při pohledu na zrenovovanou podlahu věřil, že může být desítky ale klidně i stovky let stará. Renovací masivu lze dosáhnout neskutečně atraktivního vzhledu, který mnohdy předčí i úplně nové podlahy. Přitom cena renovace masivní podlahové krytiny je výrazně nižší, než koupě a pokládka nové podlahy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8109 (extra-sluzby.cz#241)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 20.03.2015 10:36
Re: Pokládka plovoucích podlah a renovace - Česká Lípa a okolí Dobrý den,sháním nějakou firmu či někoho kdo by poradil jak staré parkety udělat jako nové,vybrousit,nalakovat.Děkuji za info jsem z České Lípy.M.S.


Přidat komentář