Pokládka plovoucích podlah - Frýdlant nad Ostravicí

Vybrat a položit podlahovou krytinu není až tak jednoduché. Výběr ovlivňuje celá řada faktorů, jako je účel místnosti, vlhkost, podklad, nebo finance. S výběrem stejně jako s pokládkou vám pomohou prověření odborníci.

Základem každé místnosti je** podlaha.** Konečnou tečkou podlahy je výběr podlahové krytiny. Na její kvalitě záleží, jak příjemně nebo nepříjemně se budete v místnosti cítit. Nevhodně zvolená podlahová krytina znamená problémy s používáním i údržbou. Špatně položená podlahová krytina znamená nejen problémy s údržbou, ale i s chůzí po ní a mnohonásobně nižší životnost. Pokud však vyberete podlahovou krytinu spolu s profesionály, a necháte si ji odborně položit, pak vám bude sloužit po mnoho let, bude se dobře udržovat, chůze po ní bude příjemná a vytvoří domov či pracovní zázemí, přesně tak, jak si to představujete.

Nejkvalitnější podlahová krytina

Nabídka podlahových krytin je velmi rozsáhlá. Navíc je možné si podlahovou krytinu vybrat v jakémkoli hobby marketu a podle návodu v letáku si ji položit svépomocí. Bude však taková podlaha krásným a účelným doplňkem interiéru? Nejspíš ne. Žádný leták neuvádí veškeré potřebné návody a postupy, ani neupozorňuje na možné chyby, kterých je třeba se vyvarovat. A pokud se objeví problémy, pak při pokládce svépomocí není možná reklamace. Proto nejkvalitnější podlahová krytina je ta, kterou vám odborně položí podlahářská firma. Ideální je, pokud vám pomůže podlahovou krytinu i vybrat a to na základě vašich potřeb a stavu podlahy, na kterou má být položena.

Proč vybrat plovoucí podlahu?

Jde o moderní podlahovou krytinu, která je pro své vlastnosti, vzhled, rozmanitost nabídky i rychlost pokládky velmi oblíbená. Přitom se snadno udržuje, je odolná, antialergická a antistatická, a má dlouhou životnost. Ta se samozřejmě odvíjí od toho, jakou plovoucí podlahu zvolíte. Pokud si vyberete** dřevo,** pak je možná i několikrát opakovaná renovace, která podlahu vždy promění v novou. Plovoucí podlaha je vhodná do soukromých objektů, stejně jako do objektů s komerčním využitím. Stačí jen správně zvolit vhodné zatížení a také ošetření spár, kde je u většího zatížení vhodné vybírat** lamely ošetřené proti proniknutí vody a vlhka**. Jako velmi vhodná a zřejmě nejdůležitější vlastnost je možnost opětovného rozebrání podlahy. To se využívá u pozdějších úprav interiéru.

Výběr nášlapné vrstvy plovoucí podlahy Frýdlant nad Ostravicí

Nášlapná vrstva plovoucí podlahy může být z různých materiálů. Nejčastěji se využívá laminátové nášlapné vrstvy. Hned na druhém místě je dřevěná nášlapná vrstva a za ní korková. V nabídce však najdete i nášlapné vrstvy například z vinylu. Laminátová nášlapná vrstva patří k běžným, ale bohužel není možné ji renovovat. Dřevěná plovoucí podlaha se běžně renovuje výbrusem a novým ošetřením povrchu.** Korkovou nášlapnou vrstvu** je možné renovovat novým lakováním. K tomu se využívá odolných ekologických laků, které chrání materiál před UV zářením a tím zaručují stálost barevného provedení.

Jak na pokládku plovoucích podlah?

Každá plovoucí podlaha je složena z jednotlivých desek, takzvaných lamel. Ty mají rozměry většinou 20 krát 120 centimetrů a sílu od 8 milimetrů výše. Lamely mají různá složení. V té nejjednodušší podobě jde o lamely, které nemají spodní vrstvu nijak ošetřenou, a je nutné pod ně dávat izolační folie. Pak jsou tu lamely, které mají spodní vrstvu ošetřenou proti vlhku i nepříjemnému klapotu. A poslední skupina má navíc hrany ošetřené proti vlhku i vodě. Jednotlivé lamely se pokládají na upravený a vystěrkovaný podklad. Spojují se na zámek, který zajišťuje jejich opětovné rozebrání i stabilitu. Kolem zdí se pokládají lišty, a ve spojeních s dalšími podlahovými krytinami pak přechodové lišty, které zaručují pohodovou chůzi.

Laminátové podlahy Frýdlant nad Ostravicí

Laminátové podlahy mají příjemný vzhled, který mnohdy není k rozeznání od vzhledu klasické dřevěné podlahy. Přitom laminátové podlahy jsou mnohem odolnější mechanickému poškození, zejména pak vzniku skvrn a oděru. Jsou stálobarevné, snadno se pokládají a mají podle výběru lamel dlouhou životnost. Laminátové podlahy se nabízejí podle potřeby zátěže. Proto jsou vhodné prakticky do všech suchých interiérů. Nejvyšší stupeň zátěže se používá pro kanceláře a tam, kde je velký provoz. Do soukromých interiérů je možné použít nižší stupeň zátěže. Pokud však máte doma například domácí mazlíčky, pak se doporučuje opět vyšší stupeň zatížení.

Korkové podlahy Frýdlant nad Ostravicí

Korkové podlahové krytiny nabízejí vysoký komfort chůze. Jsou ideální pro lidi s problematickými a bolestivými klouby. Navíc jsou velmi vhodné také pro alergiky a tam, kde jsou malé děti. K vlastnostem korkových podlah patří zejména příjemný a nehlučný nášlap, kročejový komfort chůze, lehkost, stlačitelnost, pružnost, nenasákavost, nízká tepelná vodivost, vysoká životnost. Navíc korková podlaha působí příjemně teple. Povrchová úprava se provádí lakováním ekologickými laky, olejováním, nebo potažením vinylovou fólií, což výrazně zvýší odolnost podlahové krytiny. Pokládka se nejčastěji provádí lepením korkových dlaždic, nebo jako plovoucí korková podlaha.

PVC podlahy Frýdlant nad Ostravicí

PVC podlahové krytiny se vyrábí z pružného materiálu, který je příjemný na chůzi a šetrný ke kloubům člověka. PVC je** odolné** vůči skvrnám od tekutin a mechanickému poškození, zejména prodření. Jeho údržba je velmi jednoduchá. Kromě toho má vysokou zvukovou a tepelnou izolaci, je vhodné pro alergiky a může mít speciální vlastnosti jako elektrostatickou a antistatickou vodivost. Škála vzorů je rozsáhlá a cena příjemná. Životnost PVC podlahových krytin se udává u různých výrobců od 10 do 20 let. Pokládat by PVC měli odborníci. Je vhodné ho lepit na čistý vyrovnaný podklad, což nejen zvýší jeho životnost, ale zaručí příjemnou chůzi.

Lité podlahy Frýdlant nad Ostravicí

Lité podlahy jsou dokonale rovné a velmi rychle hotové. Navíc mají samonivelační vlastnosti, což zajišťuje pokládku bez nutnosti dilatačních spár. Kromě toho jsou výbornou volbou u podlahového topení. Jsou vhodné i jako podklad pro další podlahové krytiny. Jejich výhodou je vzdušnost, lehkost a to, že jsou pochozí již následující den po pokládce. Pro lité podlahy platí to, že je aplikují vždy odborníci.

Podlahové krytiny kvalitně Frýdlant nad Ostravicí

Chcete-li svému interiéru dopřát kvalitní a odolné podlahy, které budou příjemné na chůzi a lahodit oku, pak se obraťte na odborníky. Ti pomohou s výběrem a vybrané podlahové krytiny** položí** na upravený a vyrovnaný podklad. Na práci a dodaný materiál je samozřejmě poskytnuta záruka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8108 (extra-sluzby.cz#237)


Přidat komentář