Speciální kamenické práce

Sháníte originální doplněk do vaší domácnosti či firmy? Nenašli jste v obchodech výrobky, které přesně potřebujete? Pojďte se podívat, co můžete očekávat od speciálních kamenických prací.

Speciální kamenické práce

Každý zatouží mít ve svém domě, bytě či firmě nějaké originální doplňky. Jednou z možností je pořídit si výrobky z kamene, které jsou dostupné v mnoha barevných provedeních a nejrůznějších tvarech. Díky jedinečným kresbám, které každý opracovaný kámen má, vypadají velmi nezvykle a rozhodně ne obyčejně. Výhodou kamenných doplňků bývá také možnost nechat si je vyrobit na zakázku tak, aby vyhovovaly vašim představám. Vzhledem ke skutečnosti, že za výrobky z kamene zaplatíte většinou vyšší cenu, je dobré si prohlédnout ukázky společnosti, kterou jste si vybrali jako dodavatele či výrobce.

Kamenné svícny

Svícny mohou být vyrobeny z různých druhů kamene. Dělávají se například z pískovce, ale výjimkou není ani možnost sehnat je v provedení z drahých kamenů. Kamenné svícny jsou často dělávány pro použití čajových svíček, které mohou svícen prosvěcovat zevnitř či vytvářet různé efekty na jejich povrchu. Lze vybírat ze všemožných tvarů a stylů, přičemž pokud si z již hotových výrobků nevyberete nebo máte své specifické požadavky, můžete si je nechat vyrobit na zakázku.

Lampy z kamene

Jedná se o originální zhotovování kamenných stojanů, podstavců, ale i stínidel. Díky jedinečným kresbám, které kámen vytváří, možností využití různých druhů kamenů a šikovným rukám autora vznikají jedinečná a originální díla. I u kamenných lamp je možné zhotovování na zakázku, dle přání zákazníka. Lampy se hodí do všech stylů interiéru, a to jak v chatách, moderním bydlení, tak i v historických budovách.

Vázy z kamene

Stejně jako ostatní výrobky z kamene, jsou tyto vázy jedinečným a originálním doplňkem každého interiéru. Provádí se v geometrických či atypických tvarech, kdy otvor pro květiny bývá pro praktičnost vyplněn vložkou z jiného materiálu, například z plastu či skla, který se dá často i v případech potřeby vytáhnout. Dají se pořídit jak malé, tak ve větších rozměrech a v případě, kdy zjistíte, že na trhu neseženete tu podle svých představ, můžete si ji nechat zhotovit v požadovaném tvaru a velikosti na zakázku. Velkou výhodou kamenných váz je odolnost proti rozbití v případě upadnutí, celkově dlouhodobá životnost a také fakt, že díky své odolnosti mohou být umístěny bez problémů i v exteriéru.

Mísy z kamene

Mísy z kamene se používají například jako dominantní prvek jídelen a kuchyní. Mohou sloužit k vystavení ovoce nebo jako podstavec pro jiné dekorativní předměty, ale jejich využití je velmi rozmanité. Lze je pořídit v různě zpracované, v mnoha tvarových, velikostních a barevných provedeních. Stejně jako u jiných výrobků z kamene si je můžete nechat zhotovit na zakázku tak, aby splňovaly vaše požadavky. Kladem většiny těchto výrobků je odolnost proti rozbití, záleží však na tom, jak jsou jednotlivé díly pospojovány či zda je mísa z jednoho kusu kamene. Dále je pak velkou výhodou fakt, že mísy z kamene budou vypadat dlouhá léta jako nové, jelikož jsou odolnější proti opotřebování.

Kamenné stoly

Může jít buď o stoly celokamenné, nebo o základny a podstavce, které drží jiný materiál, jako je například sklo či dřevo. Je však možné užití kamene u stolů pouze jako doplňujícího prvku, který zvýrazňuje dřevo apod. Kamenné stoly jsou velmi originálním prvkem všech interiérů bez rozdílu, zda je umístěn v obytném domě, bytě či ve firemních prostorách. Díky odolnosti kamene se nevylučuje ani umístění stolu v exteriéru. Oproti často kupovaným dřevěným zahradním nábytkům nemá sklony k plesnivění, tlení a opotřebování se. Díky možnosti kombinace s různými materiály lze pořídit stoly v mnoha různých barevných a tvarových provedeních. Opět platí možnost využít zakázkovou výrobu.

Ostatní kamenné výrobky

Mezi další kamenické práce se řadí zpracování a pokládka kamene v podobě obkladů a dlažeb, parapetů, pracovních ploch v kuchyních a koupelnách, krbových říms a obkladů, ale i hřbitovní prvky.

Kamenné obklady a dlažby

Jedná se o nejčastěji prováděnou kamenickou práci. Obklady a dlažby jsou vhodné k použití jak v interiérech, tak i v exteriérech. Díky velkému výběru z různých jejich druhů, barevných a velikostních provedeních je možné je i vzájemně kombinovat, čímž se dá dosáhnout originálních a velmi zajímavých efektů. Obklady a dlažby z kamene s sebou nesou výhodu v dlouhodobé životnosti a odolnosti proti ochození, opotřebování či případně rozbití.

Kamenné parapety

Kamenné parapety dokáží oživit vzhled oken a oproti běžně používaným parapetům vyrobených z jiného materiálu jsou odolnější proti plísním a blednutí barev. Navíc jsou originálním prvkem, který se hodí do každého bytového stylu.

Kamenné pracovní desky

Kamenné pracovní desky mají využití zejména v kuchyních, ale čím dál tím častěji i v koupelnách. Zákazníci je stále ve větším počtu vyhledávají z důvodu, že jsou oproti imitacím a běžně dostupným deskám z jiných materiálů mnohem více odolné proti poškození. V kuchyni se často pracuje s nožem a jiným náčiním, které většinou při styku s pracovní deskou zanechá následek. Kamenná má však vysokou tvrdost a jen tak lehce se nepodrápe, neodloupává apod. Je tak možné, že budete muset za určitý čas vyměnit kuchyň, ale kamennou desku si ponecháte, protože bude stále vypadat jako nová. Stejně tak je tomu u kamenných desek užitých v koupelnách.

Krby

Jedná se o doplnění krbů o kamenné krbové římsy či kamenné obklady, které mohou být díky velkému množství výběru barev a typů použity snad ve všech typech interiérů. Vybírat lze z běžně dostupných krbových říms a obkladů na trhu, případně si je nechat zhotovit dle svých přání a požadavků na zakázku.

Hřbitovní prvky

Nejčastěji si lidé pod pojmem kamenné hřbitovní prvky představí asi pomníky, hroby a hrobky. Dále sem pak patří zhotovování uren, hřbitovních váz, lamp apod. Vybírat můžete z běžně dostupných produktů, ale v případě, kdy není žádný dle vašich představ, máte možnost nechat si je vyrobit na zakázku.

Výhody kamenných výrobků

Téměř všechny kamenné výrobky mají velkou výhodu ve vysoké odolnosti proti opotřebování, poškrábání či rozbití. Pokud jsou kvalitně zpracované a čas od času se věnuje alespoň trocha času jejich údržbě, jsou takřka "nesmrtelné". Mají tu vlastnost, že mohou vypadat jako nové i po celá desetiletí. Pořizovací cena je poměrně vyšší než u podobných výrobků z jiných materiálů, nicméně pokud se vezme v potaz jejich několikanásobně delší životnost, zjistíte, že nakonec ještě ušetříte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8067 (extra-sluzby.cz#58)


Přidat komentář