Úklidové služby - Ústí nad Orlicí

Kdo z nás tzv. stíhá? Ráno spěcháme do práce, případně ještě vyprovodíme/dovezeme děti do školky/školy. Cestou z práce vyzvedneme děti, dojedeme nakoupit a rychle domů. Doma nás pak čeká řada povinností v podobě večeře, kontroly úkolů aj.

Pak přijdou dva víkendové dny. Jak je většina z nás stráví? Minimálně jeden půlden jsme v nákupním centru. A jelikož se jedná o víkendové dny, pak kromě večeře také připravujeme oběd. A ve volných chvilkách? Tak to uklízíme byt, dům. Kde je však časový prostor pro nás samotné? Život není jen o povinnostech v práci a doma. Práci za nás nikdo jiný neudělá, chceme-li si vydělat. Ovšem doma můžeme přenechat kupříkladu úklid profesionální firmě, a to nejen před Vánocemi. Kromě toho, jistě pro většinu z nás není úklid zábavnou činností. A když máme tu možnost, že za nás někdo umyje okna, vyčistí koberec, lustry, nábytkovou stěnu, dveře, pak proč ji nevyužít? Náš byt bude vonět čistotou i bez toho, že bychom trávili hodiny úklidem a ničili si ruce a záda.

Výhody využití profesionálních úklidových služeb

Již výše jsme uvedli jednu ze stěžejních výhod profesionálních úklidových služeb. Obrátíme-li se na některou z profesionálních úklidových firem, pak se můžeme těšit z opravdu pečlivě uklizeného bytu, domu, kancelářských prostor, aniž bychom sami museli přiložit ruku k dílu. Ušetřený čas můžeme věnovat jiné činnosti, pro nás smysluplnější. Nebo si můžeme konečně dopřát relaxaci, ať už s knihou v ruce, či ve fitku, na setkání s přáteli aj.

Využíváme úklidových služeb

Využití profesionálních úklidových služeb rozhodně není zbytečným luxusem, a již vůbec se nejedná o vyhozené peníze. Jen si spočtěte, kolik hodin týdně zhruba věnujete uklízením. Tyto hodiny pak můžete vynásobit penězi, jak si ceníte své vlastní práce. Možná budete překvapeni, na jakou částku se dostanete. Takže Vám určitě nebude líto peněz, které poskytnete profesionální firmě za to, že Vám uklidila.

Úklidových služeb využívají nejen majitelé firem, ale také soukromé osoby.

Úklidové služby pro firmy

Pro majitele firmy je výhodnější, když osloví některou z profesionálních úklidových služeb. Nemusí totiž řešit oblasti související se zaměstnáním pracovníků. S takovou firmou totiž povětšinou uzavře smlouvu o provedení díla. Kdežto když zaměstná úklidového pracovníka na částečný, či plný pracovní úvazek, má jisté povinnosti k tomuto pracovníkovi – odvody na pojistné, nahlášení na příslušnou zdravotní pojišťovnu, okresní správu sociálního zabezpečení aj. Musí také pamatovat na vstupní a pravidelná školení z bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a školení z požární ochrany. A to stále není všechno. Toto vše mu odpadne, když osloví úklidovou firmu. Kromě toho si může být jistý, že svoji práci odvede taková firma na profesionální úrovni. Pro každou firmu vizitkou nejen její podnikatelská kultura, úroveň poskytovaných služeb a/nebo výrobků, ale také firemní prostory, respektive jejich čistota. Asi sotva udělá na potenciálního klienta, či partnera dojem, kdyby přišel do firmy, ve které je nepořádek, prach, chuchvalce vlasů, zašpiněná okna aj.

Úklidové služby pro soukromé osoby

I pro soukromé osoby představuje úklidová firma jen samé výhody. Vzpomínali jsme již ušetření času. Ostatně čas je k nám bohužel neúprosný. A tak, ať chceme nebo ne, stárneme. Se stářím jsou spojené rozličná zdravotní omezení. Pokud Vám již tolik neslouží nohy, sužují Vás bolavá záda, nebo Vám nedělá dobře být ve výškách při umývání oken, čištění lustrů aj., pak se obraťte na některou z profesionálních úklidových firem. Nebudete tak muset riskovat, že by se Vám zdravotně kvůli úklidu přitížilo. A kdo ví, třeba si s pracovníkem, který Vám bude uklízet byt, dům i příjemně popovídáte a přijdete na jiné myšlenky.

Co zahrnují úklidové služby

Pod úklidovými službami si může každý z nás představovat něco jiného. Na druhou stranu na trhu najdete firmy, které se specializují výlučně na čištění koberců, nebo mytí oken aj. Záleží čistě na Vás, zda dáte přednost firmě s širokým záběrem služeb, či se specializací na konkrétní úklidovou činnost.

Čistota od podlahy po strop

Je to skutečně tak. S profesionální úklidovou firmou se můžete těšit, že Váš byt, dům, nebo firma bude zářit a vonět čistotou od podlahové krytiny, až po stropní svítidla. Vezměme to však pěkně popořádku.

U úklidové firmy můžete poptávat ruční a/nebo strojové čištění veškerých typů podlahových krytin (dlažba, plovoucí podlaha, korková podlaha, bambusová podlaha, koberec, linoleum aj.). Když jsme již u čištění, tak můžete také poptávat zbavení veškerého povrchu prachu (nábytek, stěny, strop, radiátory, lustry aj.). U firmy si také můžete objednat umytí oken, včetně venkovních a vnitřních žaluzií, okenních rámů, dále umytí dveří, zárubní, radiátorů, lustrů aj. Máte v obývacím pokoji čalouněnou sedačku s křesly, nebo koženou sedačku? I ty sedačky je třeba čas od času pečlivě očistit. Opět se setkáte s nabídkou ručního a strojového čištění kůže a čalounění. Kdo z nás si rád nevystavuje na poličkách, ve vitrínkách suvenýry, ozdobné lahve, butylky aj.? Ovšem umývat a zbavovat prachu veškeré figurky, postavičky aj., již není tak zábavnou záležitostí. Úklidová firma si však s tímto hravě poradí a bude dbát, aby vše bylo zase pěkně na svém místě. Prach není nijak estetický, ale ani zdraví prospěšný. Rád se usazuje na všem, radiátory a koupelnové žebříky nevyjímaje. Zvláště před topnou sezónou je více než důležité dbát, aby byly radiátory zbavené nánosu prachu. Protože veškerý tento prach byste pak vdechovali. Navíc, prach, který se „pálí“, není zrovna voňavou záležitostí.

Výčet úklidových služeb v kostce

Rádi byste se před letošními svátky nehonili a v klidu si upekli cukroví? Pak přenechejte úklid Vaší domácnosti úklidové firmě. Na jaký rozsah služeb se můžete domluvit? Kupříkladu utření prachu – mytí oken – mytí svítidel – mytí kuchyňské linky a spotřebičů – mytí umyvadla, vany, sprchového koutu, koupelnového žebříku, obkladaček a dlažby – mytí dveří a zárubní – mytí a dezinfekce toalety, bidetu – vytření podlah a jejich ošetření – vysání koberců (na sucho, na mokro) – vyčištění čalounění – vyčištění matrací aj.

Jednorázový nebo pravidelný úklid

Zájem o úklidové firmy ze strany soukromých osob stoupá před jarními a vánočními svátky. Ovšem celá řada jedinců se pak s úklidovou firmou také dohodne na pravidelných úklidových službách. Jsou-li samozřejmě s danou firmou spokojeni. Můžete se tedy domluvit, zda Vás s úklidovými prostředky a náčiním navštíví jen jednou, dvakrát za rok, nebo třeba každý měsíc.

Majitelé firem povětšinou nijak nerozlišují, zda se jedná o Vánoce, či ne. Respektive ke konci roku spíše řeší uzávěrku roku, hospodářský výsledek apod. Majitelé firem, když osloví úklidovou firmu, tak buď za účelem jednorázového kompletního úklidu, včetně vyčištění koberců a umytí oken, nebo za účelem pravidelné spolupráce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8101 (extra-sluzby.cz#204)


Přidat komentář