Malířské a natěračské práce - Hradec Králové a okolí

Podzimní a zimní počasí moc nepřeje delším venkovním radovánkám. O to více nám nemusí být líto, když trávíme většinu času u rodinného krbu. A je celkem logické, že v zimě se více věnujeme vylepšování našeho domova, třeba ve formě nové výmalby.

Někdo bere podzimní a zimní gruntování doslova „od podlahy“, jiný zase svoji pozornost soustřeďuje na stěny a stropy. Proč však nedopřát našemu domovu novou, čistou výmalbu? Původní již může být zašlá, barvy z části vsáknuté a od dětí, či nábytku odřené. Líbilo by se Vám mít vymalováno třeba ještě letos, či hned na začátku příštího roku?

Malířské a natěračské práce - Hradec Králové

Pak Vás jistě potěší, že Vás bude nová výmalba bytu nebo schodiště v zimním období stát až o 25% méně. S touto nabídkou přichází pan Martin JaškaHradce Králové. Kromě výhodné ceny se můžete těšit i na profesionálně odvedenou práci na vysoké úrovni. Budete-li si přát, pak se můžete také domluvit na finálním úklidu po dokončení vymalování. Že to má nějaký háček? Nemá, respektive ano, diář pana Jaška se může brzo zaplnit, obzvláště s takto lákavou nabídkou.

U pana** Martina Jaška** můžete také, kromě vymalování pokojů a novostaveb, poptávat nátěry fasád, podlah, střech, zárubní, dveří, oken, konstrukcí aj. Chcete-li se dozvědět více o nabídce služeb, dohodnout se na termínu práce, cenové kalkulaci, pak stačí pana Jašku kontaktovat na telefonním čísle +420 606 532 597. K dispozici máte také e-mail martin.jaska@post.cz.

Natěračské práce

Již výše jsme uvedli některé z** natěračských prací**. Obrátíte-li se na profesionální firmu, která se zabývá natěračskými pracemi, jaké jednotlivé natěračské práce můžete poptávat? Natěračské práce skýtají nátěry: panelových oken – špaletových oken – parapetů - dveří – zárubní – radiátorů – zábradlí – trubek – podlah – střech – protipožární – fasády – konstrukcí aj.

Budete-li poptávat konkrétní práci, pak Vám řemeslník může vypracovat přesnou cenovou nabídku, jak uvidí daný prostor na vlastní oči. Lze sice obecně sdělit, kolik Vás bude stát například natření oken. Ovšem na druhou stranu, právě u oken je často zapotřebí okna zbavit původního nátěru, než se přikročí k novému. A tento fakt ovlivňuje výslednou cenu. A takto bychom mohli pokračovat také u** nátěru** radiátorů, konstrukcí, fasád aj.

Nátěry fasád

Váháte, zda se pustit do nátěru fasády svépomocí, nebo spíše oslovit profesionály? Nemáte-li s nátěrem fasád zkušenosti, pak určitě oslovte profesionální firmu. Ta se postará nejen o samotný, kvalitní nátěr, ale pomůže Vám také s výběrem toho nejvhodnějšího odstínu fasády, v případě potřeby zajistí potřebná povolení, dopraví a postaví lešení aj.

Nátěry konstrukcí

Bez patřičného** nátěru konstrukce**, ať už ocelové, nebo dřevěné, by došlo k významnému zkrácení životnosti konstrukce. Konstrukce, jako takové, se nachází především ve výrobních halách. Není však výjimkou, že klient poptává natření sloupů, či konstrukce v exteriéru.

Ne každý se může pustit a odhodlat k natírání konstrukcí nebo sloupů veřejného osvětlení. Konstrukce a sloupy mají totiž jedno společné – výšku. Pracovník se kolikráte nachází i desítky metrů nad zemí. V tom případě je samozřejmě zapotřebí jištění. Natírání pak probíhá z lešení a/nebo z lana. Firmy, které nabízí nátěry konstrukcí, se tak častokráte věnují i výškovým pracím.

Protipožární nátěry

Jak účinně oddálit, aby v případě vzniku požáru nedošlo ke zničení celého bytu, domu? Jak zvýšit šance, aby se k Vám, v případě vzniku požáru, dostal hasičský záchranný sbor dříve, než spalující plameny? Řešení spočívá v protipožárním nátěru kvalitními materiálem. Nátěr je možné aplikovat nejen na ocel, ale také beton, dřevo, textil aj. V čem spočívá „síla“ protipožárního nátěru? Aplikovaný nátěr vytvoří na příslušném povrchu nehořlavou, tepelně izolující ochrannou vrstvu. Vrstva významně prodlouží dobu, než plameny pohltí vše, co jim stojí v cestě, nebo než přijedou hasiči. Jedná se o drahocenné minuty, častokrát však i desítky minut.

Volba nátěrové barvy

V současnosti je možné vybírat nejen z široké škály typů interiérových barev, ale také nátěrových barev. Jen zorientovat se v druzích barev není jednoduché. Na výběr máte barvy akrylátové, silikátové, silikonsilikátové, silikonové aj.

Správný výběr barvy tvoří polovinu úspěchu. Tu druhou pak tvoří zkušenosti, znalosti a pečlivost v nátěrových pracích. V případě barev se nevyplatí šetřit. Levné barvy se jen těžko mohou pochlubit stálobarevností. A tak nátěr, který je provedený levnější, nekvalitnější barvou, je třeba mnohem dříve obnovit.

Malířské práce z rukou profesionála

Vedle** natěračských prací**, také můžete u výše uvedené firmy, poptávat i vymalování Vašeho interiéru. Proč se vyplatí oslovit profesionálního malíře? Proč se do vymalování nepustit svépomocí? V prvé řadě malíř, který již vymaloval „nějaký“ ten byt, dům, se může pochlubit tolik potřebnou praxí. Kromě toho, malování vyžaduje i specifické znalosti. Vymalování není zase tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nestačí mít jen barvu, malířskou štětku a/nebo váleček a pracovní oblečení. Je třeba znát malířskou techniku, umět rozpoznat, zda daný podklad je možné rovnou vymalovat, či vystěrkovat, opatřit penetračním nátěrem aj.

Pro profesionální malíře není žádnou novinkou, když jsou zavoláni do bytu, domu, ve kterém krátce před příchodem malíře, bylo evidentně malováno. Stěny totiž připomínají členitou mapu s různým odstínem barvy, i když byla použita jen jedna barva. Na vině je nezkušenost toho, kdo se do vymalování pustil. Stěnu, která po vymalování tvoří mapy, fleky, šmouhy, místo rovnoměrného barevného odstínu, je třeba patřičně ošetřit. A to již zmiňovaným penetračním nátěrem. Profesionální malíř nemusí praktikovat tzv. zkušební nátěr barvy. Stačí mu, aby se podíval na stěnu, a pozná, co je třeba.

Pryč s původními nánosy barvy, tapet

Čeká Vás stěhování do staršího bytu, domku? Pak nejspíš jeden z kroků zabydlování bude také vymalování podle Vašich představ. Před Vámi mohla žít v objektu jedna rodina, či také několik. A výmalba mohla být provedena xkrát, a to ne třeba bílou barvou. Může se tak stát, že nepůjdou přetřít původní nátěry výmalby. V tom případě přichází na řadu odstranění původních výmaleb.

Malíři se také setkávají s úkazem, že si majitelé bytů, domů, nechají** stěny vytapetovat** a pak se za čas rozhodnou pro výmalbu. Či výmalbu budou chtít noví majitelé. Jenže přetřít tapety barvou, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, a to, i když například zvolíte jiný odstín, než bílou. A tak to můžete také skončit tak, že tapeta se přelepí další tapetou.

Pak přijdou noví majitelé a těm se stávající volba tapet nelíbí. Vymalování přichází v úvahu, ovšem za předpokladu, že nánosy tapet budou sundány.

Profesionální malíř

Jak poznáte, že jste si vybrali profesionálního malíře? Jedním ze znaků je ten, že se na místo, které bude malovat, dopředu půjde podívat. Bude si pak moci připravit potřebné náčiní, ale také Vám může vypracovat bližší cenovou kalkulaci. V případě, že bude třeba sundat současné nánosy barev, tapet, musíte počítat s o něco delší dobou, kterou bude potřebovat malíř pro svoji práci. Sundání je totiž možné ručním způsobem, škrabkou. A pokud byste chtěli vymalovat celý byt, dům, pak seškrabání nánosů, nějaký ten čas zabere. Záleží však také na vzájemné domluvě, zda se třeba do seškrabání nepustíte sami. Máte-li dost volného času, proč ne. Ovšem malíř má již patřičný grif v ruce, a tak mu půjde sundání původní malby, či tapet, rychleji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8132 (extra-sluzby.cz#199)


Přidat komentář