Malířské a sádrokartonové práce - Plzeň

Kdy jindy je příhodnější doba než ve dnech, kdy počasí příliš nepřeje delším venkovním radovánkám? Celá řada z nás tak čeká, až tzv. přijde období barevného listí a udeří mrazy, abychom se mohli pustit do zvelebování domovů.

Někdo se při modernizaci bytu, domu zaměří na detaily, jiný neváhá se vrhnout společně s profesionální firmou na složitější projekt. Jedním z takových projektů, který zásadně změní vzhled patřičných místností, ale také si můžete vyhrát s detaily, je bezpochyby rekonstrukce koupelny a bytového jádra vůbec.

Volba materiálu pro rekonstrukci koupelny, bytového jádra

Ne každý se může pochlubit novou, moderní koupelnou a bytovým jádrem. Nové technologie, možnosti a materiály jdou dopředu mílovými kroky. A tak není divu, že ten, kdo bydlí v postarším, původně řešeném bytě, neví, na co dříve se zaměřit při zmodernizování domova. Výměna oken, dveří a zárubní, podlah, topení – velké a významné zásahy, které však nepozdvihnou bydlení, co do vzhledu a zdraví tak, jako rekonstrukce koupelny a bytového jádra.

Doménou panelových domů je nejen nedostatečná zvukotěsnost, ale také umakartové jádro. Umakart byl při výstavbě volen především z důvodu finančních. Díky levnější variantě, si tak mohla koupi bytu dovolit celá řada jedinců a rodin. Těžko říci, zda již při volbě materiálu, bylo předem jasné, jak je na tom umakart, co do kvality, trvanlivosti, zdravotní nezávadnosti. V každém případě, postupem doby dochází ke vzniku vlhkosti, a to mezi ne zrovna kvalitně utěsněnými spárami umakartu. A kde je vlhkost, časem dojde i ke vzniku plísně. A plíseň není, stejně jako samotný umakart, pouze estetickým problémem. Plíseň může způsobit nemalé zdravotní problémy.

Ten, kdo se rozhodne pro rekonstrukci koupelny, bytového jádra, si může být jistý, že mu firma, která se na tuto činnost specializuje, rozhodně nenabídne umakart. Pro vystavění nového jádra a příček, se používá v současnosti mnohem kvalitnější materiál, řeč je o sádrokartonu.

Starší byt si zaslouží i vyžaduje rekonstrukci

Samozřejmě, že je možné bydlet v bytě dvacet, třicet, čtyřicet i více let, aniž byste se pustili do rekonstrukčních, modernizačních prací. Ovšem, ruku v ruce s rekonstrukcí a modernizací, není jen spojeno vyšší komfortní bydlení. Rekonstrukce totiž prospěje Vašemu zdraví, ale i peněžence. Zdraví totiž neovlivňuje, jenom to, co jíme a děláme, ale také v jakém prostředí trávíme náš čas. A co se týká peněženky, tak nebudete ji muset po rekonstrukci tolik vyprazdňovat, a to díky novým technologiím a materiálům.

Rádi byste si zvýšili komfort bydlení a rozhodli jste se pro modernizaci? Zvažujete, zda dát přednost výměně oken, dveří, topení, nebo rekonstrukci koupelny? Do značné míry závisí volba a rozsah rekonstrukčních prací na stavu Vašich financí. Můžete si buď nechat byt zmodernizovat v časových etapách, nebo také naráz. V případě etap, je dobré dát přednost tomu, co Vás nejvíce tíží, ovlivňuje Vaše zdraví, a také více zvýší tržní hodnotu bytu.

Sádrokartonové práce

Obliba sádrokartonu jako stavebního materiálu stoupá mezi firmami, ale i potenciálními klienty. Sádrokarton, kromě jiného, nabízí opravdu široké využití. V prvé řadě je sádrokarton volen při rekonstrukcí koupelen a bytových jader. Sádrokarton však přináší i další využití, a to v podobě vybudování půdních vestaveb, stropních podhledů, příček, ale také podlah aj.

Proč je sádrokarton tak oblíbený? Kromě jeho širokého použití, jde práce se sádrokartonem velmi rychle „od ruky“. Což je dobré nejen pro firmu, ale i klienty. Díky tomu, bude daná práce hotová rychleji, v porovnání s jiným materiálem. Nebudete tak muset žít „v bojových podmínkách“ déle, než je nutné. A co Vás jistě také potěší, je nižší cena, která souvisí s kratší dobou vykonávané práce.

Malířské práce

Malíři a malířské firmy se střetávají s poptávkou po vymalování bytů, domů, jakmile dojde k vyblednutí barvy, či touze po změně. Je možné si nechat vymalovat byt klasicky, nebo také dekorativně, či v kombinaci s vytapetováním. S odstínem barev Vám nejspíš malíř neporadí. Zato Vám však poskytne odbornou radu při výběru nejvhodnějšího typu barvy.

Poptávka po malířích však také bývá spojená po rekonstrukčních pracích. V druhém případě se totiž jen těžko firmy vyhnou tomu, že by nedošlo k částečnému zásahu do stávající omítky. Takže, ať už si objednáte výměnu oken, dveří a zárubní, podlah, rekonstrukci koupelny, musíte počítat i s následnou nutností provedení malířských prací. Určitě je tak dobré mít dopředu vybranou malířskou firmu, která bude moci hned navázat na práci firmy, která například provedla rekonstrukci koupelny. Vůbec nejlepší pro Vás je, když si vyberete firmu, která nabízí kompletní rekonstrukční práce a práce s rekonstrukcí spojené (zednické, malířské). Díky takové firmě si ušetříte čas, peníze, případná nedorozumění, ale také nervy. Výše doporučená firma je jednou z takových firem. Po odchodu pracovníků, respektive po dokončení práce, Vás pak bude již čekat jen finální úklid. A pak se budete moci těšit z proměněného domova.

Vložit peníze do rekonstrukce, modernizace bydlení, rozhodně nepředstavuje zbytečné utrácení peněz. Rekonstrukce tak představuje výhodnou investici, a to v každém ohledu. Nejenže se budete doma těšit skutečně jako doma. Budete se moci těšit ze zvýšeného komfortu bydlení, ale také funkčnosti. A kdybyste se jednoho dne rozhodli, že svůj dosavadní byt prodáte, pak si za něj také budete moci říci větší částku. Rekonstrukcí totiž i významně zvýšíte tržní hodnotu nemovitosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8126 (extra-sluzby.cz#140)


Přidat komentář