Zednické a malířské práce - Brno

Žádná jiná místnost v bytě nenazná takové změny po kompletní rekonstrukci jako koupelna a kuchyně. S vyplněním Vašeho snu v podobě nové koupelny, Vám pomůže zručný a zkušený řemeslník. S ním se sen zakrátko promění ve skutečnost.

Kompletní rekonstrukce bytového jádra, v podobě vybourání původního umakartového jádra a vyzdění nového, není žádnou jednoduchou záležitostí. A to zvláště pak pro řadu domácích kutilů. Přidělat poličku, smontovat nábytek, nainstalovat satelit, je přeci jen o třídu někde jinde v porovnání s rekonstrukcí bytového jádra. Při rekonstrukci je zapotřebí znalostí a zkušeností z minimálně třech profesí: stavebník, malíř, zedník. Nesmíme však opomenout také architektonické**, návrhářské a instalatérské práce**. A nyní ruku na srdce. Ovládáte veškeré zmíněné profese? Pokud tomu tak není, pak se určitě nevyplatí zkoušet a experimentovat. Výhodnější po stránce finanční, časové i kvality, je lepší se obrátit na některou z profesionálních firem. Záleží na Vás, zda dáte přednost velké firmě, nebo jednomu zkušenému řemeslníkovi, který se specializuje právě na rekonstrukce bytového jádra.

Zednické práce – Brno

Řekne-li se zedník, pak si drtivá většina z nás představí řemeslníka v pracovním mundúru, na kterém jsou stopy po betonu a omítce. Zedníka si však nemusíme spojovat „jen“ s cihlami, betonem, omítkou a fasádou. Celá řada zedníků nezůstává pouze u klasické zedničiny. Se zednickými pracemi totiž úzce souvisí i další činnosti, jako je montáž sádrokartonu (při rekonstrukci bytového jádra), pokládka dlažby, obložení koupelny aj. Podaří-li se Vám natrefit na zedníka, který nabízí nejen výstavbu nosných zdí, příček, omítnutí fasády aj., ušetříte si čas, ale i peníze, při hledání dalšího řemeslníka. Práce tak nebudou kouskované, nebudete se potýkat s časovou prolukou a případnými nesrovnalostmi při předávání práce.

Montáž sádrokartonu – Brno

Sádrokarton je stále více poptávaným a využívaným stavebním materiálem. Sádrokartonové desky totiž nabízí široké možnosti použití. Sádrokarton je také častou volbou při kompletní rekonstrukci bytového jádra. Když se vybourá stávající umakartové jádro, je třeba ho „něčím“ vhodným nahradit. Nemusíte se však hned rozhodovat pro standardní cihly. Na výběr máte již zmíněný sádrokarton, se kterým jde práce mnohem rychleji a snadněji od ruky. Budete se tak moci těšit z rekonstruované koupelny a kuchyně za mnohem kratší dobu a ušetříte také nějaké ty korunky.

Rekonstrukce bytového jádra - Brno

Bydlíte v panelovém bytě s původním umakartovým jádrem? Nebo se do takového bytu stěhujete? Zvažte možnost rekonstrukce bytového jádra. Důvod nemusí být jen estetický, ale také zdravotní. Takový umakart totiž není zrovna materiálem, který našemu zdraví prospívá. Respektive, v jeho netěsnících spárách postupem času vzniká vlhkost. Jen u samotné vlhkosti však nezůstane. Tam, kde je totiž vlhkost, tak dříve nebo později vznikne plíseň. Zpočátku není okem patrná, ale již svoji sílu ukazuje. Existence černých teček pak již značí, že plíseň propukla v celé své „kráse“. Pohybovat se a žít v prostředí, kde je plíseň, je pro náš organismus značně zatěžující a ohrožující záležitostí. V dnešní době je možné zaznamenat stále větší počet jedinců, které sužuje rakovinotvorné onemocnění. To může být vyvolané celým spektrem příčin. Jedna z nich však může být i žití v prostředí, kde je plíseň. Zdraví je to nejcennější, co máme. Měli bychom si ho hýčkat, jako v bavlnce.

Nová koupelna, kuchyně

Zmínili jste také estetický důvod, který jedince vede k rekonstrukci bytového jádra. Kromě toho, že umakart není po zdravotní stránce zrovna ideální, nesplňujte v současnosti také estetické nároky.

Měli jste již tu možnost nahlédnout do zrekonstruované koupelny? Pokud ano, pak jste v mnohých případech mohli při otevření dveří do koupelny, doslova zůstat stát s otevřenou pusou. Díky novým technologiím, široké nabídce materiálů (sádrokarton, obkladačky, dlažba) a zařizovacích předmětů (vana, sprchový kout, umyvadlo, koupelnový žebřík), doplňků (vodovodní baterie, držáčky na kartáčky, zubní pasty, ručníky), lze stávající koupelnu změnit opravdu k nepoznání.

Návrh nového vzhledu bytového jádra

Máte-li vybranou firmu, která promění Vaši současnou koupelnu, máte o jednu nemalou starost méně. Vaše starosti však nekončí. Naopak začnou, a to, když se začnete rozhodovat, jak by měla nová koupelna vypadat.

Dobrá zpráva je, že inspirací není málo. Můžete zapátrat v časopisech, katalozích, na internetu. Co však mají veškeré inspirace společné, je to, že nejsou uzpůsobené na míru rozměrům a dispozičnímu řešení Vaší koupelny. Kromě toho, pokud se rozhodnete pro kompletní rekonstrukci koupelny, nemusíte zůstat v „zajetých kolejí“. Je možné prostor, co do tvaru i velikosti změnit. Není výjimkou, že součástí panelových bytů, je i místnost, sloužící jako například komora. Tu je však v mnohých případech využít pro novou koupelnu, respektive můžete koupelnu zvětšit o komoru, či koupelnu přesunout do „komory“ aj. Je však třeba pamatovat na rozvody vody, elektroinstalaci, aby byl záměr realizovatelný. Vrátíme-li se k inspiracím, pak máte možnost se také obrátit na firmu, která se rekonstrukcemi bytových jader, zabývá. Řada firem Vám poradí s návrhem. Inspiraci budete moci čerpat z jejich doposud realizovaných zakázek. Není ani výjimkou, že Vám budou moci vypracovat návrh ve specializovaném programu. Informujte se tak u Vámi vybrané firmy, zda poskytuje i službu v podobě vypracování návrhu.

Malířské práce - Brno

Při rekonstrukci koupelny využijete nejen znalostí a zkušeností řemeslníka, z oboru zednických, stavebních a obkladačských prací. Součástí rekonstrukce je také vymalování. Pokud si tedy nenecháte obložit koupelnu až do stropu a včetně stropu.

A když již bude malíř malovat ve Vaší nové koupelně, co jeho služeb využít také pro ostatní místnosti? Nezasloužil by si třeba obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna novou výmalbu? V dnešní době je možné vybírat nejen z nepřeberného množství odstínů barev, ale také z celé škály typů barev. S odstínem barvy Vám nejspíš malíř neporadí, zato Vám však doporučí ten nejvhodnější typ barvy.

Malířské práce profesionálním malířem

Nechce se Vám utrácet peníze za profesionální vymalování? Že na vymalování nic není a stačí mít jen vhodnou barvu, váleče, malířskou štětku? Pokud máte zkušenosti s malováním a stěny Vašeho bytu, domova, jsou naprosto hladké a disponují rovnoměrnou nasákavostí, pak ano. Jenže to co vypadá z teoretického hlediska jednoduše, pak v samotné praxi může být o zcela něčem jiném. Chcete-li eliminovat vznik šmouhaté stěny, pak se raději obraťte na profesionálního malíře. S ním si můžete být jisti, že svoji práci odvede kvalitně, rychle. A závěrečný úklid? U některých malířů můžete očekávat tzv. malířské služby na klíč. V případě potřeby Vám tak pomohou s odklizením a zakrytím nábytku. A po skončení práce se postarají také o finální úklid. Vše záleží na možnostech a vzájemné domluvě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8130 (extra-sluzby.cz#182)


Přidat komentář