Elektroinstalace a revize - Brno a okolí

Co je základem každého bydlení? Zajištění různých energií a zdrojů. Mezi ně patří elektřina. Je velmi podstatné, abyste měli tyto rozvody v pořádku nejen z hlediska komfortu, ale i bezpečí. Jaká je nabídka?

Svíčky jsou sice romantickou záležitostí, ovšem ohněm se dnes už příliš nesvítí ani nevaří. To platí nejen pro rodinné zázemí, ale také rekreační objekty, kde si i zde lidé nechávají instalovat elektrická vedení, protože se nejedná o nákladné prostředky, kdy se náklady vzhledem ke komfortu vyplatí. Elektroinstalace vám zajistí spousty využití, co se týká služeb. Můžete díky tomu svítit, lze využívat různé spotřebiče a podobně. Elektroinstalační práce stejně jako v jiných oblastech potřebují odborné zacházení, protože manipulace s elektřinou je pro laiky také nebezpečná. Respektive může být. Asi nemusíme zdůrazňovat různá upozornění, která máte na všech štítcích, že manipulace s elektřinou musí být opatrná a dle určitých zásad. Proto se musí na dané práce zavolat odborník, který navíc může provádět i kontroly. Jaká je nabídka?

Elektroinstalace – silnoproud a slaboproud

Než se pustíme do jednotlivých možností a služeb, které může odborník poskytnout, tak se zastavme u těchto pojmů. Silnoproud a slaboproud jistě není nic neznámého, ovšem řada lidí neví, jak se přesně tyto fáze rozdělují a co do nich spadá. Slaboproudé montáže jsou takové prvky, které mají menší nároky na přívod proudu. Mohou to být víceméně produkty, které potřebují ke svému pohonu jen elektrický podnět (televize, rozhlasový přijímač, telefon apod.). Ostatně znáte to i z té praxe, že tyto prvky vám v podstatě nemohou tzv. vyhodit proud. Silnoproudé sféry už pak mají motor, takže se jedná o silnější produkty, rozvody elektřiny a podobně.

Elektroinstalační práce – nabídka

Co poskytuje odborník ve sféře elektroinstalací. Montáž, kontroly i opravy. To je velmi důležité, protože odborné zajištění a následné kontroly opět vedou k bezpečnému užívání všech elektrických prvků. Jaký je ale postup a nabídka?

Elektroinstalace – montáže

Co je vlastně elektroinstalace? Jedná se o práce, které zahrnují aplikaci elektrických rozvodů, ale také třeba aplikace spotřebičů a jiných výrobků. Začněme u nových staveb, kde je položení tohoto zajištění základní montáží. Když se staví nový dům, tak se musí udělat elektroinstalace. Na tu se provádí projekt, ale také nemusí, pokud se udělá určitá revize. Elektrické rozvody pak vedou po celé stavbě. Vždy je dobré myslet na zadní vrátka. Jestli si necháte stavět půdu, kterou možná v budoucnu necháte přestavět na pokoje, tak i sem nechte namontovat rozvody, ať máte tento základ zajištěn. Sice se musí rozvody obměňovat, ovšem jako základ toto postačí, už budou návodné cesty. Co jsou tedy elektrické práce?

Především se jedná o klasické rozvody, na něž se pak napojují spotřebiče a jiná zařízení. Jedná  se tak o různé zásuvky, aplikace ke světlům a podobně. Zde se určuje, že každý obvod má nějakou kapacitu, tedy napětí, jež dokáže utáhnout. Pokud bydlíte v domě, kde jsou starší rozvody, tak se vám může stávat, že vám vypadávají pojistky. Je to dané tím, že dříve se nepotřebovalo tolik energie, bylo méně spotřebičů, proto nebyly nároky tak vysoké. Pro dnešek si ale nechte udělat výměnu rozvodů, aby jste neměli problémy s napětím.

Elektroinstalace – spotřebiče

Od montáží se dostáváme k výrobkům, které fungují na elektrický pohon. Dnes je ale nabídka tak flexibilní, že se můžete rozhodovat o tom, jaké prvky si vyberete. Třeba takový sporák můžete mít na plyn i na elektřinu. Stejně tak se jedná o topné prvky, které mohou být též na plyn nebo na elektriku či na pevné palivo. Když se pak budete rozhodovat, co si vybrat, tak zvažujte, jak budete prostředky používat. Jestli už máte něco na elektřinu, tak pokračujte ve výběru spotřebičů i dále.

A jaký je výběr spotřebičů? Je toho opravdu hodně, proto vše nevyjmenujeme. Jen namátkou projdeme různé skupiny výrobků. Co se týká domácnosti, tak zde se uplatní tzv. bílá technika. Nevíte, co to je? Pračky, ledničky nebo myčky. Zkrátka ty klasické užitkové výrobky, které jsou běžnou součástí domácností.

Dalšími prvky jsou pak menší spotřebiče jako jsou fény, kuchyňská náčiní (roboti, mixéry apod.), různé strojky a podobně. Nesmíme zapomenout ani na osvětlení, což může být stolní, stropní či stojící na podlaze. Pak se samozřejmě nabízí televizory, rozhlasové přijímače, telefony a podobně. Tyto prvky vám zapojí sám elektrikář, pokud budete chtít.

Co se týká onoho vybavení domácností** elektrickými spotřebiči**, tak se samozřejmě musí počítat s napětím, které výrobky obsáhnou. Tudíž dnes například nepočítejte, že vám bude stačit energie jen na televizory a jiné méně náročné prvky, ale pamatujte, že si třeba někdy pořídíte i myčku.

Elektroinstalace – revize

Pravidelné kontroly obvodů i spotřebičů jsou důležité, opět se dotýkáme toho, že manipulace s elektřinou musí být opatrná a přísluší jen odborníkům. Čili veškeré opravy nechte na nich. Pravidelné kontroly ale také neškodí.

Proč ale kontrolovat jednotlivé prvky? Jednak je to důležité díky tomu, abyste měli spolehlivou síť, která utáhne všechny spotřebiče. Také se nabízí bezpečnost, protože vše, co je pod dohledem, vám nebude ohrožovat život.

Elektroinstalace – bezpečnost

Jaké se chovat s manipulací s elektrickým zařízením? Rutinní znalosti jako, že se nesmí dotýkat spotřebičů nebo zásuvek mokrými končetinami nebo nedávat zásuvek kovové předměty do zásuvek jsou samozřejmé, ovšem stejně tak se stávají úrazy, které mohou být i smrtelné, právě díky porušení těchto pravidel.

Nechte si namontovat veškeré rozvody odborníkem a nezapomínejte na pravidelné kontroly. Elektroinstalace dnes není nedostupná, je to jedna z levnějších služeb, co se týká stavebnictví. Pokud tedy potřebujete zajistit tyto práce, tak se obraťte na profesionála, který vám i poté poskytne kompletní servis a vy se nebudete muset o nic starat a budete si jen užívat pohodlí, které dnes můžete mít.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8140 (extra-sluzby.cz#66)


Přidat komentář