Elektroinstalace a revize- Frýdek-Místek a okolí

Nevyhovuje Vám, jak máte řešené osvětlení? Zvažujete, že byste si nechali nainstalovat některý ze zabezpečovacích systémů, abyste byli Vy i majetek ochráněni před případnými zloději a vandaly? Pak využijte zkušeností firmy zabývající se elektromontáží.

U znalé firmy, která se specializuje na** elektroinstalace**, nemusíte poptávat „jen“ výše uvedené činnosti. Bez precizně provedených elektrických rozvodů si totiž nedovedeme představit, že bychom vůbec fungovali. To, že si můžeme kdykoli doma rozsvítit, zapnout si televizi, počítač, kuchyňské spotřebiče aj., je dílo zkušených elektrikářů. Na trhu je pěkná řádka firem zabývajících se elektroinstalačními pracemi.

Montáže elektroinstalace

Elektroinstalaci je potřeba řešit v případě stavby, rekonstrukčních prací, modernizace. Plánujete stavět rodinný dům, chalupu, chatu? Zvažujete, že byste si nechali kompletně zrekonstruovat stávající bytové jádro? Pak budete potřebovat zkušenou firmu, která Vám zajistí kompletní elektroinstalaci, a to od vypracování návrhu, až po samotné vyhotovení slaboproudé a silnoproudé elektroinstalace. Chcete si být jisti, že nic nebude opomenuto? Pak můžete plně důvěřovat právě firmě pana Holíka.

 

Montáž satelitů

Podlahové topeníUvažujete nad tím, že byste si pořídili některou ze** satelitních sestav? Pak se můžete například obrátit na výše uvedenou firmu. Ta Vám nejen **odborně poradí s výběrem satelitního systému, ale také si u ní můžete systém** nechat namontovat**.

Podlahové vytápění

Patří v současné době k oblíbeným a často využívaným druhům vytápění. Podlahové vytápění máme dvojího typu, a to teplovodní a elektrické. U elektrického podlahového vytápění se oproti teplovodnímu lépe reguluje teplo. Také náklady na jeho pořízení jsou nižší. Elektrické podlahové vytápění rozdělujeme na akumulační, poloakumulační a přímotopné.


Hromosvody

Technologie jdou neustále dopředu, o tom není pochyb. Překvapuje Vás, že zrovna hromosvody jsou stále aktuální a místo nich není doposud jiné řešení? Hromosvody, vzhledem k ochraně objektu před bleskem, je nejúčinnějším řešením.

Hromosvod rozhodně není přežitkem a je více než důležitý. Nechcete si „zohyzdit“ vzhled Vašeho nového domku, chaty, chalupy, či nové firmy, montáží hromosvodu? Pak tím riskujete nejen zdraví těch, kteří se v objektu budou nacházet. V případě udeření blesku, může v krajních případech také dojít ke zkratu, přeskočení jiskry a vyhoření. A tak i Váš majetek je v ohrožení. A je třeba také říci, že Vás bude čekat nemalá pokuta, pokud by se zjistilo, že nemáte namontovaný hromosvod.

Volba hromosvodu

V případě hromosvodu máte možnost volby mezi klasickými a aktivními hromosvody. Chcete-li si být jisti, že jste udělali pro ochranu Vašeho domova maximum, pak určitě zvolte aktivní hromosvod. Ten je ostatně přímo vhodný u větších objektů. Nejste-li si jisti, pro jaký hromosvod se rozhodnout, či zvažujete, že byste si nechali hromosvod vyměnit, protože stávající již není zrovna vzhledný? Pak se můžete poradit s firmou, která se zabývá montáží, opravou hromosvodů.

Montáž a revize hromosvodu

Máte vybráno? Nyní tedy zbývá neméně důležitý krok v podobě profesionální** montáže hromosvodu**. I když se může zdát, že přidělat hromosvod k objektu není nic zas tak složitého, nečiňte tak svépomocí. Určitě se obraťte na firmy, které se montáží zabývají. Co naplat, vše něco stojí. Na něčem se vyplatí šetřit, na něčem však rozhodně ne. Ušetření na montáži hromosvodu, v podobě laické montáže, není na místě. K montáži je zapotřebí znalostí. Z nedbalosti, či nevědomosti se může lehce stát, že na něco zapomenete. A pak, když přijde bouřka a řádí hromy, blesky, může dojít k nehodě v podobě vzniku požáru.

HromosvodyNejen montáž však přenechejte na odbornících. Tak, jako u elektroinstalace, i v případě hromosvodu, je zapotřebí nechat si provést pravidelně revizi. Při revizi se zjišťuje stav a celková funkčnost hromosvodu. Co se týká časového rozmezí, kdy je zapotřebí opětovně provést revizi hromosvodu, tak to se pohybuje mezi třemi až pěti lety.

Revize

Elektromontáže

Abyste se mohli těšit z funkčnosti elektroinstalace, hromosvodu, ale také spotřebičů, strojů, ručního nářadí, rozvaděčů, je třeba pamatovat nejen na kvalitní provedení vstupních elektromontážních prací. Vše má svoji trvanlivost, životnost, elektrické rozvody, spotřebiče a nářadí nevyjímaje. Revize je nezbytná nejen z důvodu zajištění stále vysoké funkčnosti, ale také bezpečnosti.

Revizi je možné rozdělit na výchozí a pravidelnou. Výchozí revize je nezbytná, aby mohl revizní technik zhodnotit výchozí stav elektroinstalace, hromosvodu, spotřebičů aj. V případě, že by byly zjištěny určené nedostatky, pak jsou tyto zapsány v revizní zprávě. Revizní technik Vám současně může navrhnout možná řešení, jak nedostatky odstranit. Pak je již na Vás, zda necháte opravu elektroinstalace aj. na firmě, která provádí revizi, nebo oslovíte jinou.

Součástí revizní zprávy je také uvedení termínu, kdy je zapotřebí provést další revizi. Využijete-li služeb námi doporučené firmy, pak se zbavíte nemalých starostí s revizí jako takovou a nutností neustálého hlídání, zda již náhodou nedošlo k uplynutí stanovené lhůty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8160 (extra-sluzby.cz#198)


Přidat komentář