Elektroinstalace - Litoměřice

Koupili jste si starší zanedbanou nemovitost a potřebujete v ní provést nové rozvody elektřiny? Nebo máte zrezivělý, rozpadající se hromosvod a potřebujete nový? Anebo vás více zajímá solární technika? Pak čtěte dále.

Trápí již výše zmíněné zastaralé a tím pádem nebezpečné rozvody elektřiny ve vašem domě, bytě, chalupě nebo kdekoliv jinde, nebo potřebujte provést rozvody elektřiny v novostavbě? Potřebujete pomoci z příjmem digitálního vysílání a s dalšími technickými záležitostmi s ním spojenými? Anebo vás zajímá, jak ušetřit peníze za elektřinu díky solárním systémům? Chtěli byste si pořídit zabezpečovací elektronický nebo kamerový systém? Nebo potřebujete nainstalovat pouze nový zvonek? Chcete váš dům či byt ovládat i když jste zrovna mimo domov? Pokud potřebujete pomoci s něčím z výše uvedených, nebo s jakoukoliv jinou záležitostí týkající se slaboproudých i silnoproudých elektrických zařízení a instalací,** audio a video techniky** nebo solárních zařízení.

Elektroinstalace, elektro projekty

Pokud potřebujete ve své nemovitosti instalovat jakékoliv elektrické zařízení a nevíte si tím rady, pak vám doporučujeme kontaktovat specializovanou firmu, která vám v případě, že se bude jednat o něco složitějšího, vypracuje na dané zařízení projekt. Projektant, který projekt vypracovává, by měl mít autorizaci v daném oboru. Projektant vyhotoví veškerou projektovou a výkresovou dokumentaci pro silnoproudé i slaboproudé elektroinstalace. Potřeba vypracování projektu může vzniknout v případě různých silnoproudých nebo slaboproudých zařízení, dále v případě pořizování hromosvodu, uzemnění, ochrany proti přepětí, umělého osvětlení, elektrického vytápění, elektrických přípojek, solárních systémů atp. Pokud si vyberete dobrou firmu, pak bude samozřejmostí i to, že pro vás zajistí veškeré nutné vyjádření příslušných úřadů a následné povolení (pokud bude potřebné) k instalaci elektro zařízení.

Problémy s audio video spotřební elektronikou

Během posledních dvou let většina z nás přešla z** analogového** na digitální vysílání. Mnoho z nás tak muselo řešit nejrůznější technické náležitosti s tím spojené a ne vždy se to bohužel povedlo. Pokud máte jakékoliv problémy s audio video spotřební elektronikou, ať se jedná o výběr správné techniky, instalaci, naladění atp, pak ještě nemusíte propadat zoufalství. Stačí kontaktovat specializovanou firmu a vše půjde jako po másle.

Digitální vysílání

Dnes už má většina z nás zakoupen buď set top box nebo novou digitální televizi, takže problémy s příjmem digitálního vysílání už máte asi vyřešeny. Pokud přesto ještě nemáte digitální vysílání zajištěno a nevíte si s tím rady, pak kontaktujte specializovanou firmu. Určitě vám rádi poradí se samotným výběrem správné techniky, zda si vybrat set top box a jaký, nebo si koupit rovnou novou televizi, která v sobě bude mít již zabudovaný přijímač digitálního vysílání.

HDTV – high definition television

HDTV – co znamená tato podivná zkratka? Jde o zkratku anglických slov** high definition television**, což v češtině znamená televizní vysílání ve vysokém obrazovém rozlišení. A o co vlastně jde? Vysoké rozlišení znamená, že obraz má více bodů, díky čemuž je obraz kvalitnější, detaily jsou ostřejší a barvy jsou sytější. Běžné televizní vysílání má okolo 414 tisíc bodů, takže čím větší si pořídíte televizi (s čím větší úhlopříčkou), tím více bude obraz rozmazaný, protože stejné množství bodů se rozmístí na větší ploše. S nástupem digitálního vysílání však některé televizní stanice začaly vysílat v rozlišení HD, takže tento problém odpadá. HD televizní vysílání má rozlišení okolo 2 miliónů bodů, čili přibližně pětkrát lepší, než klasické televizní vysílání. Je však třeba si pořídit televizi, která funkci HD umožňuje. Pokud si tedy plánujete pořídit televizi z hodně velkou úhlopříčkou, pak rozhodně volte model s HDTV. Pokud byste si vybrali velkou televizi bez HDTV, pak sice trochu ušetříte a budete mít velkou obrazovku, ale z kvality obrazu byste pak byli nejspíše dost zklamaní.

Vysílání ve vysokém obrazovém rozlišení

Pokud vám připadá zbytečné pořizovat si HD televizi jen proto, že v HDTV vysílají v současnosti jen 2 české televizní stanice, pak si uvědomte, že televizi si nepořizujete jen na rok ale na delší dobu. Za rok už budou v HDTV dost možná vysílat všechny české stanice a vy byste si pak v případě, že byste chtěli mít kvalitnější obraz, museli zase kupovat novou televizi.** HDTV má čtyři standardy** – 720, 1080, 1125 nebo 1250 řádků. Číslo označující počet řádků bývá doplněno o písmenko „i“ nebo „p“. Například 720i znamená, že se jedná o** technologii interlacing**, při které se nevysílá celý obraz, ale dochází k prolínání půlobrazů, z nichž se složí celý obraz. Naopak 720p znamená progresivní technologii, u které se využívá prolínání celých obrazů. Progresivní technologie je pro uživatele příjemnější, ale nevýhodou je technicky náročnější přenos a příjem obrazu. Pokud nevíte, kterou technologii si vybrat, i s tímto vám jistě poradí specializovaná firma. Součástí obrazu z vysokým rozlišením (HDTV) je i zvuk v kvalitě 5.1 dolby digital, což ve výsledku znamená příjemnější požitek nejen z kvalitního obrazu, ale také ze zvuku.

Nahrávání digitálního vysílání

Dříve byli mnozí zvyklí nahrávat si své oblíbené pořady na videokazety pomocí videorekordéru. Jenže z koupí digitální televize jsme bohužel zjistili, že ač videorekordér dál normálně nahrává a funguje, na kazetě je přesto nahraný pouze šum, neboli tak zvané „mravenčení“. Co s tím? Pravdou je, že ač nám digitální vysílání přineslo kvalitnější obraz, nahrávání pořadů se s příchodem digitálního vysílání bohužel zkomplikovalo. Pokud chcete nahrávat digitální vysílání, potřebujete DVD rekordér. To by zase tak velký problém nebyl, většina z nás ho stejně měla i v dobách analogu. Problém je však v tom, že můžete nahrávat pouze to digitální vysílání, na které se zrovna díváte. Nemůžete nikam přepínat, protože pak by se ukončilo i nahrávání.

Set top box

A k čemu je tedy takové nahrávání? Proč nahrávat to, na co se zrovna dívám? Tuto funkci použijete asi jen v případě, že potřebujete nutně odejít ale nechcete přijít o zbytek rozkoukaného pořadu. V tom případě zapnete nahrávání a když se vrátíte, přehrajete si zbytek pořadu. Jenže jak nahrávat digitální vysílání na jiném programu nebo v případě, že je televizor vypnutý, tak jak jsme byli zvyklí u videorekordéru? Je potřeba mít buď digitální televizi a pak ještě set top box pro DVD rekordér, nebo pokud máte analogovou televizi, pak potřebujete dva set top boxy, jeden pro televizi a druhý pro DVD rekordér, popřípadě vám bude stačit set top box se dvěma digitálními tv tunery. Pokud budete nahrávat na DVD disk, je možné, že se vám na něj nevleze celý pořad, zvláště pokud bude delší než 2 hodiny. Proto je mnohem lepší pořídit si DVD rekordér s HDD, neboli s pevným diskem, který má mnohem větší kapacitu než DVD disk, tudíž se vám na něj vleze spoustu hodin digitálního vysílání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8159 (extra-sluzby.cz#165)


Přidat komentář