Montáž plastových oken

Dá se říci, že plastová okna se stala v dnešní době hitem. A není se co divit. Vlastnosti plastových oken zaručují opravdu komfortní bydlení, maximální úsporu za topení a velmi pohodlné ovládání.

Plastová okna a jejich výběr

Patří dnes k nejpoužívanějším typům oken a jsou nabízena mnoha výrobci. Ne všichni však nabízejí opravdu kvalitní zboží. Při jejich výběru je nutné si nechat předložit certifikáty a dopodrobna se nechat seznámit s** materiálem i funkčností okna**. Jen tak budete po příštích dvacet až čtyřicet let s novými okny spokojeni.

Jaká je nabídka plastových oken?

V nabídce najdete okna nejrůznějších rozměrů a dokonce je možné vyrobit okno na vaše přání. Vnitřní rámy oken bývají bílé, venkovní pak barevné. Jsou vícekomorová, mají vynikající větrací možnosti, jsou stabilní, odolná UV záření i povětrnostním vlivům. Jejich** údržba** je snadná. Jejich zásluhou ušetříte výdaje za teplo. Mají totiž výborné tepelněizolační vlastnosti. Zanedbatelné nejsou ani doplňky plastových oken, jako jsou zabarvená skla, žaluzie nebo sítě na okna.

Kam se hodí plastová okna?

Snad na každý dům. Dokonce i na historický. Ano zní to divně, ale vzhledem k tomu, že dobře vyrobená okna jen těžko odlišíte od dřevěných, tak ano. A pak plastová okna se mohou bez problémů montovat do vlhkých domů, aniž by se jakkoli poškodila.

Lze plastová okna montovat svépomocí?

To není moc šťastné rozhodnutí. Špatná montáž dokáže plastové okno naprosto** zničit**. Jeho užitné vlastnosti se velmi sníží. Aby plastové okno splnilo všechna očekávání, musí být** kvalitně a odborně namontováno**. A pak samozřejmě zapraveno.

Montáž plastových oken

Nejlépe je objednat si montáž zároveň s okny. Firma vám pak okna odborně namontuje a vy získáte na montáž i okna záruku. Pokud měníte stará okna za nová, tak firma odstraní stará nevyhovující okna a do vzniklých otvorů usadí nová plastová. Výměna v běžném bytě trvá jeden den. Pokud jde o novostavbu, pak objednaná plastová okna firma pouze usadí.

Jak probíhá montáž plastových oken?

Při montáži plastových oken je nutné se přesně řídit stanovenými postupy. Nejdříve se zkontrolují rozměry oken a stavebních otvorů. Pak také bezvadnost samotných oken. Při upevnění okna v otvoru se musí počítat se všemi působícími silami mezi spoji okna a zdiva. Pokud by se cokoli opomnělo, může rám časem prasknout. Důležité je provedení kontroly spáry po obvodu okna, která má za úkol zachycovat veškeré změny délky profilů působením změny teplot. Je nezbytné, aby tato spára byla provedena po celém obvodu oken. Po kontrole svislého a vodorovného vyvážení se provádí konečné upevnění okna. Okno se** podkládá** speciálními podložkami a šroubuje se pomocí takzvaného turbošroubu nebo kotvičky do zdi do kovové hmoždinky. Okno se musí šroubovat citlivě a musí se stále hlídat** osová** vzdálenost a vzdálenost od okraje zdiva určená výrobcem. Nakonec se zkontroluje správná** funkčnost** okna a pak již je možné okno** zapravit**.

Na co u montáže plastových oken nezapomenout?

S oknem by se vždy měl vyměnit i vnitřní parapet a pak venkovní oplechování či venkovní parapet. Dnešní parapety jsou z odolných materiálů, které nejen vypadají velice dobře, ale také mají kvalitní užitné vlastnosti. Nepoškodí se ani, když vám přeteče květináč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8137 (extra-sluzby.cz#47)


Přidat komentář