Pokládka plovoucích podlah - Praha - Západ

Pokládka plovoucích a jiných podlahových krytin nespočívá pouze v jejich správném a profesionálním položení, ale také v odborném výběru s ohledem na jejich vlastnosti. Se vším Vám pomůže specializovaná firma na pokládku a renovaci podlah.

Plovoucí podlahy - oblíbená podlahová krytina

Plovoucí podlahy patří k velmi oblíbenému druhu podlah. Je tomu především proto, že ve své skladbě zahrnují zvukově izolační vrstvu. Plovoucí podlahy patří k nejvíce využívaným podlahám v bytech, ovšem díky svým výborným vlastnostem jsou vhodné i v prostorách veřejných budov, které se vyznačují mnohem většími nároky.

Podlaha

Z jakých plovoucích podlah můžeme vybírat

Plovoucí podlahy se vyrábí o několika různých druzích. Nehledě na to, že se vyrábí v nepřeberném množství barevného provedení a dekorech, vybírat můžete i dle druhu nášlapné vrstvy. Na našem trhu jsou tedy laminátové plovoucí podlahy, dýhované plovoucí podlahy, linoleové a korkové plovoucí podlahy.

Výhody a nevýhody plovoucích podlah

K největší přednosti plovoucí podlahy patří její akustická izolace. Ta zabraňuje přenosu hluku z jedné místnosti do druhé nebo do dalších částí domu. K dalším výhodám se zcela jistě řadí rychlost montáže plovoucí podlahy a čistota při pokládce. Při pokládce jsou kladeny menší nároky na pevnost podkladu, jsou zdravotně nezávadné a velmi snadno se udržují. Stejně tak je naprosto nenáročná demontáž plovoucí podlahy. Proč se řadí mezi nejoblíbenější druh podlah, jistě napoví i cena za ni, která je opravdu přijatelná a pro mnohé lákavá. K nevýhodám plovoucí podlahy patří především to, že nejsou vhodné do vlhkých místností, nebo do místnosti, kde dochází často ke změně klimatu. To se děje např. v předsíni, ve vstupních halách, apod.

vinylové podlahyVinylové podlahy z PVC Praha - Západ

Představujete si pod vinylovou podlahou z PVC nevzhledné a lacině vypadající role z umělé hmoty, které se hodí jedině tak do spíže? Zapomeňte na to. Dnešní vinylové podlahy se vyznačují pestrou paletou barevných vzorů a především čistě přírodními materiály, z nichž jsou vyrobeny. Podlahy z PVC jsou vhodné a především praktické do prostor, které jsou jak běžně, tak i nadměrně zatěžovány. Chůze po nich je příjemná a mají výborné tepelně-izolační a zvukově izolační vlastnosti. Vinylové podlahy jsou navíc velmi moderního vzhledu. Svým dekorem dokážu naprosto věrohodně imitovat kresbu dřeva s jeho vláky a suky. Stejně tak můžete vybírat podlahu, která připomíná dlažbu nebo korek, ale také další stovky vzorů. Podlaha z PVC je levná. Je přímo stvořená pro podlahové vytápění, které se pod ni náramně hodí. Velkou výhodou je, že se snadno udržuje a zachovává si své původní skvělé vlastnosti po mnoho budoucích let.

Dřevěné podlahy Praha - Západ

Příroda by měla být součástí každého domova, zvláště u těch lidí, kteří mají přírodu rádi. Proč se omezovat pouze na pár kousků dřevěného nábytku, když můžete mít celý dům nebo byt položen dřevěnými podlahami. Dřevěné podlahy jsou královnou mezi všemi nabízenými podlahovými materiály. Jsou krásné, jsou nadčasově, jsou kvalitní a velmi praktické. Navíc Vám bude celý interiéru neustále příjemně vonět dřevem. Dřevěné podlahy jsou neustále na prvních místech v žebříčku prodávaných podlahových krytin.

Podlaha z dřevěných parket Praha - Západ

Dřevěné parkety jsou nejideálnější volbou podlahové krytiny. Podlahy, které jsou vyrobené z dřevěných parket, jsou navýsost praktické, elegantní a nádherné. Podlahy z dřevěných parket se hodí do naprosto každého interiéru. Jsou vysoce odolné, jejich pokládka je rychlá, snadno se udržují, a dají se renovovat.

Koberce do dětských a obývacích pokojůkoberce

Jsou místnosti, které koberce přímo vyžadují. Například dětský pokoj, kde se ze všeho nejvíce klade důraz na pohodlí dětí, a na jejich zdraví. Při sezení na koberci neprochladnou, navíc má koberec výborné zvukové i tepelné izolační vlastnosti. Koberce se hodí také do ubytovacích zařízení a mnoho lidí je uvítá i v obývacím pokoji, kde tráví nejvíce času během dne a kde kladou důraz na pohodlí, na příjemný došlap a na teplo od nohou.

Pokládka koberců v Praze - Západ

Pokládka koberců vyžaduje odbornou práci, přesto, že se to na první pohled nezdá. Samozřejmě si může koberec položit každý domácí kutil sám, ale je potřeba zvážit veškerá rizika, která s neodbornou a neprofesionální pokládkou souvisí. Ne vždy totiž vede stejná práce ke stejnému výsledku. Profesionální položení koberců není vůbec drahou záležitostí, proto by ji lidé měli přenechat odborníkům, aby koberec splňoval vše, co splňovat má. Odborné položení koberce zajistí, aby koberec plnil všechny své funkce. Důležité je, aby byla zachována jeho dlouhá životnost. Při pokládce koberce musí být přesně dodržen postup a použit kvalitní materiál. Důležité je vědět, že různé koberce mají i různé doporučené postupy pokládání. Odborný podlahář zná velmi dobře vlastnosti koberců a tomu přizpůsobuje i jejich pokládku. Jestliže se člověk rozhodne si koberec položit sám, aniž by věděl jak, může svým neuváženým chováním zapříčinit celou řadu problémů, jako např. nesprávně uřezat koberec, které nebude přesně doléhat do rohů místnosti, nebo se bude v rozích nebo na jiných místech v pokoji krčit. Další problém může spočívat v tom, že mezi kobercovými díly budou viditelné, nevzhledné spoje, nebo dojde neodbornou pokládkou k poškození podkladu pod kobercem, což obzvláště zamrzí, jestliže takovým podkladem je dřevěná podlaha.

linoPokládka linolea Praha - Západ

Linoleum v dnešní době nepatří již k podlahám, které jsou považovány za laciné a nevzhledné. Podlahy z linolea jsou kvalitní, jsou praktické a vyznačují se estetičností. Díky těmto svým vlastnostem jsou velmi oblíbené v mnoha moderních domácností. Linoleum můžete vybírat v mnoha různých barvách a odstínech, navíc se jedná o levnou podlahovou krytinu. Pokud necháte lino odborně položit profesionální firmou, budete se z něj těšit dlouhá léta.

Výběr podlah je skutečně velmi pestrý. Záleží na každém, zda dává přednost přírodním materiálům, barvám, ceně nebo požadavkům na údržbu. Jistě si však vybere každý, po čem touží a co hledá. Nezapomínejte, že výběr podlahy je pouze polovina úspěchu, jak svou domácnost zkrášlit, zútulnit a zateplit. Stejně jako správný výběr je totiž důležitá i pokládka zvolené podlahové krytiny, která vyžaduje stanovené technologické postupy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8165 (extra-sluzby.cz#240)


Přidat komentář