Zateplení budov a sádrokartonové práce - Hodonín, Veselí nad Moravou

Přestavba, modernizace, rekonstrukce, nová výstavba, zde všude potřebujete kvalitní stavební firmu, která nabízí profesionální práci i s dodáním kvalitního materiálu a nejlépe v provedení na klíč.

Nová výstavba domu se neobejde bez kvalitní stavební firmy, která zajistí celou výstavbu. Stejně tak je to i u rekonstrukcí, drobných staveb a oprav. Zde je ještě důležitější vybrat kvalifikovanou firmu, která si poradí se skloubením nových i starších materiálů, a na základě svých znalostí a zkušeností vybuduje prvotřídní interiér podle přání zákazníka.

Jak vybrat kvalitní stavební firmu?

Základem je ptát se po referencích a doporučeních. Možností je více. Vyplatí se zeptat se na zkušenosti, spokojenost i nespokojenost. U doporučené firmy je vhodné ji navštívit a udělat si vlastní názor o její nabídce i chování pracovníků. Pokud ve svém okolí nemáte nikoho, kdo by vám mohl stavební firmu doporučit, pak je vhodné zaměřit svou pozornost na internetové magazíny, kde se prezentují prověřené firmy. Zde pak podle místa pobytu najdete přesně takovou firmu, která vám bude vyhovovat.

Zednické práce Hodonínsko, Veselí nad Moravou

Zednické práce zahrnují práce suché i mokré výstavby. Ideální je, pokud vybraná firma nabízí obojí. Výhodné je to zejména u všech rekonstrukcí, ale i u nových staveb, ať již pro soukromé či komerční účely. Oba druhy zednických prací se totiž navzájem doplňují. Tam, kde jde o rychlé řešení pro komerční účely, nebo kde je problém se statikou, převládá většinou suchá výstavba. U klasické výstavby pak moderní mokrá výstavba, která využívá moderních technologií a materiálů, což ji dělá úspornější a kvalitnější po všech stránkách.

Zednické práce v mokré výstavbě Hodonín, Veselí nad Moravou

Moderní zednické práce nabízejí celou řadu stavebních prací. Patří do nich samozřejmě výstavba zdí z cihel, vyzdívání komínů, spárování, štukatérství, omítání, betonování, rekonstrukce koupelen, ale i bytů, nebo domů. U mokré výstavby jsou dnes ve výhodě moderní stavební materiály i technologie. Přesto zde zůstává jedna nevýhoda. A tou je délka stavebních prací, kterou nezbytně prodlužuje nutnost vysychání provedených zednických prací. Kdo však má rád klasickou výstavbu, tomu délka nebude vadit a ocení kvalitu i další výhody, které klasické zednické práce nabízejí.

Zednické práce v suché výstavbě – Hodonín, Veselí nad Moravou

Suchá výstavba je poměrně mladá. Hlavním stavebním materiálem je sádrokartonová deska, která byla patentována před více než sto lety. Od té doby však zaznamenala rekordně rychlý rozvoj, jehož výsledkem je sádrokartonový systém a několik řad sádrokartonových desek s rozličnými vlastnostmi podle použití. Dnes profesionálové říkají, že není místo, pro které by neexistovala varianta sádrokartonového systému. O tom ostatně vypovídá i to, že u komerčních staveb a rekonstrukcí se využívá až z 75 % sádrokartonu a suché výstavby. Obdobné, jen s o něco menším procentem je to u soukromé výstavby. Zde se suchá výstavba nevyužívá jen klasicky u dřevostaveb, ale zejména u rekonstrukcí bytů, bytových jader a půdních prostor.

Sádrokartonové systémy Hodonín, Veselí nad Moravou

Představují rychlou a čistou montáž v kombinaci s příjemnou cenou. Sádrokarton je možné využít prakticky kdekoli, kde je problém se statikou, ale i tam, kde je třeba tenké, akustické příčky, která je odolná i tepelně. Samotný sádrokartonový systém se skládá z ocelových profilů, na které se montují sádrokartonové desky. Zásluhou toho je možné touto cestou stavět příčky, šikmé stěny, podhledy, stropy, podlahy, a designové prvky.

Sádrokartonové práce Hodonínsko, Veselí nad Moravou

Výhodou sádrokartonových desek je jejich lehkost, snadná manipulace, a také množství tvarů, a rozměrů. To nijak nesnižuje jejich pevnost a odolnost, která je ještě vylepšována podle způsobu určení. Tak pro koupelny a všechny vlhké prostory existují impregnované desky odolné vlhku a plísním. Pro místa, která potřebují protipožární zabezpečení je tu odolný protipožární sádrokarton, který při požáru zvýší odolnost konstrukce až o 90 minut. Tam, kde je zapotřebí snížit hladinu hluku, se používá akustický sádrokarton, který zajistí klid i vedle hudební zkušebny. A zapomenout nelze na klasický sádrokarton, který se běžně používá pro stavbu příček, designových prvků, ale i nábytku. S jeho pomocí vytvoříte obloukové zárubně, nebo světelné rampy. Dále pro sádrokartonové práce existuje řada speciálních a kombinovaných sádrokartonových desek. Kombinované desky v sobě snoubí několik vlastností různých desek. Například akustický sádrokarton odhlučňuje, je odolný vlhku i plísni a má protipožární úpravu. Ze speciálních desek můžeme uvést například sádrokarton pro suché podlahy, který má velmi vysokou únosnost.

Rekonstrukce koupelen Hodonínsko, Veselí nad Moravou

Právě pro rekonstrukce koupelen je sádrokarton velmi vhodným materiálem. Po vybourání starých příček se postaví nové z odolného impregnovaného nebo kombinovaného sádrokartonu. V útrobách příček povedou všechny nové instalační rozvody. Ze sádrokartonu je možné vytvořit i koupelnový nábytek, police, niky, a světelné rampy. Sádrokartonová příčka poslouží k uschování zasouvacích dveří, což ušetří prostor. Konečná úprava povrch u může být provedeny klasickým keramickým nebo i kamenným obkladem, moderním benátským štukem, který je odolný vodě, vlhku i plísni, nebo sádrovou omítkou a izolačním nátěrem. Sádrokartonové koupelny jsou k nerozeznání od těch zděných. Jsou nesrovnatelně kvalitnější než umakartová jádra. Přinášejí komfort, i zdravotní nezávadnost.

Izolační práce v Hodoníně, Veselí nad Moravou

Izolační práce zahrnují celou řadu izolací, ať již tepelných, hydroizolací, nebo izolací například proti radonu. Všechny izolační práce využívají moderních materiálů a technologií, které se od těch dřívějších velmi liší. Proto je zapotřebí jejich provedení odbornou firmou, která se na izolace specializuje. Ta je nejen provede, ale dá vám na práci i dodaný materiál záruku.

Vnější zateplení budov Hodonín, Veselí nad Moravou

Zateplením fasády získáte až 25% úsporu na nákladech za vytápění. Což znamená i vyšší tepelný komfort a také mnohem lepší vnitřní klima budovy. Zanedbatelný není ani nový vzhled domu a tím i navýšení jeho hodnoty. Vnější zateplení budov je zřejmě nejdokonalejším zateplením vůbec. Jeho výhodou je, že nezpůsobuje tepelné mosty, což zcela jasně ukazuje měření termokamerou. Výhodou vnějšího zateplení je, že je možné ho provést jako kontaktní u bezproblémových domů, nebo bezkontaktní u domů problematických. V obou případech jde o vysoce kvalitní zateplení.

Bezkontaktní zateplení budov

Je vhodné jako dodatečné zateplení u všech objektů, které trápí vyšší vlhkost. Bezkontaktní zateplení je často nazýváno provětrávaná fasáda. To proto, že mezi zateplením a fasádou vzniká mezera, která zajišťuje odvětrávání vlhkosti. Zdi tak mohou dýchat, vlhkost je odváděna mimo konstrukci a přitom je dosaženo účinného zateplení bez tepelných mostů, které sníží náklady na teplo a zároveň zvýší tepelný komfort domu. Bezkontaktní zateplení může mít mnoho podob. Základem je konstrukce, která se namontuje na fasádu, a na ni se montuje zateplení. Zásluhou konstrukce vznikne mezi fasádou a zateplením odvětrávací mezera. Tepelná izolace má podobu desek, které mohou být z polyuretanu, ovčí vlny nebo celulózy. Z venku může mít zateplení barevnou stěrku, nebo může být ukončeno různou formou obkladů.

Kontaktní zateplení budov

Jde o jednodušší typ zateplení, a proto také nejrozšířenější. Kontaktní znamená, že tepelná izolace těsně přiléhá k omítce. Izolace se většinou na fasádu lepí a kotví speciálními kotvičkami. Ty jsou pak uschovány pod barevnou stěrkou. Kontaktní zateplení se používá u domů, které již jsou dostatečně vyschlé. Je vhodné pro panelové domy, rodinné domy, bytové domy a všechny suché stavby. Jako tepelná izolace se používá pěnový polystyren, nebo minerální vlna. Přitom pěnový polystyren se lépe zpracovává, je levnější a má menší spotřebu stěrkového materiálu, který tvoří konečnou vnější vrstvu zateplení. Izolace z minerální vlny poskytuje nejen velmi kvalitní tepelnou izolaci, ale také velmi účinnou ochranu proti hluku a požáru.

Pronájem lešení - Hodonín, Veselí nad Moravou

Společnost kromě svých stavebních aktivit poskytuje i pronájem rámového lešení. Svůj kompletní servis zajišťuje vždy kvalitně a spolehlivě s dodržením dohodnutých termínů. Rámové lešení je systém vhodný pro rychlou a jednoduchou montáž. Lešení má bezšroubové spoje zábradlí, stavěcích rámů a podlah, které jsou velmi pevné a bezpečné. Velkou výhodou je jednoduchost, konstrukční důvtipnost a opakovatelnost jednotlivých dílů, ale také nízká hmotnost dílů, která snižuje namáhavost montáže a umožňuje snadnou manipulaci s díly lešení. Součástí pronájmu je dovoz i odvoz lešení, jeho montáž i demontáž.

Profesionální přístup

V dnešní době již není výhodné provádění stavebních prací svépomocí. Naopak moderní materiály i technologie vyžadují profesionální přístup na vysoké úrovni. To zajistí jen kvalitní stavební firma s širokým záběrem služeb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8164 (extra-sluzby.cz#236)


Přidat komentář