Finanční poradenství - Praha a okolí

Bydlení je dnes poměrně drahou záležitostí, ať jde o pronájem, koupi vlastního bydlení anebo třeba jeho rekonstrukci. Nájmy jsou dnes natolik vysoké, že se mnohdy vyplatí si bydlení koupit a pak měsíčně platit obdobnou částku na splátky za hypotéku.

Potřebujete peníze na pořízení nebo rekonstrukci bydlení? Využijte výhodnou hypotéku.

Jak si pomoct k vlastnímu bydlení? Řešením může být hypotéka.

Protože částky, které banky klientům půjčují na hypotékách, jsou poměrně vysoké, před rozhodnutím, zda hypotéku udělit nebo nikoliv, si banky nejprve provádí analýzu možností klienta. Proto je při žádosti o hypotéku nutné být připraven na to, že banka bude chtít znát různé informace včetně toho, kde a na jaké pozici pracujete, výše Vašich příjmů anebo například toho, k jakému účelu chcete peníze využít atp.

V případě některých klientů banka nabídne nižší částku, než byla požadována, anebo klienty vyhodnotí jako méně spolehlivé a neudělí hypotéku vůbec, čímž však chrání nejen sebe, ale i žadatele před případnými finančními problémy a neschopností splácet. Důvodem je nejčastěji vyšší věk žadatelů, nedostatečně vysoké příjmy nebo pouze jeden příjem v domácnosti, případně zaměstnání v odvětví s nižší jistotou práce, pracovní smlouva na dobu určitou, záznam v rejstříku dlužníků aj.

Finanční poradenství - Praha a okolí

Hledáte podrobné informace z oblasti financí? Potřebujete se nechat pojistit, sjednat hypotéku, založit stavební spoření nebo máte v plánu své peníze patřičně rozmnožit? Pak neváhejte a obraťte se na finanční poradkyni, paní Mgr. Hanu Stehlíkovou, která své služby nabízí v Praze a okolí. Paní Mgr. Hana Stehlíková poskytuje komplexní služby v oblasti finančních produktů a pojištění. Paní Mgr. Stehlíková je naprostým profesionálem ve svém oboru. Vychází z mnohaletých zkušeností a své znalosti a vědomosti neustále prohlubuje soustavným vzděláváním. Hledáte odborníka na finanční záležitosti? Potom můžete paní Mgr. Stehlíkovou navštívit na adrese: Spálená 97/29, Praha 1 - Nové Město, 11000, nebo se jí na cokoliv zeptat telefonicky: +420 778 544 229 či si informace vyžádat emailem na adrese: hana.stehlikova@gpf.cz

Více informací o Finančním poradenství v Praze a okolí se dozvíte na stránkách http://www.gpf.cz

Hypotéka a ručení nemovitostí - Praha a okolí

K udělení hypotéky zároveň banka zpravidla vyžaduje, aby klient ručil nemovitostí, která může být v případě nesplácení hypotéky zabavena insolvenčním správcem a prodána v dražbě, z jejíhož výnosu se pak uhradí dlužná částka.

Aby k takovému scénáři, ať už v případě hypotéky nebo jiné půjčky nedošlo, je třeba si dobře propočítat, jaké jsou Vaše možnosti splácení a zda budete schopni splácet i v případě, že jeden z příjmů v domácnosti vypadne.

Co s úsporami? Zhodnoťte je!

Nepotřebujete půjčit, ale naopak máte naspořeny peníze a nevíte, jak s nimi naložit? Není dobré nechat peníze jen tak ležet, ať už na běžném bankovním účtu anebo schované někde doma, protože takto Vám nic nevydělají a navíc podléhají inflaci. Moudřejší je peníze zhodnotit. Jak? Čtěte dále.

Spořící účty a termínované vklady - Praha a okolí

Pokud máte úspory, které v nejbližší době nehodláte na nic použít, ale přesto je chcete mít kdykoliv po ruce pro případ potřeby, využijte spořících účtů, které mají ve své nabídce téměř všechny banky.

Spořící účty umožňují peníze kdykoliv vybrat

Spořící účty jsou poměrně oblíbené a to především díky tomu, že umožňují stejně jako běžné bankovní účty kdykoliv peníze vybrat, ale přesto nabízejí značně vyšší úroky než běžné účty. Zatímco na běžném účtu je úrok většinou mizivý až nulový, na spořícím účtu se Vám peníze zhodnocují sice pomalu, ale pořád je to lepší než vůbec.

Jaké zhodnocení nabízejí spořící účty?

Míry inflace však bohužel nedosahují ani ty nejlépe zhodnocující spořící účty. Navíc není vůbec jisté, že procentuální zhodnocení úspor, které Vám banka nabídne v době, kdy si účet zakládáte, bude platit i za pár měsíců nebo třeba za rok. Výše nabízeného zhodnocení je totiž pružná a většinou reaguje na celkové finanční trhy nebo aktuální „kondici“ banky. Některé banky sice nabízejí garanci, že se procentuální zhodnocení nebude snižovat, avšak to je zpravidla časové omezené.

Na druhou stranu díky snadné mobilitě bankovních účtů není žádným velkým problémem změna účtu v případě, že jiný spořící účet začne nabízet lepší zhodnocení. Z výše uvedených důvodů se ale většinou vyplatí přecházet jinam teprve tehdy, až se rozdíl mezi procentuálními zhodnoceními stane výraznějším.

Při zakládání účtu si všímejte také maximální částky, ke které se nabízený úrok vztahuje. Většinou je totiž úrok nabízen pouze k úsporám do určité výše a pokud tuto částku na svém spořícím účtu překročíte, úroky Vám přestanou být vypláceny (jinak by se totiž bankou vyplácené částky na úrocích šplhaly příliš vysoko). Nic ale nebrání tomu, v případě potřeby převést část peněz na jiný účet a částku na spořícím účtu tak patřičně snížit, anebo mít založeno více spořících účtů u různých bank, případně u jedné banky na více členů rodiny.

Nabízí spořící účty stejné služby jako běžné bankovní účty?

Nevýhodou spořících účtů je, že často nenabízejí stejné služby jako běžné účty, jakými jsou například platební karta nebo trvalé příkazy, inkaso apod. a proto je třeba mít ke spořícímu účtu zpravidla i běžný účet, avšak ne všechny banky nabízející spořící účty vyžadují, abyste pro možnost založení spořícího účtu měli ten běžný právě u nich.

Podmínky spořících účtů se u různých bank liší, stejně jako míra zhodnocení vkladů. Pro srovnání aktuálních úroků na spořících účtech můžete využít internetové srovnávače, avšak pro přesnější podmínky účtu je vhodné přečíst si obchodní podmínky anebo se zastavit na pobočce či zavolat na infolinku.

Termínované spořící účty a termínované vklady - Praha a okolí

Pakliže toužíte po výraznějším zhodnocení, než nabízejí** spořící účty**, můžete využít termínovaných spořících účtů nebo jejich obdoby – termínovaných vkladů. U těchto finančních produktů se předem uzavírá určitá doba, po kterou peníze v bance necháte a banka Vám za to na oplátku nabídne vyšší procentuální zhodnocení, než jaké mají spořící účty. Vklad je možné uzavřít i na pouhý jeden měsíc, přičemž čím delší vklad uzavřete, tím vyšší měsíční úroky Vám budou připsány.

Investice do akcií - Praha a okolí

Nestačí Vám úroky ze spořících účtů? Požadujete podstatně vyšší výnosy a zároveň jste ochotni kvůli tomu jít do určitého rizika nulových výnosů nebo i ztráty? Pak můžete využít investic do akciových trhů. Akcie umožňují získat v přepočtu na procenta mnohonásobně vyšší výnosy než spořící účty, ale stejně tak Vám hrozí i neúspěch a tím pádem ztráta, což je při těchto investicích potřeba plně akceptovat.

Jak se naučit investovat do akcií?

Investice do akcií nejsou pro začátečníky úplně jednoduché a proto je vhodné nejdříve získat potřebné informace a zkušenosti. Začít můžete absolvováním potřebných kurzů nebo studiem příslušné literatury, případně využijte oblíbených podpůrných počítačových programů.

Dalším faktem spojeným s akciemi je, že vyžadují čas potřebný k pravidelnému sledování vývoje akciových trhů, s čímž je třeba také počítat.

Jak dlouho trvá investice do akcií a její návratnost?

Investice do akcií lze rozdělit na krátkodobé v řádů hodin nebo dnů, střednědobé v řádu dnů až týdnů a dlouhodobé v řádu měsíců až let. Čím kratší investování zamýšlíte, tím častěji je potřeba vývoj na akciovém trhu sledovat. U krátkodobých investicí je třeba být připraven k akci téměř neustále, takže vývoj musíte sledovat i několikrát denně. Takoví akcionáři jsou pak připojeni k síti skoro pořád a akcie mají v podstatě jako své druhé zaměstnání. Pokud tedy nechcete akciím věnovat tolik času, raději zvolte strategie střednědobých nebo dlouhodobých investic.

Výhodou akcií je, že jejich likvidita je poměrně dobrá, jinými slovy prodat je a získat tak peníze můžete většinou velmi rychle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8206 (extra-sluzby.cz#264)


Přidat komentář