Poradenství feng šuej

Máte pocit, že vašemu domovu tak nějak schází harmonie? Nebo vás něco podobného nenapadlo, ale jste otevření novým možnostem, novým alternativám? Zajímají vás východní nauky a filozofie?

Pokud jste na některou z otázek odpověděli ano, pak čtěte dále. Prozradíme vám, co je to feng shui.

Jak se správně píše feng šuej?

Název učení feng šuej bývá někdy psán také jako** fengshui** nebo feng shuei, popřípadě** fengshuei**. Protože je určení správného pravopisu tohoto cizího názvu sporné, budeme používat počeštělý přepis feng šuej, i když i v češtině se někdy používá ještě tvar feng šu – je to prostě cizí název a okolo jeho správného tvaru jsou zmatky – vždy se ale v podstatě jedná o totéž učení.

Co je to feng šuej?

Feng šuej je prastaré učení pocházející z Číny a je příbuzné s tradiční čínskou medicínou. Kořeny tradiční čínské medicíny i feng šuej jsou však umisťovány do Indie a jsou spojovány s tradiční indickou medicínou, která se jmenuje Ajurvéda (Ájurvéda, Ayurveda).

Co je cílem feng šuej?

Učení feng šuej má jediný cíl –** vytvořit harmonii**, a to kdekoliv. Nejčastěji se hovoří o harmonii doma, ale zásady feng šuej jsou stejně tak uplatnitelné na pracovišti nebo dokonce i venku, kupříkladu na zahradě, v parku ale klidně i ve městě jako celku. To, že feng šuej** vytváří harmonii v našich domovech**, je však jen začátek. Hlavním cílem je vytvořit harmonii v našem životě. Podle** učení feng šuej** bude mít harmonie u nás doma, na pracovišti, na zahradě vliv i na harmonii naší mysli a na harmonii našeho zdraví. To však neznamená, že nově vytvořené harmonické prostředí u nás doma je samospasitelné. Podle učení čínské medicíny je feng šuej jen jedním kroků na naší životní cestě. Důležitější je snažit se duchovně růst. Je v podstatě jedno, zda si vyberete nějaké čínské duchovní učení či filozofii nebo nějaké světové náboženství, nebo se budete snažit být „pouze“ lepším člověkem. Avšak na druhou stranu právě harmonické prostředí,ve kterém budeme díky zásadám feng šuej žít, bude mít pozitivní vliv na náš duchovní růst a také na naše tělesné zdraví.

Jak vytváří feng šuej harmonii?

Podle učení** feng šuej** prostorem proudí všudypřítomná** energie čchi**, která dodává našemu tělu a naší mysli harmonii. Je však velice snadné proudění této energie narušit. Například, když postavíme zeď, nebo někam umístíme kus nábytku, ihned tím ovlivníme proudění energie čchi. Co se týče zahrady, zde je to obdobné. Energii čchi ovlivníme** zasazením stromů nebo jiných rostlin**, ale také třeba umístěním kamenů, zahradního nábytku, různých ozdob nebo v podstatě čehokoliv. Někdy se může stát, že rozmístěním věcí nebo rostlin ovlivníme proudění energie čchi negativním způsobem a tím pádem narušíme harmonii prostoru. Feng šuej zná zásady, podle kterých se řídí umisťování věcí a rostlin a to tak, aby bylo proudění energie čchi ovlivňováno pozitivním způsobem a prostor byl díky tomu harmonický pro naši mysl i pro naše tělo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8169 (extra-sluzby.cz#16)


Přidat komentář