Účetnictví a daně - Hodonín

Vedení účetnictví je často časově náročné. Přesto je vedení účetnictví nezbytné. Ušetřit tento čas můžete, pokud vedení účetnictví svěříte účetní firmě, která vás mimo jiné také zastoupí na úřadech a připraví vaše daňové přiznání.

Vedete účetnictví?

Podle zákona musí vést účetnictví právnické osoby a fyzické osoby, které jsou jako podnikatelé zapsáni v obchodním rejstříku. Pokud jste OSVČ a vaše příjmy jsou nižší než 25 miliónů korun, a nejste zapsáni v obchodním, pak je většinou pro vás výhodnější vést daňovou evidenci. Další možností je to, že jste sice OSVČ, ale nepodnikáte podle živnostenského zákona, ale podle zákona jiného. Jde většinou o umělecká a tvůrčí povolání, kde je možné využít paušálních výdajů. Ať již patříte mezi jakoukoli podnikatelskou možnost, pak je pro vás lépe obrátit se s** vedením účetnictví** na odborníky. Dokonce i v případě využívání paušálních výdajů. Přestože jde o nejjednodušší daňové zúčtování, dělají se zde velmi často chyby, které je nutné opravovat. To znamená další ztrátu času, další návštěvu finančního úřadu. Účetní firma zpracovává účetnictví i daně ve všech možných případech, a to profesionálně. Vy tak máte jistotu, že nemusíte běhat po úřadech, trávit dlouhé večery počítáním a zařazováním dokumentů, nebo přípravou mezd svým zaměstnancům.

Účetnictví a daně – Hodonín

Účetnictví a daně – Hodonín

Účetnictví pro fyzické osoby

Mzdové účetnictví a personalistika

Vedení účetnictví udává zákon o účetnictví. Zde je jasně formulováno, jak je nutné účetnictví vést, v jaké podobě a co vše je nutné prokazovat. Zákon o účetnictví jasně říká, že účetnictví musí být vedeno jasně, průhledně a prokazatelně. To mnohdy není lehké. Jde totiž i o takovou maličkost, jak a kam který účetní doklad zařadit, kam dát který výdaj a mnoho dalších maličkostí, které v konečném výsledku ovlivňují hospodaření podnikatele. Aby byl výsledek hospodaření firmy co nejlepší a samozřejmě také správný a jasný, je lépe, když účetnictví zpracovává odborník, který zná nejen** způsoby účtování**, ale i veškeré** novelizace a změny**, které účetnictví neustále provázejí.

Mzdové účetnictví a personalistika

Evidence všeho, co se týká vašich zaměstnanců, výpočet mezd, odvody a mnoho dalšího zabere opravdu hodně času. Účetní firma vše zpracuje za vás. Povede vám mzdovou agendu, vypočítá mzdy včetně všech náhrad, nemocenské a další platby plynoucí z vyplacených mezd. Zpracuje vám výkaznictví pro všechny instituce v průběžné podobě, i roční, které je potřebné u vyúčtování daní. Povede vám personální agendu od vzniku pracovního poměru až po jeho ukončení i se všemi oznamovacími povinnostmi pro instituce.

Daně a jejich druhy

Daní není zrovna málo. Víte, které se vás týkají a které ne? A víte jak které platit? Daně se týkají vašeho podnikání, tedy způsobu výdělečné činnosti a zisku či ztráty, pak samozřejmě i majetku, který vlastníte. Dále je tu například daň silniční, daň z přidané hodnoty. Daně je nutné platit podle zákona. Nejde tedy jen o roční zúčtování daně z příjmu pro finanční úřad. Účetní firma vám jednotlivé daně zpracuje podle zákona. A samozřejmě umí zvážit, která daň je pro vás nutná a kterou například nemusíte vůbec platit. I to ovlivní váš zisk.Daně a jejich druhy

Daň z přidané hodnoty

Daň z přidané hodnoty se stále mění a měnit se bude i v budoucnu. Souvisí s ní řada povinností, které vám ukládá zákon. Jde o povinné** registrace**, podle druhu podnikání a pak samozřejmě** účtování** a konečné** zdanění**, které se promítne v daňovém přiznání.

Daňové přiznání

S účetní firmou máte na daňové přiznání více času. Navíc máte něco, co vám zajistí klidný spánek. Totiž, že vaše** daňové přiznání** bude zcela správné a bez jakýchkoli chyb.

Zastoupení na úřadech

Tato služba je někdy k nezaplacení. Fronty na úřadech a posílání vás od jednoho úředníka ke druhému dokáží pěkně pocuchat nervy. Nemluvě o ztrátě času, který můžete věnovat své práci nebo rodině. Účetní firma vás na všech úřadech může zastoupit a vy tak nemusíte plýtvat svým časem ani napínat svou nervovou soustavu. Zkrátka mít kvalitní účetní firmu se dnes vyplatí každému podnikateli, ať již podniká na základě jakéhokoli zákona.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8203 (extra-sluzby.cz#221)


Přidat komentář