Účetnictví, daňová evidence - Tišnov a okolí

Zeptejte se jakéhokoli podnikatele, co by si v souvislosti s podnikáním přál. Kromě pobaveného úsměvu a následných slov ve smyslu vysokého zisku, dostanete i další odpověď. A ta bude znít mít vždy včas a správně zpracované účetnictví.

 

Není jednoduché prorazit na trhu, najít volnou skulinu a natolik zaujmout potenciální klienty, aby se rozhodli poptávat nabízené služby nebo nakoupit zboží. Ne každému začínajícímu podnikateli se jeho snažení promění v úspěch, a to dlouhodobý. Ovšem neoddělitelnou součástí každého podnikání je také povinnost vedení účetnictví nebo daňové evidence.

Možnosti vedení účetnictví, daňové evidence

A tak, jako není jednoduché být prosperujícím a úspěšným podnikatelem, tak není ani jednoduché najít zaměstnance natolik znalého, aby bezchybně spravoval účetnictví firmy. K tomu, aby se mohl zaměstnanec považovat za účetního specialistu, je třeba roky praxe, neustálé vzdělávání se a sledování legislativních novinek a změn. Ty je však třeba také umět správně aplikovat do praxe. A to bez zkušeností a znalostí dost dobře nejde.

Zaměstnáváte pracovníka, který samostatně zpracovává Vaše účetnictví? Uskutečněné kontroly z** finančního úřadu** dopadly dobře, tj. nebyla Vám uložena žádná pokuta ve spojitosti s nesprávně vedeným účetnictvím? Pak si takového zaměstnance určitě hýčkejte.

Pokud však kontrola nedopadla příliš šťastně, nebo stojíte na samém prahu podnikání, pak pro Vás máme řešení, které využívá nemalé množství podnikatelů. Řeč je o přenechání spravování** účetnictví**, daní externímu účetnímu specialistovi.

Výhody externího spravování účetnictví

Externí spravování účetnictví, daňové evidence a daní, přináší zaměstnavateli v podstatě jen samé výhody. Ne však tak již samotným zaměstnancům. Ovšem nikde není psáno, že se tzv. řadoví zaměstnanci vypracují v účetní specialisty. Zpátky však k výhodám, které Vás mohou přesvědčit, proč se poohlédnout po některém z účetních specialistů.

Ušetření financí v souvislosti s externím vedením účetnictví

V porovnání s interními zaměstnanci, Vás externí účetní specialista přijde finančně výhodněji. U externího účetního totiž nemusíte řešit odvody na pojistné a zdravotní. Nemusíte mu také zařizovat a hradit školení v souvislosti s účetními a daňovými změnami. Další ušetření se týká pracovního místa. Externí účetní specialista Vám totiž bude spravovat účetnictví, nebo daňovou evidenci ve své kanceláři. Můžete se však také domluvit na jiné formě spolupráce. A pak tu jsou další položky, které sice vypadají jako zanedbatelné, ale za rok se mohou proměnit v zajímavou částku. Řeč je o ušetření za výpočetní techniku, kancelářské potřeby, účetní program, energii aj.

Výsledek kontrol z finančního úřadu

Toto vše jsou výhody spočívající v ušetření financí. K nim ještě patří další výhoda, která se také týká peněz. U externího účetního specialisty máte jistotu, že Vám bude účetnictví, nebo daňovou evidenci vést včas a správně. A to se promítne při kontrolách z finančního úřadu. Můžete očekávat pozitivní verdikt z uskutečněné kontroly. A uložená pokuta? Ta se Vás již týkat nemusí.

Včasná a správná data o Vašem hospodaření

Vše spolu souvisí. A tak, znalosti, zkušenosti, odbornost a samozřejmě profesionalita** účetního specialisty**, se odrazí v kvalitě práce. Účetnictví, respektive zpracovaná data, jsou stěžejní pro další kroky v podnikání.

Jen těžko můžete operativně upravovat** podnikatelský plán**, cíle podnikání a cesty, jak se k cílům dopracovat, bez přesných ekonomických údajů. S účetními daty budete mít přehled, jak se Vaší firmě daří, kde jsou rezervy, kde jsou zbytečné výdaje aj.

Účetnictví, daňová evidence - Tišnov a okolí

Vždy nemusí platit, že přání zůstane jen přáním. V případě** správně a včasného vedení účetnictví,** se může Vaše přání snadno proměnit ve skutečnost. Již následující kontrola z finančního úřadu pro Vás nemusí být noční můrou. Nebude totiž důvodu, když budete mít účetnictví nebo daňovou evidenci v naprostém pořádku.

Jak toho dosáhnout, aniž byste se sami začali intenzivně věnovat studování účetních, daňových zákonů a dalších souvisejících předpisů? Obraťte se na odborníka, pro kterého je účetnictví, daňová evidence a související daně, denním chlebem. Jste-li z Tišnova a okolí, pak Vám můžeme dát tip na paní Janu Žákovou. Její služby můžete využít ještě letos. Ostatně, proč ne? Právě přelom roku je z účetního a daňového hlediska velmi stěžejní. Budete-li se chtít s paní Žákovou domluvit na formě a rozsahu spolupráce, pak tak můžete učinit osobně, a to na adrese Deblín 224, 664 75 Deblín. Dopředu si jen domluvte termín schůzky. K dispozici máte telefonní číslo +420 606 659 795. Vaši poptávku, ale i dotazy, můžete zaslat na e-mail klnop@seznam.cz.

Účetnictví

Koho se týká účetnictví a daňová evidence

Rozdíl mezi spravováním účetnictví a daňové evidence, je markantní, a to nejen co do rozsahu, ale také formy. U daňové evidence máte možnost si formu sami vybrat. A tak je možné si vystačit i s Excelem. Na druhou stranu, i když je vedení účetnictví složitější a obsáhlejší, máte možnost získat ucelenost informací o Vašem hospodaření. A tak není výjimkou, že i firmy, které nemusí vést účetnictví, přejdou dobrovolně z daňové evidence na účetnictví.

Vraťme se však k otázce, kdo může vést daňovou evidenci. Konkrétně se tedy jedná o fyzické osoby, které nejsou účetní jednotkou, a tak se na ně nevztahuje zákon o účetnictví. V případě, že však dojde k překročení obratu, který je zákonem stanoven, nebo se fyzická osoba zapíše do obchodního rejstříku, pak se z ní automaticky stává účetní jednotka. A výše jsme již také sdělili, že i ti, kteří nemají povinnost vedení účetnictví, tak mohou učinit dobrovolně.

Využití rozsahu služeb externího účetního specialisty

U řady účetních specialistů, můžete poptávat nejen vedení účetnictví, daňové evidence. V souvislosti s účetnictvím, jako takovým, Vás zcela jistě mohou napadat otázky, týkající se například výhod dobrovolného přechodu z daňové evidence na účetnictví. Veškeré Vaše dotazy týkající se účetnictví, zapsání do obchodního rejstříku, daňové optimalizace, rekonstrukce účetnictví aj., Vám zodpoví Vámi vybraný účetní specialista. Říká se „dobrá rada nad zlato“. Skutečně tak tomu je. Kolikráte totiž znalosti, vědomosti a praxe sami o sobě neznamenají nic, pokud je neumíme využít. S účetním specialistou si tak můžete být jisti, že bude Vaše účetnictví nejen včas a správně vedeno v souladu s českou legislativou. S účetním specialistou také můžete ušetřit nemalé peníze, a to v souvislosti s již zmiňovanou daňovou optimalizací. Proč platit na daních zbytečně velké částky, když nemusíte? Díky daňové optimalizaci totiž můžete snížit Váš daňový základ. Samozřejmě legální cestou. Tímto také rozpoznáte skutečně profesionálního účetního, od podvodného. Od takového raději ruce pryč. Narazit byste na něj neměli, ale nikdy nevíte.

Vyberete-li si vhodnou účetní specialistku, třeba paní Žákovou, kterou jsme Vám výše představili, můžete se těšit ze vzájemné spolupráce po dlouhé roky. Rázem se tak z „cizího“ člověka, můžete stát „rodinný“ firemní účetní specialista.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8196 (extra-sluzby.cz#167)


Přidat komentář