Účetníctví Praha-východ

Jste začínající podnikatel a nevíte si rady s vedením účetnictví a všeho ostatního? Abyste mohli v klidu podnikat, je nutné mít po ruce odborníka na účetnictví, daně a ostatní věci s podnikáním spojené.

To, že peníze vládnou světem je známo již dlouhou dobu. Abychom peníze měli, musíme pracovat či podnikat a s tím je také spojena nutnost vést si účetnictví a platit daně. Jak tyto dvě věci provádět správně a nemít přitom strach, že je něco špatně? Řešením je oslovit odborníka na účetní poradenství a daně.

Účetní poradenství, daně - Praha-východ

Hledáte-li odborníka přes účetní poradenství a vedení účetnictví a podnikáte v oblasti Prahy-východu? Pak pro Vás máme tip na účetní kancelář Sdružení POPO paní majitelky Jany Pospíšilové, která se účetním službám věnuje již více než 15 let. U účetní kanceláře Sdružení POPO můžete poptávat služby týkající se jak komplexního vedení účetnictví, zpracování daňové evidence, daňových přiznání, rekonstrukce účetnictví, ale také vedení mzdové agendy a personalistiku. Navíc pokud by bylo potřeba, je možno využít i služby právní, auditorské či služby daňového poradce, se kterými Sdružení POPO spolupracuje. Samozřejmostí je i po domluvě s klientem zastupování na úřadech. Více informací o službách těchto odborníků na účetnictví naleznete na internetových stránkách http://www.popo-ja.webnode.cz/. Kontaktovat je ohledně dalších informací či domluvení schůzky můžete na tel. čísle +420 778 063 825 nebo na e-mailu jupus0508@seznam.cz. Věříme, že s kvalitou jejich služeb budete spokojeni stejně tak, jako mnoho klientů, kteří s účetní firmou Sdružení POPO spolupracuje.

Účetníctví Praha-východ - Sdružení POPO

Pro ucelenou představu o paní Janě Pospíšilové, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

1. Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se, pro seberealizaci v oblasti finančních a účetních služeb?

Moje maminka,byla účetní po mateřské dovolené jsem nastoupila do ekonomického oddělení pod vedením mé maminky i když jsem měla vystudovanou SPgŠ-obor učitelka v MŠ, ale tato profese mě nenaplňovala. Po revoluci jsem hned začala podnikat v oboru účetní. Nejdříve na vedlejší příjem a po získání dostatečného počtu firem/zákazníků jsem odešla na plný úvazek se věnovat své práci.

2. Poznala jste nějakého učitele, který byl Vašim průvodcem?

Moje maminka, později i moje tchýně (obě se celý život věnovaly účetnictví), později moje auditorka se kterou jsem spolupracovala - všechny ženy o kterých píši svoji práci milovaly a byly v ní jedničky.

3. Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku? Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

Neměla jsem nikdy s klienty žádný problém - měla jsem postavení člena rodiny ze 70% jsem se věnovala cizincům Chorvatům, učila jsem je česky a dohlížela jsem nad vším potřebným pro život v ČR.

4. Jsou Vašimi klienty spíše menší firmy a živnostníci nebo i větší společnosti?

Mám za klienty jak velké firmy, ale i malé a i ty, které chtějí udělat jen daně. Pro mě je každý klient bez rozdílu profese a výdělků.

5. S čím si většinou podnikatelé neví rady nebo v čem v rámci financí nejčastěji chybují?

Nevědí si rady kdy a kam co zaregistrovat, kdy co se kam odevzdává za přehledy, dále jim dělá problémy mít komplet podklady pro účetní k zaúčtování spoustu věcí se jim zdá zbytečných, když si zvyknou, co mají vše předkládat, tak pak jsou ok, ale než se zorientují tak je to trochu náročné pro obě strany, ale o tom je podnikání, každý obor má své a musí se to sladit.

6. Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví? Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

Rozšiřuji své vědomí o to co je zapotřebí - co se týče profese, ale mám i koníčky - člověk musí i odpočívat nebo by se zbláznil, mám ráda staré věci, které obklopovaly mojí babičku a tety - mám ráda vaření, pečení a ruční práce, které momentálně zanedbávám skutečně na ně není čas.

7. Můžete prozradit také něco o sobě, vše o Vašem konceptu a pojetí, ohledně Vašich zkušeností?

Celý život se snažím zajímat o vše, co s mojí prací souvisí – školení, semináře, samostudium. Nebráním se novým věcem - novým oborům podnikání, tím pro mě seznámit se s dalším způsobem účtováním. Každá profese má své požadavky to jsou pro mě výzvy.

8. Provádíte také kompletní rekonstrukce účetnictví?

Rekonstrukcí jsem už dělala mnoho a vždy mě překvapí tím, co je možné objevit - je to neuvěřitelné, ale bohužel se rekonstrukce dělají, když probíhá kontrola a hasí se věci, které by se hasit nemuseli, když by se majitelé zajímaly o své účetnictví.

9. Jaká varianta je dle Vašich zkušeností lepší - účtovat externě nebo být k dispozici přímo ve firmě, které se zpracovává účetnictví?

Určitě externě, je to pohled z venčí a odhalí nedokonalosti a taky účetní potřebuje mít na svou práci klid a né, aby si každý za ní došel, když něco potřebuje - jen že je to pohodlnější než něco hledat ve svých poznámkách.

Bohužel spoustu lidí si neuvědomuje, co tato práce obnáší a jak dlouho trvá něco zaúčtovat. Programy jsou dobrá věc, ale v poslední době spíš komplikují práci tím, že se neustále doplňuje více okýnek a to zdržuje. Ale tak to prostě je to k této práci patří.

10. Co Vás nejvíce naplňuje a těší na Vaší práci?

Spokojenost zákazníka a bezchybný protokol z kontroly, ať už je to je z kteréhokoliv kontrolního úřadu.

Účetní poradenství Praha-východ

Rozhodli jste se, že si účetnictví povedete sami a nejste si jisti, zda to zvládnete? Máte-li dostatek odvahy a zkušeností, nemusíte se ničeho bát. Existuje zde totiž možnost vyhledat pomoc u firem, které nabízí účetní poradenství. Toto poradenství vykonávají lidé s odbornou znalostí a dlouhodobou praxí v oboru. Není vůbec žádná pravda, že se poradenstvím zabývají pouze účetní, o čemž se sami jistě přesvědčíte ve chvíli, kdy se začnete o tuto pomoc zajímat. Jsou to právě daňoví poradci, kteří Vám dokáží ušetřit spoustu peněz a především nepříjemností. Práv oni mají znalosti nejen z vedení účetnictví, ale mají oproti účetním také znalosti v oboru trestního práva apod.

Daňové poradenství a daně Praha-východ

Placení daní se nevyhne nikdo. Jste-li navíc ještě podnikatel, nemáte šanci. Co se týče daňového přiznání, na jehož základě se daně platí, pak zde máme možnost oslovit daňového poradce či účetního, kteří nám jej sestaví. Není vůbec na škodu mít svého účetního, který nám vede účetnictví a na daňové přiznání oslovit daňového poradce, který celé účetní překontroluje. Na základě toho pak vypracuje daňové přiznání. S tímto je spojeno rovněž daňové poradenství, které daňoví poradci nabízejí. Vyznat se ve všech daních, je pro laika téměř nemožné, a pokud se ještě navíc laik pustí do podnikání, potřebuje odborníka, který by mu problém s daněmi vysvětlil a následně mu s ním pomohl. A co to vůbec daň je? Jednoduše řečeno je to povinná platba, kterou nařizuje zákon a která se ukládá do veřejného rozpočtu. Daně lze platit buďto v intervalech, což je kupříkladu DPH či příležitostně jako daň dědická či darovací. Vyznat se v nich není jednoduché, a proto by měly všechny firmy mít svého účetního či daňového poradce, kteří placení daní kontrolují a mají tzv. na starost.

Vedení mzdové agendy Praha-východ

Podnikatel, zaměstnavatel má kromě vedení účetnictví apod. ještě mnohem více dalších starostí, které jsou spojeny se zaměstnanci. Hlavní věcí, kterou nesmí zaměstnavatel opomenout je, vedení mzdové agendy. Mzdová agenda je velmi složitou činností a proto se na ni specializují účetní. Proč účetní? No, jednoduše proto, že se jedná o součást celého účetnictví. Aby bylo vedení mzdové agendy opravdu přesné, používají k tomuto účetní speciální účetní programy, kde mohou bezchybně vše ukládat a zpravovat. A k čemu tato agenda je? Mzdová agenda slouží k výpočtu mezd pro zaměstnance. A je to právě mzdová agenda, díky které mají podnikatelé přehled o kalkulaci a podnikové statistice a zároveň je hlavním vodítkem pro zjištění daně z příjmu fyzických osob.

Zpracování daňové evidence Praha-východ

Vedení daňové evidence je vzdáleně podobné vedení účetnictví. Daňovou evidenci si mohou vést jak obyčejní lidé, tak i podnikatelé, kterým zákon neukládá vést si účetnictví. Je to právě daňová evidence, která slouží ke zjištění daně z příjmů z podnikání a jiné výdělečné činnosti. Přesný návod toho, jak má daňová evidence vypadat neexistuje, o tom si rozhoduje každý sám. Co však musí daňová evidence splňovat je, přehlednost, přesnost, srozumitelnost, průkaznost a především úplnost vedení. I zde platí, že pokud se v daňové evidenci nevyznáme, měli bychom si na její vedení povolat odborníka. Pouze tak se vyhneme nepříjemnostem a případným pokutám apod.

Zastoupení na úřadech Praha-východ

Běhání po úřadech není nic příjemného, a proto jsme vždy rádi, když vše za nás vyřídí někdo jiný. Zejména podnikatelé jsou rádi, když najdou spolehlivého zástupce, díky kterému se tomuto vyhnou.  Jedním z takových lidí, které mohou podnikatelé zplnomocnit zastupováním na úřadech, jsou účetní. K tomu je však nutné, aby danému účetnímu zcela důvěřoval, neboť je zde přeci jen mnoho v sázce. Tento zplnomocněný člověk bude mít rukou téměř celé naše podnikání a jedná-li se o člověka nespolehlivého, může dojít také k velkým potížím apod.

Účetnictví Praha-východ

Vést účetnictví je pro mnohé z nás povinnost, a jelikož se jedná o práci složitou a velmi důležitou, neměli bychom nic ponechat náhodě. Zde je oslovení profesionála, jako je účetní či daňový poradce doslova nutností. Účetnictví je nutno vést ihned při začátku podnikání až do jeho samotného zániku.  A stejně jako daňová evidence musí být naprosto přesné, srozumitelné, přehledné, průkazné a úplné.  Oproti daňové evidence však musí účetnictví vypadat přesně tak, jak nařizuje zákon. Zásadou číslo jedna je, mít dokonalý účetní program, který nám zaručí přesnost a srozumitelnost celého účetnictví.

Účetnictví je vedeno v účetních záznamech, které mohou vypadat různě. Účetním záznamem může být účetní doklad, účetní kniha, účetní uzávěrka, výroční zpráva, inventurní soupis apod. Všechny tyto doklady musí být důkladně zakládány a archivovány. Starost o ně přebírá v případě, že máte svého účetního, právě on.

Od kdy vést účetnictví?

Pohráváte si s myšlenkou, že začnete podnikat a nevyznáte se v účetnictví, respektive nevíte, kdy začít s jeho vedením? Obecně řečeno, je nutné s ním začít ihned. Podnikatelé, zapsaní do obchodního rejstříku začínají s vedením účetnictví ihned ve chvíli, kdy jsou do něj zapsáni. Dále jej vedou po celou dobu, až do dne vymazání z něj. Chcete-li si vést účetnictví dobrovolně, pak začněte s jeho vedením od prvního dne účetního období, ve kterém jste se rozhodli pro jeho vedení. Jednoduchou poučkou je, že vést účetnictví musíme ihned, když začneme podnikat. Není-li si podnikatel jistý, zda něco neopomněl, měl by se vždy informovat u profesionála, tedy účetního nebo daňového poradce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8202 (extra-sluzby.cz#215)


Přidat komentář