Návrhy a realizace interiérů - Plzeňský kraj

Rekonstrukce bytových prostor je velmi módní záležitost. V článku se dozvíte, kde a s kým takovou realizaci řešit a jak celkově probíhá. Zaměříme se i na realizace jednotlivých místností.

První kroky k inovaci interiéruRekonstrukce interiéru

V současné době spousta lidí uvažuje o** rekonstrukci** stávajícího bytového prostoru. Stejně tak mnoho z těchto lidí si uvědomuje, jak zodpovědný a důležitý tento krok je. Domácímu kutilství už ve většině domácností odzvonilo, často z časových důvodů. A proto se spousta lidí rozhoduje přenechat rekonstrukci, případně zařízení novostavby, na odbornících.

Prvním krokem, který následuje těsně za rozhodnutím, je výběr správného** interiérového studia**. Klienti, kteří se do studia vydají, mají ve většině případů konkrétní představu o budoucím interiéru. K ujasnění rozsahu práce a finanční odměny pro interiérové studio, je nutné mít kromě představy i plány nebo alespoň fotografie stávajícího stavu místa určeného ke změně interiéru. Samozřejmě není nutné do studia chodit, lze se domluvit i opačným způsobem, že konzultant studia, většinou architekt nebo interiérový designér, se na první schůzku dostaví na dané místo, o jehož proměně s klienty bude následně jednat. Taková varianta je vhodnější především u razantnějších změn interiérů, u rozsáhlejších stavebních úprav nebo změn při stavbě novostavby. V takovém případě se hledá více možných dispozičních řešení, ze kterých si klient podle sebe vybere to nejlepší, které se poté více rozpracovává až do finální podoby. Po tomto úvodu do problematiky původního interiéru, se začne zpracovávat návrh.  Ten se většinou zpracuje nejen do podoby plánu, ale také do 3D modelu za pomocí počítačové grafiky. Klient má pak lepší představu o konečném výsledku přestavby. V této fázi probíhají další konzultace, kdy se ustanoví finální návrh, na jehož realizaci se začne po domluvě termínu pracovat.

Realizace interiéruRealizace interiéru

Na** realizaci** se podílí kromě architekta a interiérového designéra také řemeslníci. Realizace se tedy řeší komplexně, od pracovních sil, spolupráce při výběru doplňků až po možnost doporučení ověřených firem. Z návrhu je interiéru je studio schopné nábytek i stavební úpravy ocenit, dodat či zařídit jejich zpracování a nainstalovat. Ve většině případů tedy klient nemusí řešit žádné subdodávky, díky kterým by mohl nejen ztratit čas, ale i investovat do realizace víc peněz, než by musel, co se například podlahových krytin týče. Studio totiž často zařídí i takové maličkosti, jako je například pouhá** montáž interiérových dveří.** Mnoho interiérových studií se také věnuje návrhům nábytku na míru. U takového nábytku má klient jistotu, že bude vyroben nejen přesně podle jeho přání, ale i pod dohledem zainteresovaného designéra. Materiály používané k realizaci se samozřejmě liší od konkrétních návrhů i studií. Standardními materiály jsou sklo, lamináty, dřevo, nerez apod. Některá studia se však zaměřují i na exotičtější materiály, a tak se v jistých realizacích může objevit například teakové nebo kaučukové dřevo.

Návrhy a realizace interiérů - Plzeňský kraj

Logo firmy

Nevíte si rady s rekonstrukcí interiéru? Můžete se obrátit na firmu pana Poláčka - Sádrokarton-Interiér, která působí v Plzeňském kraji. A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí:

- montáž sádrokartonových konstrukcí, příček, podhledů, stěn, půdních vestaveb, - rekonstrukci bytových jader, - montáž suchých podlah, pouzder pro posuvné dveře, - montáž půdních schodů, či střešních oken.

Firma také pro Vás mimo jiné zprostředkuje:
- kompletní elektroinstalační práce včetně revizí, - voda, plyn, topení včetně revize, - obkladačské a dlažební práce.


Svou práci odvádí firma Sádrokarton-Interiér zcela zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků.
Objednávky můžete psát na:
e-mail: polacekz@centrum.cz,
či volat na číslo +420606533298.
Návrhy a realizace interiérů - Plzeňský kraj
 

Kuchyň

Nová kuchyň

Pravděpodobně nejčastěji probíhající realizací interiérů jsou kuchyně. Pryč je doba, kdy všem stačily jednoduché linky, doba šla kupředu a v domácnostech se to velmi projevilo právě na** kuchyních**. Každý má doma mikrovlnku, kuchyňského robota, spousta lidí má doma myčku i větší ledničku než kdy dřív měla. Zkrátka přestavba kuchyňských interiérů se nejčastěji snaží vyřešit nedostatek prostoru, který často sužuje panelové domy. Oblíbené je především spojování obývacího prostoru právě s kuchyní, kdy vznikne větší a vzdušnější** společenský prostor.** Nejdůležitější částí kuchyně je bezesporu kuchyňská linka, skládající se ze skříněk, dvířek, zásuvek, pracovní desky a míst pro spotřebiče. Ty jsou společně s pracovní deskou do linky instalovány hned při realizaci. Materiál použitý v kuchyni může být dřevo, a to masiv nebo dřevěná dýha, stejně jako lamino. Úchytky jsou ke kuchyňské lince sladěny materiálem i designem, stejně jako pracovní desky. U těch se dá vybírat z přírodního nebo kamene a také z postformingové desky, jejíž základ je** dřevotříska se syntetickou povrchovou úpravou**.

Obývací pokoj

Jedna z nedůležitějších místností z hlediska setkávání je rozhodně obývací pokoj. I jeho realizace bývá oblíbenou, a to nejen z výše zmíněného důvodu propojování jídelního a obývacího prostoru. Důležitým faktem je také reprezentativní funkce obývacího pokoje. Tu z většiny tvoří společně se sedací soupravou i obývací stěna. Sedací souprava by měla být zvolena s ohledem na pohodlí i funkčnost, pro příležitostné nebo každodenní spaní. je nejen designovým prvkem, ale prvkem především funkčním. Kromě toho, že slouží jako jakási galerie a krycí část nábytku pro různé kabely od elektroniky, je to i dobře využitelný úložný prostor například pro sbírku DVD nebo CD. Nový obývací pokojNejoblíbenějším materiálem pro realizace je dřevo v různých podobách (dýha, lamino, dřevotříska) a dále všemožné slitiny kovů samozřejmě za podpory skleněných vitrín.

Dětské pokoje

Realizace interiérů dětských pokojů je jednou z nejkreativnějších a nejzábavnějších. Zároveň však i nejodpovědnějších, protože přece jen, jedná se především o děti a jejich bezpečnost. Té je podřízeno téměř vše. Ať se jedná o tupé hrany stolů, použití vhodně zvolených materiálů nebo o zásuvky s dětskou pojistkou. Každý dětský pokoj by měl být odrazem snů a přání jeho „obyvatele“ a proto jsou většinou voleny do takových interiérů velmi výrazné barvy a doplňky. Hlavní barva je volena opravdu výrazná, hravá a dominantní, s níž kontrastuje zbytek barev v pokoji. Důležitým prvkem v dětských pokojích je také světlo a s ním spojené** osvětlení** pracovního stolu. Vzhledem k dětské nepředvídatelnosti a vývoji je jasné, že vzory a motivy se budou společně s roky měnit. Proto je vhodné zvolit do interiérů hlavní nábytek, jako je stůl, postel a skříně, v nadčasovém a stabilním designu. Doplňky se pak dají vyměnit podle přání a potřeb dětí bez útraty větších částek.

KoupelnaKoupelny

V neposlední řadě jsou realizovány koupelny v panelákových domech, umakartová jádra jsou vyměněna za** sádrokarton**, vana za sprchový kout apod. Taková přestavba je opravdu náročná, především z časového hlediska. Je nutné udělat nové rozvody vody, kanalizace, případně i topení, stejně jako rozvody elektřiny (zásuvky a vypínače). Musí se řešit i často opomíjené odvětrání koupelny. V poslední fázi se pokládají obklady, dlažba a různé dekorativní prvky, jejichž výběr je opravdu široký a montáž vany, sprchového koutu, záchodu, vodovodní baterie atd.

Ložnice

Místo odpočinku a dobrého spánku si stejně jako všechny ostatní místnosti zaslouží vlastní design. Důraz je kladen především na postele, šatní skříně (v případě, že v prostorách domu nebo bytu není šatna), komody a noční stolky. Vše může mít styl odpovídající přáním majitele, s ohledem na zvolený materiál. Důležitou součástí je také osvětlení. To má mít nejen funkční význam, jako například lampičky na nočních stolcích ke čtení, ale také význam estetický, dotvářející příjemnou a pohodovou atmosféru pokoje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8216 (extra-sluzby.cz#48)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat