Projektová dokumentace - Plzeň a okolí

K čemu slouží projektová dokumentace? Především k tomu, abyste sami mohli rozvrhnout, jak bude vypadat váš dům. Má ale i řadu jiných využití a na ty se právě podíváme, abyste věděli, co to obnáší.

Projektová dokumentace se týká výstavby domu. Tím může být rodinné stavení i komerční či jiný výstavba.** Projektová dokumentace** musí být ale všude. Proč? Jednak je to plán, podle kterého bude postupovat daná firma, kterou si objednáte na stavbu domu. Pak je zapotřebí, aby bylo zaneseno, jak je objekt koncipován, z čeho je sestaven a co kde vede. Rovněž je zapotřebí, aby se potvrdilo povolení ke stavbě a to může úřad vydat jedině v případě, že bude podklad k tomu, co chcete stavět. Je tedy zapotřebí mít tuto dokumentaci připravenou pro více případů. Budeme ale konkrétnější.

Projektová dokumentace – využití

Už jsme něco nadnesli, tak více přiblížíme.** Projektová dokumentace** ve svém počátku zachycuje vaši domluvu s projektantem. Jak bude stavba vypadat, co lze dle vašich přání realizovat a také se ukáže to, na čem se skutečně dohodnete, protože pak můžete případné odchylky reklamovat.

Projektová dokumentace – postup

Jestli se sejdete s danou firmu nad plánem výstavby, tak předně si vyberete dům, který chcete postavit. Má to být rodinný objekt? V tom případě si rozmyslete, jak jej chcete členit a kolik pokojů chcete. Zde je dobré zohlednit útočiště a soukromí každého z budoucích obyvatel. Proto je vždy lepší počítat s něčím navíc, jelikož dodatečné úpravy už jsou obtížnější. Dále si rozmyslete, jaký** typ stavby** chcete. Klasický zděný domek? Nízkoenergetickou dřevostavbu? Nebo jinak řešený dům. V této fázi se nabízí to, že si vybíráte vy, co chcete a projektant to pak upraví dle technických možností. Samozřejmě vám může dát i své tipy dle toho, co třeba lidé často vyžadují.

Až se dohodnete, tak se vyhotoví** projektová dokumentace**, která má řadu využití.

Jak vypadá projektová dokumentace?

Soupis všech údajů o budoucí stavbě slouží jednak jako předloha ke stavění, ale také k získání povolení nebo i dotací. Projekt samotný obsahuje jednak faktickou část. Zde se zanese majitel stavby, lokalita, kde bude objekt stát, zhotovení, typ a rozměry. Následuje bohatá grafická část, kde je rozkres ze všech stran včetně půdorysů. Uvidíte sami, jak bude dům vypadat, tudíž nebudete jednat o ničem abstraktním. Dále se pak nabízí i zobrazení zabezpečení, vedení rozvodů a další doplňující informace, které poukazují na charakter stavby.

Projektová dokumentace má řadu využití a lze ji aplikovat na všechny stavební typy. Nemusí to být jen rodinné domy, ale třeba i obchody, nemocnice, školky, dokonce i garáže a jiné realizace. Každá stavba obnáší změnu, proto je nutné poukázat, jak chcete terén obměnit. Rozhodně se bez dokumentace neobejdete už jenom kvůli povolení, jinak se vystavujete pokutám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8215 (extra-sluzby.cz#37)


Přidat komentář