Projekty garáží

Když stavíte nový dům, tak potřebujete stavební projekt. Myslíte, že na garáž jej mít nemusíte? Ale ano. Jednak je to dobré pro vás, a pak je to stavba jako každá jiná. Inspirujte se.

I** garáž** má svá řešení, která se musejí předem rozpracovat, abyste měli skutečně nosnou a bezpečnou konstrukci. I když se nejedná o obytný prostor, tak je to místo, kde máte majetek, občas se zde pohybujete a navíc garáže bývají často součástí domu, tudíž nemohou ohrozit ani tuto stavbu. Čím se alespoň v základu řídit a jak postupovat? To vám ukážeme.

Jak postavit garáž

Otázka příhodná, leč i laik by se raději neměl pouštět do stavby garáže. Pravda, pokud máte jednoduchou garáž, tak zde nepotřebujete aplikovat například topné rozvody, nemusíte zde navést vodu a podobně. Někdo ale třeba potřebuje přívod elektřiny, může si zde udělat dílnu a opět se dostáváme k oné bezpečnosti. Nejen z těchto důvodů je pak dobré oslovit odborníka. Ten vám** garáž** navrhne a také doporučí, jaký typ stavby by vyhovoval vašim představám.

Kam umístit garáž

To je velmi důležité zejména v případech, kdy stavíte nový domek, u hotových objektů se samozřejmě volí dle dispozic. Jestli máte možnost zvolit, kde budete mít garáž, tak se řiďte tím, jak chcete mít uzpůsoben prostor. Máte-li zájem mít co nejvíce volné zahrady, tak si nechte udělat garáž do podzemí nebo ji aplikujte jako klasickou součást domu třeba jako je stodola. Jestli naopak chcete mít co nejvíce prostoru obytného, tak garáž přistavte k domu. Samozřejmě se pak nabízí i varianty více garáží, které slouží několika majitelům. Neopomenutelné jsou i více kapacitní garáže, jež pojmou větší množství aut. To se ale týká bytových domů, komerčních staveb, nemocnic a podobně.

Podoba garáže

Jestli máte vybrané místo, tak se volí i forma garáže. Zde zhodnoťte, jak ji budete využívat. Bude sloužit jen jako parkovací místo? Chcete tady mít více úložných prostor? A bude toto zázemí sloužit i jako dílna? Pak k tomu uzpůsobte i prostor. Mějte na paměti, kolik máte aut, jaké plánujete a také počítejte s tím, jak umíte parkovat. Někdy je lepší nechat více místa, abyste si nepoškodili vozidlo ani stěny. Rovněž počítejte s tím, že třeba jednou budete chtít využívat i pro uskladnění větších předmětů jako je třeba žebřík. Rozhodně pak nepodceňujte uskladňovací prostor. Sami poznáte, kolik toho budete potřebovat k autu (nářadí, pneumatiky, prostředky na udržování apod.) a takovéto věci se nejlépe umístí do prostoru, který není tak náročný na čistotu.

Garáž je velmi praktická a užitná plocha, kam dáte nejen vozidla, ale také zde můžete zanechat věci, které by jinde způsobily nečistoty. Navíc tu můžete mít montážní zázemí, pomyslnou pracovnu a podobně. Proto si předem rozmyslete, jak bude tento prostor vypadat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8211 (extra-sluzby.cz#8)


Přidat komentář