Projekty zahrad

Pořídili jste si dům s velkou zahradou, kterou byste rádi zrekonstruovali? Nebo si přejete založit zahradu novou dle svých představ, abyste se v ní cítili dobře? V tom případě byste se měli obrátit na zahradní architekty.

Zahrada je nejen místem, kde se pěstují rostliny, ale je to také místo, kde lidé tráví svůj volný čas nebo odpočívají apod. Proto je důležité svou zahradu uspořádat podle svých představ, jak se ji chystáte využívat. Vytyčte si místo, které bude sloužit k odpočinku s rodinou, místo, kam vysázíte ovocné stromy, kde budou okrasné dřeviny, popřípadě bazén.

Vstupní konzultace

První konzultace s** architektem** či zahradní firmou bývá obvykle** zdarma**. Jde o schůzku, na které vyjádříte svoji představu, můžete přinést obrázky, které vyjadřují vaši vizi o budoucí zahradě či další materiály, které architektovi pomohou pochopit Váš záměr.

Návrhy zahrad

Po odsouhlasení nabídnutých podmínek se** architekt** může pustit do** vypracování návrhu**. Nejdříve musí vaši zahradu** přesně změřit** a vytvořit tak první hrubý návrh, kde bude zobrazeno** rozdělení plochy zahrady**. Následně je většinou vypracován samotný návrh, kde je zobrazeno, jaké rostliny budou vysázeny nebo jak bude řešen zbytek zahrady. Součástí návrhu je také** množství vysázených květin, dřevin, počet kamenů** atd. takovýto návrh slouží mimo jiné i k sestavení rozpočtu na konečnou realizaci zahrady.

Stejně jako další dokumentace, tak i návrh zahrady bývá často vyhotovován pomocí počítačových programů, které vše zobrazí i ve** 3D.** Nespornou výhodou takovýchto programů je, že převedou vaši představu do návrhu a snadněji provede následné změny. I přesto však některé firmy dávají přednost vyhotovení nákresů ručně.

Realizace zahrad

Od projektu se přechází k** realizaci.** Zde je řada aspektů, kdy lze zákazníkovi vyhovět, máme na mysli například odstranění původní podoby vybagrováním nebo hrabáním, aby se odstranily kořeny plevele a starých rostlin. Poté se aplikují nové rostliny a produkty, které vaši zahradu zkrášlí. Může se jednat například o tyto prvky.

Zahradní jezírko

Plánujete-li na zahradě** vodní plochu**, pak je jezírko jednou z možností. Ke koupání sice není, ale vaši zahradu rozhodně zpestří. Může sloužit jako zázemí vodních květin, ale i jako útočiště různých živočichů včetně ryb.

Trávník

Základní částí návrhu zahrady je i** trávník**. Jde o důležitou část zahrady, jehož výběr by měl odvíjet od plánovaného účelu. Existují dva způsoby založení trávníků, a to klasické zasetí trávy nebo kobercově položený trávník.

Stromy a keře

Někdo dává přednost zahradám s mnoha stromy a keři, jiný zase zahrady, ve kterých je dominantou krásný trávník. Pravdou je, že vhodně vybraný strom či keř, dokáže zahradu zpestřit. Záleží jen na Vás, zda si zvolíte ovocné či pouze okrasné, malé, velké atd.

Kolik návrh stojí?

Cena návrhu zahrady je velmi** individuální** a závisí na mnoha faktorech, jako například velikost zahrady apod. Částka se ale v průměru pohybuje okolo 10 000 Kč za návrh a cena by Vám měla být architektem sdělena již na první schůzce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8209 (extra-sluzby.cz#5)


Přidat komentář