Autopůjčovna

V případech, kdy chcete navštívit město Ostrava a okolí, a přijedete vlakem či přiletíte letadlem, můžete si najmout auto z autopůjčovny. Takové půjčené auto Vám poskytne pohodlí, rychlost přesunu a možnost zhlédnout spoustu nádherných míst Ostravska.

Na autopůjčovny se lidé obracejí buď z důvodu, že jim jejich vlastní auto vypovědělo službu, a tak potřebují náhradní vozidlo, anebo v případě, že se do města dostanou jiným dopravním prostředkem, a chtějí se toulat či relaxovat po okolí, ale i v případech, kdy musí ve městě vyřídit svůj bysnys.

Autopůjčovny nabízí svým zákazníkům kvalitní vozidla různých kategorií a za přijatelné ceny.  Po telefonické domluvě si lze auto objednat na smluvený termín, a také na místo převzetí. Je možné se domluvit, že si vozidlo převezmete například ihned po příletu na letišti. Vozy nabízené k půjčení jsou kompletně pojištěné v Evropě i v České republice, samozřejmě mají povinné zákonné pojištění, ale také havarijní pojištění včetně pojištění osob ve vozidle i pojištění proti odcizení. Vozidla z autopůjčoven si lze půjčit krátkodobě, např. na 1 den, ale i dlouhodobě, a to na měsíc i delší období. Autopůjčovny nabízejí k zapůjčení vozy, které jsou vybavené autorádiem, mají centrální zamykání a samozřejmostí je dnes i platná dálniční známka pro Českou republiku.

Podmínky k zapůjčení vozidla

Mezi základní podmínky patří vlastnictví řidičského průkazu v ČR. Nájemce vozidla nesmí řízení vozidla zapůjčit jiným osobám, než těm, které jsou uvedené ve smlouvě jako další řidič. Při sepisování smlouvy autopůjčovny vyžadují Vaše doklady. U občanů ČR je to občanský průkaz, řidičský průkaz a většinou nějaký třetí doklad k ověření Vaší adresy (platební karta, vyúčtování telefonu, SIPO či jiný doklad). Při půjčení vozidla cizincům je zapotřebí doložit řidičský průkaz, cestovní pas a kreditní kartu. Půjčuje-li si vozidlo nějaká firma, je nezbytnost doložit výpis z Obchodního rejstříku, Živnostenský list, občanský a řidičský průkaz řidiče půjčeného vozu, plnou moc statutárního zástupce (není-li přítomen převzetí vozidla). Všechny tyto dokumenty se dnes dají poslat dopředu naskenované a autopůjčovna smlouvu již nachystá, aby převzetí vozidla proběhlo co nejrychleji. Poslání dokumentu předem je zapotřebí také tehdy, je-li auto předáváno jinde než přímo v autopůjčovně. Před samotným zapůjčením vozu musíte zaplatit jistinu neboli deposit, většinou ve výši 5.000,- až 15.000,- Kč, záleží na délce pronájmu. Tato jistina slouží jako garance v případech škody způsobené řidičem. Při převzetí automobilu se vystaví předávací protokol, kde je uvedena informace o stavu ujetých kilometrů vozu a množství paliva ve vozidle.

Rozhodně si při půjčení vozidla řádně** přečtěte** smluvní podmínky smlouvy, řádně zkontrolujte údaje na předávacím protokolu a ujistěte se, že je vozidlo v dobrém technickém stavu. Vyžádejte si malý technický průkaz a hurá na cestu!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8224 (extra-sluzby.cz#33)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat