Autoservis a pneuservis - Opava

Každý vlastník automobilu poznal situaci, kdy auto přestalo sloužit. Během jízdy do zaměstnání, ale i delší cesty na dovolenou, se auto rozhodne, že nepojede. Stává se to v tom nejméně chtěném okamžiku. Řešením je zavolat autoservis s odtahovou službou.

Jak vybrat autoservis

V dnešní uspěchané době má většina domácností minimálně jedno auto. V zaměstnání je osobních i nákladních automobilů mnohem více. A tak se automechanici rozhodně nemusí bát, že by přišli o svou živnost. Ale jak vybrat ten správný autoservis, aby Vám auto kvalitně opravili, nepředražovali konečnou částku k placení a opravdu provedli služby, které si účtují? Nejlepší referencí každého autoservisu jsou jeho zákazníci. Jistě máte v okolí známé, kteří své automobily také musí opravovat či servisovat. A tak se poptejte jich, rádi Vám poradí, kde byly s poskytnutými službami velmi spokojeni, či kterého autoservisu se předem vyvarovat. Často se s nadsázkou říká, že kvalitního automechanika poznáme podle zašpiněných montérek. Zjistěte si, zda Vámi vybraný autoservis vlastní potřebné certifikáty a homologační listy. V naší republice existuje Svaz** autoservisů,** který by měl zaručovat slušnost a značnou** profesionalitu** firmy. Kvalitní autoservis poskytuje na všechny provedené práce zákonnou záruku. Při převzetí vozu k** opravě či servisu** vždy zapíšou stav tachoměru, množství pohonných hmot ve vozidle, státní poznávací značku.

Autoservis v Opavě

Druhy autoservisů

Vybrat si můžeme značkový autoservis, autoservis v servisní sítí či nezávislý autoservis. Každý z nich nabízí trošku jiný přístup k lidem, a také jiné ceny služeb.

  • Značkový autoservis Vám poskytne zejména důkladnou znalost konkrétní automobilové značky. Zaměstnanci těchto značkových servisů jsou pravidelně proškoleni přímo výrobcem odpovídající značky, jsou obeznámeni s možnými specifickými závadami a problémy určitého modelu značky. Díky tomu se rychleji zjistí závada, předně u diagnostických pracích na motoru či v elektronice. Značkové autoservisy mají skladem značné množství náhradních dílů všech modelů automobilové značky, které zastupují. Používají specifické pracovní nástroje a nářadí na specifické problémy konkrétní značky vozů.
  • Autoservis v servisní sítí nabízí svým klientům servisní práce nezávislé na jediné značce automobilu. Jejich ceny za poskytované služby jsou středem mezi značkovým a nezávislým autoservisem. Tyto servisy splňují určitá kriteria servisních sítí, a ti jim za to umožňují pravidelné školení, dodávky atestovaných náhradních dílů či aktuální informace o technických problémech. Autoservisy v servisní sítí nabízí buď komplexní opravy a servis vozů, anebo se specializují jen na určité části či komponenty např. výfuky či brzdy.
  • Nezávislý autoservis nabízí klientům předně osobní přístup, nižší ceny. Budete znát automechanika, který bude opravovat Vaše auto, což je užitečné pro osobní přístup a vztah.

Autoservis a pneuservis – Opava

Služby autoservisu v Opavě a okolí nabízí firma Antonín Hon. Firma poskytuje komplexní opravy a údržbu vozů včetně pneuservisu. Firmu pana Antonína Hona naleznete na adrese Kotršova 323/13, 747 07 Opava Jaktař. Domluvit si servis můžete na telefonním čísle + 420 605 874 585 či e-mailem: antonin.hon@seznam.cz . Autoservis nabízí odtahovou službu, opravy podvozků, seřizování geometrie náprav, montáž centrálních zamykání včetně doplňků a plnění klimatizací atd. Vše o nabízených službách si můžete pročíst na internetových stránkách firmy www.autoservis-hon.com.

Servis vozů v záruce

Jestliže vlastníte nový vůz, který je stále v záruce, je na Vašem rozhodnutí, zda je budete servisovat přímo u prodejce. Stává se, že si auto koupíte v jiné části republiky, a pak by jste na servisní prohlídky museli ujet spoustu kilometrů. Na základě nařízení EU je možné pomocí Blokové výjimky provádět servis svého vozidla u autorizovaného či nezávislého autoservisu. Tato výjimka umožňuje auto koupené kdekoliv v EU, servisovat v bližším či levnějším i neautorizovaném servisu, a jestliže dojde k závadě, na kterou se aplikuje záruka výrobce, nechá si tento pokažený díl opravit u autorizovaného prodejce příslušné automobilové značky. Ovšem je zapotřebí mít na mysli, že pokud jste si nechali opravit závadu či servis v záruční době u nezávislého servisu a oprava je provedena vadně či chybně, může Vám zaniknout celá záruka na vozidlo. Je proto být velmi obezřetný s výběrem kvalitního autoservisu.

Servis vozů v záruce

Odtahová služba

Není to příjemná situace, ale mnohým lidem se již přihodilo, že jejich auto přestalo jet. Ať už je důvod havárie vozidla či jen nějaká menší závada či porucha určitého dílů vozu. Zkrátka jde o krizové situace, které je potřeba co nejrychleji vyřešit. Je dobré mít po ruce telefonní číslo na odtahovou službu, která Vám Vaše vozidlo odtáhne do požadovaného autoservisu, zajistí i převoz řidiče a spolujezdců. Většina autoservisů poskytuje zároveň i** odtahovou službu**.

Diagnostika vozidel

Většina autoservisů nabízí provedení diagnostiky motorů všech značek vozů. Diagnostikují se motory jak benzínové – spalovací, ale také naftové – vznětové. K nalezení závady na motoru se používá počítačová technika, která se specializuje na řídící jednotky. Tuto práci provádí řádně vyškolený automechanik, který by měl odhalit každou i malou závadu na vozidle. Počítačovou technikou se závady dají zjišťovat i opravovat. Diagnostika se realizuje na autech všech značek.

Pneuservis

Služby v oblasti pneuservisu zahrnují vše, co se pneumatik týká. Autoservis poskytující** pneuservis** Vám prodá nové pneumatiky, zajistí přezutí pneumatik, nezapomínejte, že je již v platnosti zákon o zimních pneumatikách, tedy od 1.11. jsou povinné zimní pneumatiky. Pneuservisy vyváží pneumatiky, provádí opravy pneumatik. Některé autoservisy nabízejí také uskladnění sezónních pneumatik, což ocení mnoho lidí bez garáží. Kvalifikovaný pneuservis se postará také o ekologickou likvidaci vyřazených pneumatik. Služby pneuservisu oceníte při přezouvání z letních pneumatik na zimní a opačně. Kvalitní autosevis Vám pneumatiky zároveň seřídí, překontoruje mnohdy i geometrii vozidla. Pneuservis pneumatiky řádně dohustí do správné hustoty.

Pneuservis v Opavě

Klimatizace v autě

Vlastní-li Váš vůz klimatizaci, je potřeba se o ní řádně starat. Každá klimatizace vyžaduje čištění, plnění a dezinfekci klimatizace. V případě nefunkční klimatizace se obraťte na kvalitní autoservis, který Vám zajistí opravu klimatizace. Aby byla klimatizace ve vozidlech funkční a nezávadná, je zapotřebí odstranit škodlivé mikroorganizmy a plísně, které mají za následek dráždění v nosohltanu a průduškách. Nedezinfikovaná klimatizace má nepříjemný zápach.  Mezi nejčastější závady na klimatizaci patří přirozený únik média chlazení, což způsobuje snížení účinku chlazení. Další častou příčinou poruch jsou nahromaděné nečistoty v klimatizačním systému. Servisovat se musí také pravidelně kompresor klimatizace včetně výměny oleje. Protože opravy klimatizace jsou velmi drahé i časově velmi náročné, důležité je předcházení poruchám klimatizací kvalitní údržbou.

Centrální zamykání dveří vozidla

Jde o jednoduché zařízení, které nám usnadní zamykání dveří bez toho, abychom museli obcházet celé auto a každé dveře auta zavřít mechanicky. Centrální zamykání je systém, kdy jedním otočením klíčků zamkneme celé auto, nebo máme dálkové centrální zamykání, kde stačí zmáčknout patřičný knoflíček a auto se otevře i zavře samo. Montáž centrálního zamykání si můžete provést sami doma, jistotou je však práci přenechat kvalitnímu autoservisu. Ten provede jednoduchou montáž, poskytne patřičnou záruku, a také provádí opravy centrálního zamykání.

Centrální zamykání aut

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8230 (extra-sluzby.cz#191)


Přidat komentář