Autoservis Ostrava

Není nad tradici, kdy se vědomosti a zkušenosti z oboru předávají z generace na generaci. Rodinné firmy mají nejen svoje kouzlo, které se u velkých firem ztrácí. Potřebuje-li Váš čtyřkolový miláček patřičnou péči, můžete ho svěřit jedné takové firmě.

Stalo se Vám někdy, že jste poptávali určitou službu a setkali jste se s neosobním přístupem? Měli jste pocit, jako byste byli na běžícím pásu, kdy jste jeho jednou součástkou, kterou je zapotřebí zkontrolovat, opravit? Bohužel dnešní doba je typická ziskovostí a ještě větší ziskovostí. Přidáme-li k tomu nedostatek času, stres, zvyšující se nátlak zaměstnavatele na své zaměstnance, pak se ani není čemu divit, že se u řady velkých firem, které nabízí poskytování služeb, setkáme s určitým chladným přístupem a spěchem.

Rodinné firmy jsou o něčem jiném. S rodinnými firmami se můžete ještě setkat u celé řady oborů. V dnešní konkurenční době plné „dravců“, však vydrží jen ti nejschopnější a nejšikovnější. Což je pro Vás na druhou stranu zárukou. Když se obrátíte na některou z rodinných firem, můžete si být jisti, že své práci skutečně rozumí.

Autodiagnostika Ostrava

Vybavení současných automobilů, co do programů, funkcí a vychytávek, je mnohem bohatší, než tomu bylo u modelů před pár lety. Pokud si půjdete zakoupit některé z novějších modelů aut, pak s největší pravděpodobností budete mile překvapeni, co vše uvidíte na palubní desce.

Díky elektronice, která se stává součástí řady vozů, je nejen možné využívat další funkce auta, ale také snadněji rozpoznat případnou závadu vozu.

Objednejte Váš vůz na komplexní autodiagnostiku. Budete moci očekávat kompletní diagnostiku, a to veškerých řídících jednotek ve Vašem autě. Autodiagnostika dále obnáší změření všech důležitých komponentů, které jsou nezbytné pro výkon auta, a to včetně regulace plnícího tlaku, váhy vzduchu, či egr ventilu aj.

Průběh autodiagnostiky

Jak probíhá autodiagnostika? Co můžete očekávat, objednáte-li se do příslušného autoservisu?

Za pomoci speciálního autodiagnostického konektoru v autě, se k řídící jednotce připojí diagnostický přístroj nebo počítač. Dík nim je pak možné vyčíst potřebné informace o případných vadách na voze. Pokud přijdou v autoservisu na případné závady, následně se s Vámi domluví na jejich opravách, ať už na místě, či v termínovaném plánu. Některé autoservisy se specializují na autodiagnostiku pouze určitých značek vozů. Můžete však najít i autoservisy, které provádí autodiagnostiku všech vozů.

Příprava vozu na STK, EM včetně provedení

Čeká Váš vůz kontrola na STK a kontrola EMISÍ? Pak je třeba mít vůz v co nejlepším pořádku. Objednejte se zavčas do Vámi vybraného autoservisu. Jaké služby můžete v autoservisu očekávat, když budete chtít mít auto připravené na STK? Součástí této služby nejsou jenom nezbytné kontroly, ale také případné seřízení auta, nebo opravy. Ke kontrolám patří kontrola světel – brzdového systému – existence povinné výbavy auta dle vyhlášky – podvozkové části auta.

Ani kontrolu EMISÍ nelze podceňovat. Když již budete objednávat Váš vůz na přípravu vozu STK, pak si rovnou domluvte také EM. Ta zahrnuje především kontrolu výfukového systému a diagnostiku motoru. Při případných nesrovnalostech u motoru, může následně dojít na seřízení motoru, či svíček aj. Pokud v autoservisu objeví prasklý výfuk, zajistí jeho opravu, či výměnu aj.

Příprava vozu před prodejem

Již je pro Vás současný vůz nevyhovující z důvodu prostoru (příliš velkého, malého), potřebujete výkonnější auto, nebo prostě již vůz nesplňuje Vaše očekávání? Ono se ani není čemu divit. Výrobci totiž přichází s nabídkou čím dál vyvedenějších a vychytanějších vozů. Kdo z nás by nechtěl mít hezčí, modernější, inteligentnější auto?

Co však se současným vozem? Máte možnost ho prodat svépomocí přes internet, nebo ho dát do některého z autobazaru. Šance na prodej však zvýšíte, pokud svůj vůz patřičně před prodejem připravíte. Sami se však nemusíte pouštět do této přípravy. Objednejte si vůz do specializovaného autoservisu, který vůz kompletně vyčistí a umyje, jak uvnitř, tak zvenku vozu. Sedačky, skla, karosérie, nárazníky, kola, pneumatiky, motor, to vše bude doslova zářit. Čištění interiéru vozu, může být suchou a/nebo mokrou cestou. Informujte se u Vámi vybraného autoservisu, který způsob čištění nabízí a doporučí.

Mechanické a údržbové opravy vozu

Zjistili jste, že ve výfuku máte díru? Pak se určitě nevyplatí dělat tzv. mrtvého brouka. S děravým výfukem byste jen těžko prošli přes kontrolu EM. Zajeďte do autoservisu a nechte si navrhnout možné řešení. Dle stavu poškození, může dojít na opravu výfuku, nebo také jeho nezbytnou výměnu.

Ovšem, nejen výfuky mohou potrápit nejednoho řidiče. Také brzdy a motory si zaslouží Vaší péči, ať už preventivní, nebo v podobě oprav.

Oprava karosérie

Autonehod na našich silnicích je bohužel požehnaně. Stačí si jen zapnout televizní zprávy, nebo si koupit denní tisk. Ovšem, to uvidíme a dočteme se „jen“ o vážných autonehodách, při kterých se drtí a deformují plechy. Kromě těchto nehod je plno menších tzv. ťukanců. Každý z nás byl začínajícím řidičem. A tak vyhnout se takovému ťukanci, či nárazu, je celkem umění. Ovšem Vy sami můžete být zkušeným řidičem, ale někdo jiný do Vás může „nabořit“.

Určitě pak nechcete jezdit s autem, který zdobí pomačkané dveře, odřený lak aj. S** opravou karosérie** se můžete obrátit na autoservis. Určitě se nepouštějte do „vyklepání“, či přebarvení laku sami. Jen těžko byste docílili takového vzhledu, jako ve zkušeném autoservisu. Součástí služby opravy karosérie, jsou jednak klempířské a také lakýrnické práce.

Sjednání výhodného zákonného a havarijního pojištění v autoservisu

Řešíte právě potřebu sjednání zákonného pojištění nebo havarijního pojištění auta? Pojišťoven, které nabízí tyto služby, je pěkná řádka. Vyznat se v jednotlivých nabídkách, nemusí být pro laika jednoduché. Co si budeme povídat, každá pojišťovna se snaží přilákat potenciálního zákazníka, a to všemožnými způsoby a lákadly. To, co však může vypadat jako „plus“, se může také později ukázat spíše jako minus.

Havarijní pojištění mít sjednané nemusíte. Ovšem, pokud dojde k tomu, že Váš vůz úmyslně některý z vandalů poničí, či do něj násilně vnikne, nebo bude zaplaveno při případné potopě aj., pak Vám tzv. nikdo nic nedá.

Oproti tomu zákonné pojištění vozidla, je ze zákona povinné mít. V případě, že byste vůz neměli pojištěný a používali ho, pak se také můžete dočkat nemalých pokut, a to včetně penalizace za to, že jste si neplatili povinné ručení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8229 (extra-sluzby.cz#187)


Přidat komentář