Autoservis, pneuservis - Liberec

Každý majitel vozidla ví, že mu jeho auto přináší nejen potěšení z jízdy a pohodlnost při cestování, ale také spoustu starostí spojených s jeho bezproblémovým provozem. Proto je nutné vozidlo pravidelně servisovat.

Autoservis, pneuservis – Liberec

Každý uživatel vozidla ví, že čas od času je nutné využít služeb autoservisu, ať už kvůli opravě vozidla, pro přezutí pneumatik nebo pro provedení STK. Hledáte-li kvalitní autoservis v Liberci a okolí, můžete navštívit autoservis pana Tomáše Kreisingera, který se nachází na adrese: Nad Sokolovnou 659, 463 12 Liberec XXV-Vesec. Tento autoservis provádí opravy motorových vozidel všech značek, diagnostiku motorů, montáže autoskel, přípravu vozidel na STK, dále poskytuje služby v oblasti pneuservisu a mnoho dalších. Pokud svěříte své vozidlo do tohoto autoservisu, můžete si být jisti kvalitními službami a profesionálním přístupem. Navíc služeb autoservisu pana Tomáše Kreisingera můžete využít i o víkendu, neboť otevírací hodiny jsou ve dnech PO – PÁ 8-18h, a SO 9-14h. Pokud máte zájem navštívit autoservis pana Tomáše Kreisingera, objednejte se na telefonních číslech: +420 602 332 522 nebo +420 602 333 754 nebo použijte emailovou adresu: krajec.h@seznam.cz.

**
**

**Autoservis - Tomáš Kreisinger, Liberec
**

Služby autoservisu

Jestliže vám záleží na tom, aby vaše auto dobře fungovalo, aby o něj bylo dobře postaráno, a abyste si byli jisti kvalitou prováděných služeb, je potřeba vyhledat takový autoservis, který je moderně, ale i technicky dobře vybaven a který se zaměřuje na široký okruh služeb. Dobrý autobazar dokáže s přehledem zajistit kompletní servis vozidel všech typů, včetně oprav aut po haváriích, ať už drobných, nebo větších a také opravy elektroinstalace automobilů. A nejen to. Autoservis dále provádí přípravu vozidel na STK včetně samotného provedení STK.

Samozřejmostí každého lepšího autoservisu by měla být moderní a výkonná diagnostika, která dokáže přesně určit závadu na vozidle a efektivně provést jeho opravu bez toho, aniž by automechanik zbytečně plýtval časem a vašimi finančními prostředky nesmyslnými pokusy oprav. Aby opravy vozidel stály opravdu za to, měl by autoservis nabízet komplexní služby pro motoristy a to od mechanických, pneuservisech, lakýrnických a karosářských prací včetně moderní diagnostiky. Ani oprava klimatizace nebo seřizování geometrie nemůže být pro odborníky problém. Zkušený automechanik se musí každému zákazníkovi věnovat individuálně a vždy se snažit najít to nejlepší řešení.

Pneuservis

Kvalitní pneumatiky ve výborném stavu jsou základem bezpečné jízdy. Jistě víte, že od 1.8.2011 došlo v zákoně o silniční dopravě ke změně, která ukládá povinnost řidičům v období od 1.11. do 31.3., použít zimní pneumatiky, pokud se na pozemní komunikaci nachází sníh, led, námraza, nebo je možné vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy sníh, led nebo námraza může vyskytovat. Zimní pneumatiky musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů minimálně 4 mm. U motorových vozidel, jejichž maximální přípustná hmotnost převyšuje hmotnost 3500 kg, musí mít minimálně 6mm. Proto dbejte na řádné přezutí pneumatik vašeho vozidla, neboť se nevyplatí riskovat nejen kvůli pokutě, která vám v případě porušení zákona hrozí, ale především z důvodu zachování bezpečnosti vašeho života a zdraví nebo života a zdraví vašich spolujezdců a ostatních účastníků silničního provozu. Zimní pneumatiky totiž poskytují maximální bezpečí při teplotách, které jsou nižší než 7 stupňů Celsia.

 

Pneuservis - Tomáš Kreisinger, LiberecPneuservis - Tomáš Kreisinger, LiberecPneuservis - Tomáš Kreisinger, Liberec

 

Letní pláště pneumatik v zimních podmínkách ztrácejí vlastnosti, které jsou nutné pro zachování bezpečné jízdy. Vlivem nepříznivého počasí, pro které nejsou uzpůsobeny, dochází k jejich tvrdnutí. Co se týká brzdné dráhy, u letních pneumatik je tato dráha při rychlosti 50km/h až o celých 8 metrů delší než v případě, kdy je vozidlo vybaveno zimními pneumatikami.

Jak vybrat pneumatiky pro osobní vozidlo?

Než si vyberete pneumatiky pro svoje auto, musíte vycházet vždy z údajů, které jsou uvedeny v technickém průkazu. Tam jsou totiž veškeré údaje o pneumatikách, které jsou povolené pro užívání na vašem vozidle. Tyto údaje jsou tvořeny informacemi o rozměru pneumatik, o indexu nosnosti a o indexu rychlosti. Až poté, co si veškeré nutné informace zjistíte, zvažte dále váš styl jízdy, účel použití pneumatik, jízdní vlastnosti a kvalitu a dle toho dále vybírejte pneumatiky. Důležité je, jaký je váš styl jízdy – zda jezdíte klidně, pomalu, nebo agresivně, jaký je průměrný počet najetých kilometrů za rok, jak často jezdíte, jaké délky tras s vaším autem podstupujete, dále jaká je rychlost vaší jízdy, jaký máte typ a druh vozidla a jaký je celkový technický stav vozidla.

Diagnostika motorových vozidel

Pokud přesně nevíte, co se rozumí automobilovou diagnostikou, tak pod tímto pojmem si můžete představit cílený postup, který vede k odhalení závady na autě, nebo postup, který vede k nastavení konfigurací jednotlivých zařízení. Existují dva druhy automobilových diagnostik – tím prvním je komunikace s řídícími jednotkami a tím druhým druhem je měření průběhu napětí jednotlivých snímačů nebo akčních členů. Při zjišťování závady na vašem automobilu je komunikace s řídícími jednotkami nutná téměř vždy, protože jen tak se podaří zjistit, co vašemu autu skutečně je.

 

Diagnostika vozidel, Liberec

Montáž a oprava autoskel

Oprava autoskla je alternativou k demontáži a výměně autoskla. Konkrétně se jedná o opravu prasklin autoskla za pomocí odsátí vzduchu z dutiny praskliny a jeho nahrazení takovou speciální látkou, která disponuje indexem lomu světla úplně stejně jako sklo. Opravou autoskla dojde k naprostému obnovení původní pevnosti autoskla. Většina prasklin, které vznikly od letícího kamínku, je technicky opravitelných ale pouze v případě, že prasklina nekončí v okraji skla. Pokud není oprava autoskla možná, je nutné přistoupit na výměnu autoskla. I tuto vám provedou v autoservisu. Autosklo se zvolí vždy podle druhu a typu vozidla, záleží také na vlastníkovi vozidla, jaký tón barvy autoskla zvolí. Je lepší autosklo vybrat až přímo na místě v autoservisu, kde vám předloží několik druhů vzorků.

Oprava praskliny na čelním skle

Důvodů pro opravu čelního skla je hned několik. Tak v prvé řadě jsou to důvody finanční, v druhé řadě technické a v neposlední řadě časové důvody. Do finančních důvodů patří to, že pokud nemáte čelní sklo připojištěné, může být jeho kompletní výměna podstatně drahou záležitostí. Navíc pokud necháte autu jeho původní sklo, bude jeho prodejní hodnota vyšší než při výměně skla. K technickým důvodům patří to, že opravou autoskla se vyvarujete možné netěsnosti, která může hrozit výměnou autoskla, dále opravou praskliny dojde k trvalému zamezení dalšího rozšiřování praskliny. Samozřejmě, pokud máte možnost využít služeb zkušeného autoservisu, jistě vašemu vozidlu nehrozí žádná rizika ani při kompletní výměně čelního autoskla. A oprava autoskla před jeho výměnou je časově méně náročnější, neboť oprava může být provedena do 1 hodiny. Vše ovšem záleží na autoservisu, na jeho možnostech, schopnostech a zkušenostech.

 

Oprava prasklin na čelním skle v Liberci

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8234 (extra-sluzby.cz#212)


Přidat komentář