Opravy a hydroizolace střech - Znojmo

Využitelnost kvalitního dřeva je opravdu široká. Ze dřeva se vyrábí nejen střešní konstrukce, ale můžete ho použít také na výrobu dřevěných teras, na dřevěné provětrávané fasády či palubkové podhledy. A ve všech případech podtrhnou krásu vašeho bydlení.

Opravy a hydroizolace střech – Znojmo

Střeše každého rodinného domu nebo jiného objektu by měl její majitel věnovat dostatek pozornosti, neboť představuje velmi důležitou část budovy. Neudržovaná střecha podstatně zkracuje délku životnosti domu a má vliv na vysoké částky za spotřebu energií. Jestliže nemáte střechu ve výborném stavu a hledáte cestu, jak to napravit, představujeme vám stavební firmu pana Pavla Švédy. Tato firma působí ve Znojmě a okolí a mezi její nabízené služby patří práce pokrývačské, opravy střech, hydroizolace plochých střech a základů, tvorba dřevěných teras, dřevěné provětrávané fasády nebo palubkové podhledy a mnoho dalších prací, které se vyznačují velkou precizností a kvalitou a to nejen, co se týká pracovního postupu, ale také použitého materiálu. Máte-li zájem o některou z výše uvedených prací, nebo potřebujete odbornou konzultaci, firma pana ** Švédy** je vám plně k dispozici. ** **

Telefonní kontakt na tuto firmu je: +**420 775 939 894*** ***

emailová adresa je: sveda.pavel@seznam.cz.

Na zmiňovanou firmu** ** je stoprocentní spolehnutí. Pokud máte rádi férové jednání, je pro vás firma Pavla Švédy správnou volbou.

Zateplení střechy

Střešní konstrukce je tvořena horizontální obalovou konstrukcí budovy. Jak jistě sami dobře víte, teplý vzduch stoupá nahoru a z toho důvodu jsou tepelně technické požadavky na prostup tepla střechy o dost větší než na obvodové zdi. Tím, že se rozhodnete pro zateplení obvodového a střešního pláště budovy, samozřejmě v součinnosti s odborníky, dosáhnete rapidního snížení tepelných ztrát, které jsou způsobené přechodem tepla, s tím souvisí i úspora energie, eliminujete kondenzaci vodních par, dále díky zateplení střechy zvýšíte vnitřní povrchovou teplotu obvodových stěn a stropů, přispějete tak k ochraně životního prostředí. Dále pomocí zateplení ochráníte konstrukci střechy a obvodové zdivo před výkyvy teplot. Důvodu, proč se pustit do zateplení střechy, je tedy víc než dost.

Důležitosti zateplení střechy

Pokud vás zajímají procenta, tak podíl střechy na energetické náročnosti, co se týče vytápění domu, tvoří asi 5-15 %. Když si vezmete rodinný dům, který je opatřen plochou střechou a dvěma patry, který byl postaven např. v roce 1980, tento má percentuální podíl střechy na energetické náročností vytápění 8%. Když vezmete stejný dům, ale pouze s jedním patrem, jedná se o energetickou náročnost vytápění 12%. Velký vliv má vždy rok výstavby a tvar budovy.

Jaký systém zateplení zvolit?

Vždy je nutné se při volbě zateplovacího systému zabývat otázkou návratnosti. Zateplení neslouží pouze ke snížení tepelných ztrát a tím pádem i snížení spotřeby energie. Stejně podstatné je také to, aby izolační vrstva tvořila spojitou a nepřerušovanou vrstvu, aby tak vyloučila všechny tepelné mosty.

Hydroizolace střech

K hydroizolaci střech slouží střešní fóliový systém. Ten je určen pro vytváření povlakových střešních krytin a pro veškeré typy objektů, ať už jsou opatřeny plochou nebo šikmou střechou. Může se jednat o objekty obytné, veřejné, průmyslové, sportovní a mnoho dalších. Střešní fóliový systém je vhodný jak pro střechy, které jsou jednoplášťové a dvouplášťové, tak i pro střechy větrané a nevětrané, pro takové, které mají tepelně izolační vrstvu pod krytinou, ale i nad krytinou, a vůbec pro široké spektrum dalších střech. Střešní krytina může být podle typu fólie pokládána na jakékoliv klasické podklady, nezáleží přitom, zda jde o novostavbu nebo o pokládku u rekonstruovaných střech.

Jaké jsou výhody hydroizolace střech?

Tak zejména se sem řadí perfektní odolnost vůči povětrnostním vlivům, dále strukturní pevnost a odolnost proti mechanickému namáhání. Hydroizolace způsobuje vysokou propustnost vodních par, odolnost proti prorůstání kořenů rostlin, co nejmenší možné požární zatížení objektu a také je hygienicky a ekologicky nezávadná. Fóliová hydroizolace je propracovaná do těch nejmenších detailů. Hydroizolace snadno snáší náhlé střídání teplot a proto je vhodná do našich klimatických podmínek.

Dřevěné terasy

Komu by se nelíbilo ráno vstát a projít se po terase bosýma nohama. U dlažební podlahy by zřejmě taková procházka nebyla zrovna dvakrát příjemná a možná byste to odnesly nachlazením a rýmou. Ale projít se po dřevěné podlaze ve vás jistě zanechá krásný a příjemný pocit. Dřevěné terasy představují nejpřírodnější spojení mezi vaším domem a zahradou, jak můžete nechat vyrobit. Dřevěné terasy velmi efektivně a jaksi přirozeně rozšíří váš obytný prostor ven až do zahrady. Existuje mnoho druhů dřev, ze kterých si můžete nechat terasu vyrobit, záleží čistě na vás, co se vám líbí, jaké máte nároky a kolik jste ochotni do dřevěné terasy investovat. Přírodní materiál, kterým dřevo samozřejmě je, si v parných letních dnech vezme přesně to správné množství tepla, ale je příjemné i při studenějším počasí.

Borovice – terasové dřevo

Zemí původu borovice, tedy dřeva vhodného pro terasy, je severní, střední a východní Evropa. Terasové prkna z borovice se zpracovávají tak, že povrch těchto prken je v naprosté většině případů vroubkovaný nebo drážkovaný, občas se v něm vyskytnou suky, což je pro borovicové dřevo charakteristické. Borovice mají výrazné letokruhy, s pruhovým fládrováním dřeva. Borovicové dřevo se vyznačuje vysokým obsahem pryskyřice, a proto je vysoce odolné proti vodě a nepříznivým povětrnostním vlivům. Právě vysoký výskyt pryskyřice dělá dřevo pružné a pevné. Borovice, stejně jako každé jiné bělové dřevo, trpí šednutím, a proto se o toto dřevo musíte patřičně starat, zpravidla vhodnými ochrannými nátěry, které jsou určené přímo na borovicové dřevo. Vhodnost nátěrů vám doporučí profesionální firma, která se zabývá stavbou teras. U borovicového dřeva si dávejte pozor na jeho kontakt s kovy. Doporučuje se pro uchycení terasového dřeva používat nerezové vruty, protože bez nich by mohlo dojít ke zbarvení dřeva, a měli byste velký problém toto zbarvení odstranit.

Dřevěné provětrávané fasády

Chcete, aby byl váš dům originální a jiný než všechny ostatní domy ve vašem okolí? Máte zájem na tom, aby se váš dům vyjímal mezi sousedními domy? Přímo vám se nabízí jednoduché, ale přitom velmi originální řešení a to velkoplošné dřevěné obklady fasád. Pokud nevíte, o čem je řeč, nebo vás zajímají podrobnosti o tomto způsobu výroby a montáže, obraťte se na stavební firmu, která vás s dřevěnými obklady dopodrobna seznámí a která je schopna zajistit kompletní realizaci. Vy si vyberete dekor, který by se vám nejvíce líbil a díky odvětrávané dřevěné fasádě z velkoplošných desek dosáhnete vrcholu po stránce designu, ale také technologie výroby.

Palubkové podhledy

Palubkové podhledy jsou dobrou volbou na provětrávané obklady fasád, ke kterým se výborně hodí. Hodí se také k obložení pohledů, podbití krovu a podbití střešních konstrukcí. Profesionální firmy nemají sebemenší problém provést montáž palubkových podhledů a samozřejmostí je i zajištění materiálu. Odborníci vám poradí, jaké palubky zvolit. Výběr je opravdu velký a mohl by vám dělat problémy, zvláště pokud nejste v dané problematické odborníci. Tak např. hnědá palubka je vhodná k hnědým střešním krytinám, červenohnědá k červeným střešním krytinám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8256 (extra-sluzby.cz#207)


Přidat komentář