Pokládka plovoucích podlah - Ostrava a okolí

Došli jste k názoru, že rekonstrukce vašeho domova je nezbytnou věcí? Už máte promyšleno, co je potřeba rekonstruovat? Zajímáte-li se o rekonstrukce domů a bytů, čtěte dále a dozvíte se nezbytné informace.

Pokládka podlahových krytin Ostravsko

Vždy je lepší věnovat dostatečnou pozornost výběru podlahové krytiny a její správné pokládce. Nesprávně položená podlahová krytina vám může způsobit výrazné problémy, které vás budou stát spoustu času a také peněz. Když vybíráme novou podlahu do našeho interiéru, řídíme se barvou, strukturou, vzhledem a také cenou podlahy. Mezi další důležité faktory patří také bezpečnost chůze a údržba podlahy. Podlahy vybíráme také podle zatížení konkrétní místnosti. To znamená, že jiný typ podlahy budeme vybírat do kuchyně a jiný do dětského pokoje. Výběr podlahy ovlivňuje také to, jestli máme doma malé děti nebo domácí zvíře. Podlahy dělíme do několika skupin. První skupinou jsou teplé podlahy, kde se řadí palubky, korkové desky nebo koberce. Tyto podlahy vytvářejí pocit útulna a jsou příjemné na dotek. Další skupinou podlah jsou podlahy poloteplé, zde se řadí xylolit a korkové linoleum. Poslední skupinu tvoří podlahy studené a v této skupině bychom našli dlaždice a skleněné podlahy. Podle druhu materiálu dělíme podlahy na korkové, dřevěné, PVC, keramické, skleněné, kameninové, betonové, textilní.

Plovoucí podlahy Ostrava

V současné době se plovoucí podlahy řadí mezi nejoblíbenější typ podlahové krytiny. Plovoucí podlahy najdeme v bytech, rodinných domech a také ve veřejných budovách. A proč jsou plovoucí podlahy tak oblíbené? Je to jednoduché, plovoucí podlahy mají velmi příjemný vzhled, pokládka těchto podlah není příliš náročná. Při poškození podlahy můžeme podlahu snadno opravit. Plovoucí podlahy jsou tvořeny lamelami, které se mohou vyjmout a poškozená lamela se tak vymění za novou. Dále jsou plovoucí podlahy mechanicky odolné a můžeme pod ně instalovat podlahové topení. Když se však podíváme na nevýhody plovoucích podlah, zjistíme, že tyto podlahy mají studený povrch a nejsou odolné vůči vlhkosti.

Jaké jsou druhy plovoucích podlah

Plovoucí podlahy se dělí na laminátové, dýhované, dřevěné, bambusové, korkové nebo linoleové. Zaměřme se pouze na některé druhy těchto podlah.

Dřevěné plovoucí podlahy dnes nahradily klasické dřevěné podlahy a parkety. Dekor těchto podlah si můžete vybrat podle sebe. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro podlahu s dekorem, třešně, dubu, švestky nebo bambusu. Dřevěné plovoucí podlahy vynikají vysokou odolností vůči oděru, můžete je snadno renovovat, snadno udržovat a rychle pokládat. Tento typ podlah je vhodný do místnosti s menším zatížením. Naprosto nevhodné je tyto podlahy umísťovat do vlhkých místností jako je prádelna nebo koupelna. Dřevěné plovoucí podlahy jsou však finančně značně náročné.

Dalším typem plovoucích podlah jsou podlahy laminátové. Laminátové plovoucí podlahy imitují vzhled dřeva, oproti dřevěným podlahám nejsou tak drahé. Tyto podlahy snesou velké zatížení a vyžadují pouze jednoduchou údržbu. A jaké jsou nevýhody laminátových plovoucích podlah? Tyto podlahy nejsou příliš odolné vůči vlhkosti.

V bytech a také v rodinných domech se můžeme setkat s korkovými plovoucími podlahami. Tyto podlahy se hodí do místností, které nemají vysoké nároky na zátěž. Korkové podlahy jsou vyrobeny z přírodního a zdravotně nezávadného materiálu. Tyto podlahy jsou na dotek velmi měkké a teplé. Nevýhodou těchto podlah je nízká odolnost a nutná povrchová úprava lakem.

Renovace parket na Ostravsku

Kromě plovoucích podlah se můžete rozhodnout pro klasické dřevěné parkety. Dřevěné parkety jsou velmi odolné proti deformacím, mají nižší výrobní a prodejní cenu, snadno se s nimi manipuluje. K pokládce těchto podlah je vždy nutné připravit pevný a rovný podklad.  Když máte doma staré parkety, ale nechcete je měnit za novou podlahu, můžete je nechat zrenovovat. Renovace vždy vyžaduje odborníka s dostatkem znalostí, zkušeností a technickým vybavením. Když podlaha není příliš poškozená, stačí ji přebrousit a nalakovat. U většího poškození podlahy je nutné podlahu rozebrat, upravit podklad a potí ji zase složit. Pokud je potřeba podlahu pouze přebrousit, nesmí být příliš zvlněná, vystouplá nebo propadlá. Dřevěné parkety by mezi sebou neměly mít příliš velké spáry, hluboké vrypy nebo díry. Na renovaci parket si objednejte profesionální firmu, která vše zajistí.

PVC podlahy Ostrava

Díky výraznému posunu, který PVC podlahy udělaly, se tento typ podlahové krytiny těší stále velké oblibě. Moderní PVC podlahy jsou kvalitní, přináší nepřeberné množství dekorů, a hodí se prakticky pro každou místnost. Nejen díky uvedenému, jsou PVC podlahy populární při zařizování domácnosti, ale také při rekonstrukci, modernizaci bydlení.

Jaké jsou výhody PVC podlahové krytiny

Kvalitní PVC podlahové krytiny se mohou pochlubit vysokou odolností a dlouhou životností. PVC podlahy také splňují další, neméně důležitý parametr, kterým je hygiena. Pro osoby, které sužují alergie, jsou PVC podlahy přímo ideální volbou, co se týká podlahové krytiny. V neposlední řadě se PVC podlaha snadno udržuje, a také Vás příjemně překvapí svoji schopností dobrého tlumení kročejového hluku. Líbí-li se Vám přírodní vzhled dřeva, ale ať už z jakéhokoli důvodu, pro Vás volba dřevěné, laminátové podlahy, není vhodným řešením, pak i v tomto případě oceníte možnosti PVC podlahy. Výrobci PVC podlahy pamatují na rozdílnost ve vkusu každého z nás, a tak nabízí PVC podlahy, které jsou svým vzhledem věrnou kopií dřevu, parketám, korku, bambusu, dlažbě atd. Vedle přírodních motivů si však také můžete zvolit PVC podlahy s moderním abstraktním vzorem. Co se týká pokládky PVC podlahy, tu je lepší svěřit odborníkům, kteří Vám nejen zaručí profesionální pokládku podlahové krytiny, ale také zajistí případné vyrovnání podkladu, ke kterému je třeba přistoupit v řadě případů.

Pokládka koberců Ostrava

Stejně jako PVC podlahy, také koberce, jako podlahová krytina, mají své příznivce. Koberce mohou být v metráži, nebo také kusové, či v podobě běhounů, případně předložek. I sebeměkčí podlahová krytina se nemůže srovnávat s komfortem při chůzi, sezení na zemi, jako je právě koberec. Samozřejmě záleží, jaký typ koberce, co do tloušťky, výšky vlasu, si vyberete. Jiné koberce se volí pro kancelářské prostory, pro předsíň, a jiné zase například do obývacího pokoje, dětského pokoje.

Výhody koberce

Okolo koberců, jako podlahové krytiny, se především hovoří v souvislosti s údržbou, a výskytem roztočů. Je však třeba říci, že co se týká právě zmíněných roztočů, tak ty se v kobercích, jsou-li správně udržovány, nedrží, ani nerozmnožují. Koberce, jsou naopak například od holých parket zdravější, neboť snižují koncentraci prachu, který volně poletuje v každém uzavřeném prostoru. Koberce jistě ocení rodiče malých dětí, kteří při hrách, ale i při prvních krůčkách jsou vystaveni menšímu riziku, že by prochladly, ublížily si. Na koberci malému dítěti jen těžko proklouzne nožička.

Vybíráme koberce

Kromě základního dělení koberců na kusové a v metráži, se koberce dělí podle materiálu, ze kterého jsou vyrobené. Koberce mohou být přírodní, syntetické, ale také kombinované. V případě přírodních koberců se můžete setkat s vlnou, bavlnou, kokosem, hedvábím, mořskou trávou, bambusem, sisalem aj. Další členění koberců je podle toho, kam budou koberce určené. Setkat se můžete s kobercem bytovým a objektovým. K objektovým kobercům se řadí tzv. zátěžové koberce a čistící zóny. Budete-li si pořizovat koberec v metráži, pak, stejně jako u PVC podlahy, svěřte pokládku odborníkům. U zkušené firmy, která Vám koberec položí, se nedočkáte nepříjemných vln, vzduchových bublin aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8259 (extra-sluzby.cz#239)


Přidat komentář