Přestavba bytových jader - Louny

Bydlíte v panelovém bytě, či se chystáte zakoupit byt v panelovém domě? Nemá byt ještě původní umakartové jádro? Pak je možná čas dodat koupelně a kuchyni nový kabát. Nejenže tím zvýšíte komfort bydlení, ale uděláte i něco pro Vaše zdraví.

Umakart, pomineme-li ten fakt, že není nijak vzhledný a reprezentativní, může mít časem negativní vliv na naše zdraví. Mezi spáry umakartu totiž postupně vniká voda. A pokud se vznikající vlhkost neřeší, pak dříve nebo později dojde k výskytu plísní. A to, že plísně nám nijak neprospívají, snad ani zdůrazňovat nemusíme.

Přestavba bytového jádra Vám přinese jen samé výhody. Samozřejmě, že je třeba počítat s výdaji.A to v případě kompletní přestavby bytového jádra, se jedná o desetitisíce korun. Pokud však nemáte patřičnou hotovost, pak je možné využít úvěru, nebo překlenovacího ze stavebního spoření. A které stěžejní výhody jsou spojené s přestavbou bytových jader?

Výhody kompletní přestavby bytového jádra

Jedna z hlavních výhod již vyplývá z výše uvedeného.Zbavením se umakartového jádra,** prospějete Vašemu zdraví**. Již Vás nebudou ohrožovat plísně. Další výhodou je bezesporu významné zvýšení komfortu** bydlení**. V nové, stylové a** moderní koupelně se Vám bude **příjemně relaxovat. A v nové kuchyni? Bude se Vám v ní nejen lépe vařit, ale Vám i ostatním stolovníkům bude bezpochyby více chutnat. V neposlední řadě kompletní přestavba bytového jádra umožňuje dispozičně pozměnit řešení koupelny a/nebo kuchyně. Pro** panelové byty** jsou charakteristické malé koupelny.

To, co také není zanedbatelným faktem, je zvýšení tržní hodnoty bytu. Jak se říká „nikdy, neříkej nikdy“. A tak nevíte, jestli náhodou nepřijde doba, kdy Vám byt nebude vyhovovat, ať už co do dispozičního řešení, nebo velikosti. Byt, který má zmodernizované bytové jádro, je na trhu více poptávaný, než byt s původním jádrem, a to i přes to, že majitelé za něj očekávají více. Ostatně, o tom se sami můžete přesvědčit, navštívíte-li stránky některé realitní kanceláře.

Přestavba bytových jader – Louny

Rádi byste se i Vy těšili z rekonstruované koupelny, toalety, kuchyně? Pokud tomu tak je a současně hledáte kvalitní a spolehlivou firmu v** Lounech**, pak Vám můžeme dát tip. Jednou z takových firem je firma pana*** ** **** ** **** ** **** *** Jaroslava Blažíčka*** ** **** ** *****,*** ** **** ** ***** která*** ** **** ** *****se na rekonstrukce a*** ** *** přestavby specializuje*** ***. Na pana Blažíčka se můžete obrátit v případě zájmu o **veškeré zednické a stavební práce.

Pod rekonstrukcí bytu a zednickými pracemi se ukrývá celá škála prací. A tak, budete-li mít zájem o konkrétní činnost, stačí Vaši poptávku zaslat panu Blažíčkovi na e-mail blazicekjaroslav1@seznam.cz. Kromě e-mailu přikládáme i mobilní telefonní číslo pro rychlejší a flexibilnější způsob domluvy +420 606 656 738.

Kompletní přestavba bytových jader

Objednáte-li si kompletní** přestavbu bytových jader**, pak můžete očekávat u celé řady firem, kromě samotné přestavby i další, související a zároveň nezbytné služby. O jakých službách je řeč?

Vypracování návrhu přestavby bytového jádra

Než vůbec dojde na práci jako takovou, je zapotřebí zařídit a provést celou řadu záležitostí a prací. Jednou z nich je nezbytné vypracování návrhu nového vzhledu koupelny, toalety, kuchyně. S návrhem můžete za firmou přijít sami, ať už máte přesnou, nebo rámcovou představu, jak by měla vypadat zrenovovaná koupelna, toaleta, kuchyně. Inspiraci je možné čerpat z odborných, tematicky zaměřených časopisů a knih. Také na internetu je možné najít nemalé množství řešení. Na co je však třeba pamatovat, je to, že návrhy je nutné brát pouze jako inspiraci. I když jsou panelové byty zdánlivě nastejno řešené, do detailů tomu tak není. A tak málokteré inspirační fotografie budou rozměrově a dispozičně odpovídat zrovna Vaším místnostem.

Ať už přijdete za firmou s návrhem pouze „v hlavě“, nebo ve formě fotografií, ústřižků, či náčrtků, určitě nemusíte očekávat, by po Vás firma chtěla přesné rozměrové řešení apod. Ostatně, přesné zaměření spraví firma samotná. Společně však doladíte také „detaily“, jako jsou úpravy dispozičního řešení koupelny a/nebo kuchyně, případný nový nákup zařizovacích předmětů (sprchový kout, vana, umyvadlo, bidet, vodovodní baterie aj.). Vyberete si také dlažbu, obkladačky aj. Podle Vašich finančních možností, se také budou odvíjet možnosti, co do výběru** zařizovacích předmětů** i doplňků.

Vrátíme-li se ještě k samotnému návrhu přestavby** bytového jádra**, pak se svým požadavkem můžete oslovit i specializační firmy, bytové architekty, bytové designéry, které nabízí vypracování návrhu v 3D formě. Dobrá zpráva je, že i některé firmy, které se specializují na přestavby bytových jader, nabízí tuto službu.

Vyřízení stavebního povolení

Pokud se rozhodnete pro kompletní přestavbu** bytového jádra**, ne jen pro částečnou přestavbu, pak bude také zapotřebí vyřídit žádost o stavební povolení. A to je další z činností, kterou můžete u celé řady firem, které se zabývají přestavbou bytového jádra, poptávat. Firma, která se již nějakou tu dobu přestavbou bytových jader zabývá, má zkušenosti v tom, jaký dokument vyplnit, co neopomenout, kam dokument předat aj. Vyřízení stavebního povolení není radno podceňovat. Mohli byste se totiž potýkat s uložením nemalé pokuty.

Zajištění nákupu a dovezení materiálu a doplňků

S firmou, kterou jste si vybrali pro přestavbu bytového jádra, si také domluvte, kdo nakoupí a doveze materiál, zařizovací předměty, doplňky. Vše záleží na možnostech a domluvě. Není výjimkou, že nákup materiálu přes firmu Vás vyjde o nějakou tu korunu levněji.

Samotná přestavba bytového jádra – dílčí činnosti

Jaké dílčí činnosti jsou součástí kompletní přestavby bytového jádra? V prvé řadě se jedná především o demontáž stávajících zařizovacích předmětů, rozebrání a odstěhování kuchyňské linky, spotřebičů. Jeden z dalších kroků spočívá v demolici původního bytového jádra. Vzniklý odpad a suť je zapotřebí odvézt a zlikvidovat. I v tomto případě se informujte u Vámi vybrané firmy, nejlépe předem, zda zajistí odvoz a likvidaci stavebního odpadu a sutě. Vy byste s tím měli jen další starosti, zařizování a vyběhávání. Nyní přichází na řadu zednické práce. Ty spočívají mimo jiné ve vystavění nového bytového jádra. Volit můžete například mezi oblíbeným sádrokartonem, nebo standardním vyzděním. Vaše možnosti určitě prodiskutujte se zedníkem. Tato konzultace je však v etapě „příprav“, a to, když se stanovuje rozpočet na přestavbu bytového jádra. S vystavěním nového bytového jádra však práce zedníka nekončí. Bytové jádro je zapotřebí také omítnout a připravit na následnou výmalbu a/nebo obložení. Celá řada šikovných a znalých zedníků si totiž poradí s položením dlažby v koupelně a novým obložením (vany, stěny v koupelně a na toaletě, v kuchyni). Z uvedeného vyplývá, že zednické práce jsou nedílnou součástí přestaveb bytového jádra. Bez znalosti zedničiny, by jen těžko mohla dotyčná firma nabízet přestavbu.

Jakmile bude zedník hotový se svojí prací, řeší se finální práce, jako je například montáž nového umyvadla, instalace sprchového koutu aj. V případě, že má klient zájem o vanu, místo sprchového koutu, pak ta se instaluje ještě před dokončením zednických prací. Záleží však samozřejmě na typu vany. Některé se „pouze“ napojí na odpad, jiné se obloží.

Závěrečným krokem je úklid. Většina firem nenechá dílo v tom stavu, že by za sebou zanechala spoušť. Počítat tak můžete alespoň s rámcovým, hrubým úklidem.

Přestavba bytového jádra je jednou z možností rekonstrukčních prací. Pod rekonstrukcí bytu se ukrývají i další možnosti. Například se jedná o výměnu oken, dveří a zárubní, podlahových krytin aj. V současnosti není problém, tak jako před dvaceti, třiceti lety, že by nebyl výběr materiálů a zařizovacích předmětů. Díky tomuto faktu můžete rekonstrukcí doslova změnit vzhled a funkčnost Vašeho domova.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8252 (extra-sluzby.cz#136)


Přidat komentář