Rekonstrukce bytu a bytových jader - Ústecký kraj

Ačkoli je mnoho způsobů bydlení, tak bydlení v panelových domech stále převažuje. Byty těchto domů jsou však již vybydlené a volají po rekonstrukci. Úspěšná rekonstrukce je dokáže proměnit v moderní a příjemné byty.

Rekonstrukce a její plánování

Než se rozhodnete pro zahájení rekonstrukce bytu, je vhodné si zjistit vše o zamýšlené revitalizaci či rekonstrukci domu. Jde o to, že na rekonstrukce ve velkém je možné získat poměrně** vysoké slevy**. Také pokud se v nejbližší době plánuje výměna stupaček a dalších rozvodů v domě je lépe s rekonstrukcí chvíli počkat. Nutné je zjistit si jak je to s výměnou oken a s možností** zasklení balkonu či lodžie**. Některé lokality a domy mají v tomto směru určité nároky na jednotný vzhled. A také výměna oken a kompletní oprava balkonů se velmi často provádí naráz. I to je finančně výhodnější.

Svépomocí nebo s firmou?

V dřívějších dobách se snad všechno dělalo svépomocí. Pouze na velmi odborné práce se přizval odborník. Dnes je doba trochu jiná. Nové materiály i technologie nabízí velké možnosti. Avšak vyznat se v nich to již je těžší. Odborník však chodí na školení a především má praxi a vše odzkouší. Je tedy schopný pro každou situaci vybrat nejvhodnější materiál i technologii. To laik samozřejmě neumí. Pak je tu to, že svépomocí lze ušetřit velkou část peněz za práci odborníka. Ale to není zase až tak pravda. Pokud nechcete rekonstruovat po dobu celého roku, tak si budete muset vzít dovolenou nebo i náhradní volno. Jako laikovi vám budou veškeré práce trvat déle, budete muset vybírat a pak shánět materiál. To vás bude stát čas i energii a také peníze, které byste jinak vydělali chozením do práce. Suma sumárum celkově nejlépe vychází obrátit se s rekonstrukcí na odborníka. A chcete-li opravdu ušetřit, pak nejlépe vychází provedení rekonstrukce** na klíč.** Tedy svěření všech prací jedné stavební firmě. Má to své výhody. Nemusíte shánět jednotlivé odborníky, ale vše vyřešíte již při zadání rekonstrukce a pak již jen dozorujete celé provedení. Rozhodnete-li se přece jen pro rekonstrukci svépomocí, tak alespoň práce jako jsou rozvody a položení podlah přenechte odborníkům.

Rekonstrukce bytu a bytových jader - Ústecký kraj

Stavební a zednické práce

Rekonstrukce bytu v Ústeckém kraji nabízí firma pana Daniela Duby. Tato firma je prověřená nejen počtem realizací, které má již na kontě, ale také spokojenými zákazníky. Firmu si můžete objednat na:

  • rekonstrukci celého domu či bytu,
  • zateplení fasády,
  • rekonstrukci koupelny či bytového jádra,
  • rekonstrukci  plotu,
  • výrobu, či rekonstrukci vrat.S panem Dubou se vždy domluvíte na nejlepším řešení i ceně. Více naleznete na: http://www.postaveno.kvalitne.cz .
Pro sjednání schůzky využijte telefonní číslo: +420 605 419 801.

Firmu pana Duby vám můžeme jen doporučit. Jistě oceníte vstřícné jednání a necháte si poradit nejlepší možné řešení svých požadavků.

Rekonstrukce bytu a bytových jader - Ústecký kraj

Proč oslovit architekta a bytového designera?

Tak jednak na větší rekonstrukce je zapotřebí stavební povolení a tudíž i projekt, podle kterého bude rekonstrukce probíhat. A pak i zde můžete ušetřit. Spousta stavebních firem má své vlastní projektanty, architekty i bytové designery. I zde se tedy vyplatí** stavební firma na klíč**. Architekt dokáže naplánovat celou rekonstrukci bytu tak, že najde nejvhodnější způsob pro spojení starého s novým s přihlédnutím k vašim představám a možnostem bytu. Dokáže najít materiály i stavební možnosti,
Rekonstrukce interiéru které v omezených podmínkách poskytnou maximální pohodlí i funkčnost bytu.

Jak je to se stavebním povolením?

Rekonstrukce bytu potřebuje stavební povolení tehdy, když se zasahuje do nosných konstrukcí objektu nebo úpravami změní jeho vnější vzhled. Pokud budete provádět menší stavební úpravy, jako je vyzdívání bytového jádra nebo výměna oken, stačí pouze ohlašovací povinnost u stavebního úřadu. Pokud nemáte byt ve svém vlastnictví, nesmíte zapomenout na majitele domu a bytu a seznámit ho se zamýšlenými úpravami. Kromě toho, rozhodnete-li se pro posun nebo zrušení některé zdi, budete potřebovat vyjádření** statika**.

Kdy začít s rekonstrukcí?

Nejvhodnější je doba, kdy jsou například děti na prázdninách. Pokud je nemáte, tak v době, kdy máte nejvíce volna. Musíte si uvědomit, že nová instalace rozvodů vás připraví na čas o elektrický proud, vodu a možná i o možnost využívat odpady. Při výměně oken potáhne a při bourání umakartového jádra bude všude nepořádek, stejně jako u omítání rozvodů. Neměli byste zapomenout na rekonstrukci upozornit také vaše sousedy. Při rekonstrukci je celkem hodně rámusu a také nepořádku. Ten se roznáší nejen po bytě, ale i po chodbách domu.

Jaký je nejekonomičtější způsob rekonstrukce?

Nejekonomičtější je kompletní rekonstrukce bytu. Tedy zrekonstruovat vše naráz, s jednou firmou, která celé dílo dodá na klíč. Tak ušetříte opravdu velkou část nákladů. A nejen to. Je to i ten nejefektivnější způsob, který vám ušetří také mnoho vašich sil s úklidem a stěhováním. Tím, že všechny stavební práce proběhnou naráz je jen jedno stěhování, jeden nepořádek a jedno malování a pak již jen pobyt v krásném, čistém, moderním a útulném bytě.

Nová koupelnaNová koupelna

K nejčastěji rekonstruovaným částem bytu patří bytové jádro. Zde se většinou nachází koupelna a záchod. Ty v provedení umakartu opravdu nejsou nic moc. Umakartové jádro se vymění za zděné nebo sádrokartonové. Pokud je jádro zděné, pak se většinou vše mění dispozičně. V obou případech se však vždy mění veškeré** rozvody, dlažba, obklady i sanitární technika**. Novinkou při rekonstrukci bytových jader v panelových domech je využití luxfer. Ty se mohou použít, místo časti vyzdívky a tak se dostane i do bytového jádra světlo. Pokud se jedná o nové dispoziční řešení, tak zde jsou sice jen omezené možnosti, ale o to více kreativní. Nabízí se možnost spojení záchodu s koupelnou, rozšíření do předsíně nebo haly, využití nových typů van a sprchových koutů. V prostoru, který čítá jen pár metrů čtverečních je opravdu zapotřebí počítat každý centimetr. Obzvlášť pokud má být v koupelně i pračka. Zásadní pro malé koupelny je výběr obkladů a dlažby. Obojí by mělo být ve světlých tónech, které opticky zvětšují prostor. Pak samozřejmě sanitární keramika. Nové typy záchodů umožňují kromě úspory místa i úsporu energií. Mohou se spojit s bidetem, mohou mít odvětrávání již z mísy, uspoří vodu, a pokud si pořídíte světlo, spínající se samo při vašem vstupu, tak i elektřinu. Vany jsou dnes kombinované se sprchovým koutem. Mohou být menší nebo můžete nainstalovat pouze sprchový kout. Ty se dnes vyrábí v klasickém i masážním provedení.

Zajímavá kuchyněNová kuchyně

K častým rekonstrukcím dochází i v kuchyních. Zde se většinou mění spotřebiče, nově se uspořádá kuchyňská linka, do které jsou některé spotřebiče zabudované. Mění se i stolování.

Nová okna, dveře i lodžie

Nová okna nejen uspoří energii za vytápění, ale mohou v létě byt i ochladit. Stačí použít ta se speciálními skly. Dveře můžete nechat opravit, natřít nebo zcela vyměnit. Místo nich je možné použít i** zásuvné** dveře do zdi nebo také shrnovací. Obojí ušetří místo. Zapomenout by se rozhodně nemělo na vchodové dveře. Ty si zaslouží alespoň bezpečnostní zamykání a tepelnou izolaci. A balkon nebo lodžie vám může krásně zvětšit prostor bytu. Stačí obojí zasklít.

Úsporné radiátory

Také u radiátorů je dobré zapřemýšlet nad jejich výměnou. Dnešní typy dokáží mnohem lépe vydávat i udržet teplo. A pak je dobré přidat termostaty, které zajistí optimální teplotu v každé místnosti.

Krásné a praktické podlahyNová podlaha

Pokládka podlahy není jednoduchá. Po odstranění starých podlah se musí podlahy vyrovnat nivelační vrstvou. Teprve potom je možné začít pokládat nové podlahy.

Jak dlouho trvá rekonstrukce?

Pokud je vše dobře naplánováno, tak firma celkovou rekonstrukci bytu zvládne za dva týdny. Zvládnutí za méně času již může být problematické. Jednotlivé práce na sebe navazují, například odstranění starých kabelů, bourání, zdění, vysekání nových drážek, položení nových rozvodů, výměna oken, omítání, malování, odstranění starých podlah, položení nových, a tak nelze nic uspěchat.

Kolik rekonstrukce stojí?

Cena za kompletní rekonstrukci je značně individuální. Záleží na velikosti bytu, na představách majitele, na použitých materiálech i vybraných nových zařízeních. Uvádí se však, že průměrná rekonstrukce bytového jádra stojí kolem sto tisíc korun. Rekonstrukce průměrného bytu vyjde asi na tři sta tisíc korun při rekonstrukci na klíč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8237 (extra-sluzby.cz#32)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat