Rekonstrukce bytu - Kutná Hora, Kolín, Sázava

Každá rekonstrukce bytu představuje velký zásah do chodu rodiny, ať už po stránce finanční či stavební. Vždy se jedná o investici v řádech desítek i stovek tisíc korun, a proto je vhodné přenechat tyto práce profesionální firmě.

Rekonstrukce bytu

Jak již bylo nastíněno v úvodu, rekonstrukce bytu představuje velký zásah do bydlení. Rekonstrukce zahrnuje jak bourací práce, tak přistavování, výměnu nábytku, atd. Mimo to je rekonstrukce bytu opravdu drahou záležitostí. Pokud jednotlivé práce v souvislosti s rekonstrukcí bytu nenaplánujete do posledního detailu a tyto na sebe nebudou navazovat tak, jak mají, a bude docházet k časovým prodlevám, bude Vás to celé stát mnohem více nervů. Rekonstrukce bytu je opravdu nákladnou záležitostí, a pokud ji chcete ve zdraví přežít, obraťte se na firmu, která za vás vše zařídí a Vy se tak můžete už jen radovat z nového, lepšího bydlení.

Proč se pustit do rekonstrukce bytu?

Je samozřejmé, že provedenou rekonstrukcí bytu zvýšíte komfort vašeho bydlení. A nejenom to. S rekonstrukcí stoupne i hodnota nemovitosti. A dále již nebudete obývat byt, který je na chlup stejný tisícům dalších bytů. Pro lidi, kteří chtějí bydlet moderně, nebo alespoň trochu jinak než poslední 20-30 let, je rekonstrukce bytu téměř nutností. Mnoho panelových bytů má již rekonstrukci za sebou. Díky takovým rekonstrukcím se z obyčejných a fádních panelákových bytů stávají útulné a moderní bydlení, které můžou klidně konkurovat bytům v nově postavených panelácích. Pokud hodláte v bytě bydlet i v budoucnu, není důvod, proč do něj neinvestovat.

Rekonstrukce umakartového jádra

Umakartové jádro přichází na řadu vždy jako první. Existuje několik metod, jak původní umakartové jádro odstranit. Nejlevnějším způsobem je obložit ho sádrokartonem. Nevýhodou tohoto počinu je ale to, že už tak malý prostor se tímto obložením ještě zmenší. Sádrokarton vůbec vždy znamená zmenšení prostoru, což není vůbec v panelákovém bytě přínosné. K výhodě však patří rychlost montáže, suché práce a trubky jsou jednoduše skryty za příčkou ze sádrokartonu.

Rekonstrukcí bytového jádra bývá zpravidla myšleno obložení sádrokartonem, pokládka obkladů, pokládka podlahy, ukotvení vany, umývadla a WC a jejich napojení. Celková rekonstrukce trvá zhruba týden až dva týdny, záleží na konkrétních okolnostech a také na velikosti firmy, která bude rekonstrukci provádět. Bytových jader existuje několik typů. Paneláky se stavěly v různých dobách, a proto byly i bytové jádra jinak řešeny. Odborníci, kteří se rekonstrukcemi bytových jader zabývají, znají všechna řešení těchto jader a osvědčenými variantami je dokážou kvalitně vylepšit. Jistě je vám známo, že s koupelnou v paneláku toho až tak moc nevymyslíte a že ji nenafouknete do požadovaných rozměrů, aby se do ní vešla rohová vana nebo klasická vana se sprchovým koutem. Ale rekonstrukce má především docílit toho, aby se z nudné koupelny, stalo příjemné místo, kde budete rádi relaxovat.

Spojit záchod s koupelnou či ne?

V současné době stále více rodin usiluje o spojení toalety s koupelnou. Tím, že se probourá příčka oddělující WC od koupelny, se získá podstatně více místa. V panelákovém bytě, ve kterém je oproti rodinnému domu pouze jedna koupelna a jeden záchod a kde žije více lidí, to však není nejlepší řešení. Jen se zamyslete, jak budou probíhat rána, a příprava dětí a rodičů na odchod do školy a do práce. Celková doba se tímto řešením hodně prodlouží. Proto propojení záchodu s koupelnou raději volte v rodinném domě. A nedostatek prostoru v koupelně můžete řešit jinými způsoby. Např. můžete pořídit sanitární zařízení do koupelny, která jsou vyrobená přímo do rekonstruovaných panelákových jader. Jsou atypických tvarů, rozměrů, atd. Větší prostor můžete v koupelně získat i opticky tím, že zvolíte světlé barvy jak pro barvy na stěny, tak i při výběru kachliček a dlažby. Jaké barvy volit, aby byl výsledek zaručený, přenechejte raději na odborníkovi, který má s rekonstrukcemi bohaté zkušenosti. Další fintou, jak opticky zvětšit koupelnu, je volit obkladačky drobných vzorů. Jestli máte možnost, umístěte pračku do kuchyně, čímž opět získáte větší prostor v koupelně. Sprchový kout by neměl být opatřen výraznými rámy.

Co vše je potřeba vyřídit před zahájením rekonstrukce

Dřív, než se pustíte do rekonstrukce bytu, je potřeba zjistit, zda k pracím, které hodláte ve svém bytě realizovat, jsou nutná povolení a jaká. V případě, že se rozhodnete koupelnu vyzdít, je nutné nechat zpracovat posudek statika, aby nedošlo k neúměrnému zatížení stropů. Nejlepší je, když vám veškeré potřebné podklady připraví firma, kterou jste pro rekonstrukci bytu oslovili a která zařídí i povinné stavební povolení na stavebním úřadě. Jestliže byt nemáte v osobním vlastnictví, musíte o připravované rekonstrukci vyrozumět bytové družstvo. A jestliže jste v nájmu, je potřeba souhlasu majitele domu, co je samozřejmé. Pokud je byt ve vašem osobním vlastnictví, přesto je vaší povinností vyrozumět sousedy o tom, že u vás doma budou probíhat ty a ty stavební práce.

Na co se zaměřit při rekonstrukci bytu

Rozhodli jste se pro větší rekonstrukci vašeho bytu? V tom případě se nedoporučuje šetřit na podlaze. S podlahou bývají v panelových bytech velké problémy. Pokud rekonstruujete např. koupelnu nebo kuchyň, s čímž samozřejmě souvisí i výměna podlahy, často se stává, že nová podlaha plynule nenavazuje na podlahu vedlejší místnosti a vzniká tak schod mezi jednotlivými pokoji. Tyto problémy opět dokáže vyřešit firma. Stejně tak dokážou poradit v případech, kdy potřebujete několik centimetrů navíc v bytě. Např. někdy postačí jen posunout příčku o pár centimetrů, WC posunout více na stranu, jinak otočit umyvadlo, atd. Detaily v malých prostorách vyniknou podstatně lépe než ve velkých pokojích. Proto na nich nešetřete. Nemusíte kupovat ty nejdražší obklady s moderními motivy, které v malé panelákové koupelně stejně nevyniknou. Lepším krokem je koupit např. zajímavé zrcadlo, nevšední baterii nebo jiné vybavení, které dodá Vaší koupelně ten správný šmrnc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8244 (extra-sluzby.cz#96)


Přidat komentář