Rekonstrukce bytu - Most a okolí

Většina starších bytů, zejména těch panelákových, které byly postaveny v minulosti, již nevyhovuje modernímu stylu bydlení. To je důvod, proč se většina majitelů uchyluje k jejich rekonstrukci nebo rekonstrukci bytových jader.

Rekonstrukce bytů jsou vždy finančně náročné, zejména jedná-li se o kuchyně či koupelny. Ty patří k místnostem, jejichž rekonstrukce se řadí mezi nejdražší. Důvody, které vedou jejich majitele k rekonstrukci bytu, jsou různé, ať už jde o** špatné využití prostoru v bytě nebo třeba nehygienické materiály bytového jádra**. Rekonstrukce bytu nám tedy umožňuje lepší využití jednotlivých místností, poskytuje více prostoru a modernější vzhled celého bytu. Chystáte-li se tedy rekonstruovat byt, je vhodné se poradit s profesionálem, kterému sdělíte své požadavky a představy a společně najdete nejlepší řešení. Pak je důležité najít vhodnou firmu, na kterou je spolehnutí a odvede dobrou práci. Jednou z takových firem je i firma pana Jakuba Cholta z Mostu.

Rekonstrukce bytu - Most a okolí

Hledáte firmu v Mostě a okolí, která Vám zajistí kvalitní rekonstrukci bytu? Jednou z firem zabývající se** rekonstrukcí bytu a bytových jader** je také firma** pana Jakuba Cholta.** Tato firma si zakládá na kvalitě odvedené práce, přijatelných cenách a spokojených zákaznících.

V případě, že máte zájem o služby této firmy, kontaktujte ji na adrese Obrnice 11, Obrnice - Chanov, 434 01. Další informace získáte na telefonním čísle +420 776 194 892 nebo e-mailové adresestavby.cholt@seznam.cz.

Firma Jakuba Cholta zaručuje kvalitu a nabízí řešení přímo Vám a Vašemu bytu na míru. Pokud se obrátíte na pana Jakuba Cholta, setkáte se s ochotou, milým přístupem a zárukou dobře provedené práce.

Rekonstrukce bytu

Jestliže už Vám nevyhovuje uspořádání prostoru bytu, je nejvhodnější doba přistoupit k razantním změnám v podobě úpravy bytu. Je důležité si všechno pečlivě naplánovat, konkrétně veškeré změny, kolik finančních prostředků máte k dispozici, apod. Jestliže nemáte jasnou představu o tom, jak změnit Váš interiér, jen zkrátka toužíte po změně, pak je dobré se obrátit na** architekta** nebo na firmu, která stavební práce provádí a která má s rekonstrukcemi již dostatečné zkušenosti.

Plánujete-li v rámci rekonstrukce větší stavební práce, tak počítejte i s bouracími pracemi a také s následným** odstraňováním odpadu.** Bude-li Vám stavební práce provádět firma, tak je dobré se včas informovat, zda jejich služby zahrnují i odvoz odpadu, v opačném případě musíte zajistit kontejner.

Budete-li zasahovat do nosných zdí, tak si nechte vypracovat statický posudek konstrukce. Chcete-li například propojit kuchyň s obývacím pokojem, jak je v současné době hodně moderní, tak budete muset odstraňovat stěny, což můžete provést dvěma způsoby. Buď tzv. mokrým zděním, což je tradiční způsob, i když více pracný. Používá se zejména tam, kam se instalují těžší předměty, jako například vana, sprchový kout apod. Další možností je** suchá výstavba**, která klade nárok na minimální zatížení původní stropní konstrukce. Výhodou tohoto způsobu je rychlost montáže a také snadnější vedení instalací. K suchému zdění se používají buď montované příčky ze sádrokartonových desek nebo sádrokartonové tvárnice.

Rekonstrukce bytového jádra

V současnosti se klade velký důraz na význam koupelny, což v minulosti nebylo běžné, jelikož tato místnost byla brána jako druhořadá. Dnes už toto naštěstí neplatí.** Koupelna** totiž není jen místo určené k hygieně, ale je to také místo, kde můžete relaxovat a nabírat novou energii. To je také důvod, proč se hodně majitelů rozhoduje k její rekonstrukci. Možnost, jak zvětšit prostor koupelny a efektivněji ji využít je rekonstrukce bytového jádra. Správné osvětlení, barvy a vhodné použití zrcadel mohou koupelně dodat dojem většího prostoru a také lehkost. Chcete-li opticky koupelnu zvětšit, pak určitě volte** bílou barvu**, která odráží světlo a dává celému prostoru lehkost. Také vhodně zvolená sanitární keramika nám dokáže ušetřit prostor. Vanu lze nahradit sprchovým koutem atd. Důležitou součástí koupelny je i kvalitní odvětrávání. Počítejte s tím, že rekonstrukce koupeny se řadí k té nejdražší, a to hlavně kvůli drahé sanitární keramice.

Pokládka obkladů a dlažeb

Mimo novou sanitární keramiku jsou součástí rekonstrukce koupelny také dlažby a obklady. Zde máte opravdu velké možnosti ve výběru barev, materiálů a vzorů. Dlažbu a obklady můžete přesně přizpůsobit Vašim představám. Při výběru dlažby byste měli klást důraz na** mechanickou odolnost, protiskluznost a nasákavost**. Také byste měli myslet na to, že vybavení v koupelně nelze měnit tak jednoduše, jako třeba v obývacím pokoji. Vybírejte tedy raději nadčasové vybavení, které bude i po letech vypadat stále velmi hezky. Co se druhů obkladů týká, tak máte opravdu z čeho vybírat. Volit můžete mozaikové, skleněné, zrcadlové, keramické, betonové, cihlové, korkové, kamenné nebo dřevěné. Stále nejvíce využívané jsou však obklady keramické, kvůli své odolnosti vůči vodě a špíně.

Co potřebujeme k rekonstrukci bytového jádra?

K rekonstrukci bytového jádra se vyžaduje** stavební povolení.** Proto je nejlepším řešením, když se na rekonstrukci dohodnete i s ostatními nájemníky a můžete tak rekonstrukci čerpat z rozpočtu domu, do kterého pravidelně přispíváte. Navíc existují firmy, které, pokud oslovíte kvůli rekonstrukci vícero bytů, nabízejí i zajímavé slevy. V případě, že budete měnit jádro jen ve Vaše bytě, tak musíte obstarat projektovou dokumentaci pro stavební úřad a až poté, co Vám stavební úřad žádost schválí, se můžete pustit do práce. Vzhledem k tomu, že nesmí dojít k porušení či narušení budovy, je lepší tuto práci přenechat** na odbornících**. V případě, že jste jen nájemníkem bytu a hodláte provést rekonstrukci bytového jádra, tak budete potřebovat** písemný souhlas od majitelů domů** a také bude nutné se zavázat, že po vystěhování z bytu nebudete žádat náhradu za provedené práce.

Co vše rekonstrukce bytů zahrnuje?

Přestavba bytu obvykle zahrnuje demontáž a likvidaci vybavení bytu, rekonstrukci bytového jádra, nové podlahy, výměnu dveří a zárubní, novou elektroinstalaci a zednické práce s tím vším spojené. Dále často při rekonstrukci dochází k změně dispozice bytu, což je doprovázeno bouráním nenosných příček v bytě a výstavbou nových, například sádrokartonových. V rámci rekonstrukce si dále můžete nechat vybudovat sádrokartonové podhledy, nebo vyměnit radiátory. Počítejte, že rekonstrukce bytu Vám zabere asi čtrnáct dnů, rozsáhlejší rekonstrukce pak i měsíc.

Zednické práce

K** zednickým** pracím řadíme mnoho činností. Jedná se o například o jádrové omítky, penetrace, štukování stropů, stěn, malování, pokládka dlažby, betonování podlah, zateplování fasád, pokládka zámkové dlažby, obrubníky, atd. Prací, které stavební firmy provádí je skutečně mnoho. Je tedy nutné oslovit firmu, která bude pracovat kvalitně. Je lepší získat si na danou firmu reference, ať už od svých známých, přátel, rodiny, apod. Myslete na to, že taková rozsáhlá rekonstrukce, jako je přeměna bytového jádra, je práce, která je již dá se říct na pořád, takže hleďte na to, aby byla odvedena kvalitně a precizně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8241 (extra-sluzby.cz#90)


Přidat komentář