Rekonstrukce bytu - Nymburk a okolí

Chystáte se na menší nebo větší rekonstrukci vašeho bytu a nevíte, co všechno taková rekonstrukce obnáší, kde začít a jak při práci postupovat? Oslovte profesionální firmu a nebudete se muset o nic starat.

Rekonstrukce bytu

Máte-li v plánu zrekonstruovat byt nebo zrealizovat nový interiér, a chcete, aby veškeré práce byly provedeny opravdu kvalitně, je ze všeho nejdůležitější vybrat správnou firmu, která se nezaměřuje pouze na jednu profesi, ale která k realizaci nového bytu přistupuje jako k celku. A právě proto bude výsledek vypadat podle Vašich představ a nemusíte se obávat žádných nemilých překvapení, zvláště pak finančních. Každý, kdo se pro rekonstrukci bytu rozhodl, musí počítat se stavebními pracemi, jejichž rozsah bude záležet samozřejmě na plánované rekonstrukci. V případě, že se jedná o kompletní přestavbu bytu a to od vyklizení až po předání interiéru, musíte počítat jistě s cca 3-6 týdny práce.

U stavebních prací, které jsou rozsáhlé a kterými se zasahuje do nosných zdí, atd., je potřeba zpracovat projekt. Ten Vám jistě zajistí firma, kterou k rekonstrukci bytu oslovíte. Na projekt je potřeba klást velký důraz, aby byl navržen přesně včetně co nejpřesnějšího nacenění. Pokud se rozhodnete zrekonstruovat pouze část domu nebo bytu, nebývá takové přání pro profesionální firmy žádný problém. Je možné nechat zrealizovat pouze jednotlivé místnosti, jako např. kuchyň, koupelnu, atd.  K nejčastějším a nejžádanějším pracím v souvislosti s rekonstrukcí bytu patří rekonstrukce umakartových bytových jader. Až byste se divily, jak perfektně se dá vyřešit dispozice vašeho dosud malého a špatně realizovaného bytu. Díky novému bytovému jádru můžete např. propojit koupelnu se záchodem, zvětšit kuchyň, apod. S nejlepším možným řešením šitým přímo vám na míru vám pomůže profesionální firma.

Zednické práce

Odpadl Vám doma obklad v koupelně, nebo vám opadává omítka a nevíte si s tím rady? Pokud nejste zedník a zedničina vám není blízká, není se čemu divit. Nebo máte svých starostí dost a nemáte tedy čas se pouštět do zednických prací? Právě pro vás jsou na trhu firmy, které se zednickými pracemi zabývají. Je potřeba vybrat firmu takovou, která má v dané oblasti zkušenosti a je opravdu profesionální. I když se vám to nemusí zdát, špatně odvedená zednická práce je opravdu vidět na první pohled. A proč platit za něco, co není stoprocentní? Jak by se vám líbilo dívat se po mnoho dalších let, možná už do konce života na novou dlažbu nebo obklady v koupelně, kde budou jednotlivé spáry mezi kachličkami nepravidelné? Zedničina vyžaduje opravdu přesnost. K zednickým pracím se dále může řadit např. vyzdění staveb, rekonstrukce kuchyní, koupelen, a dalších místností, pokládka dlažby i obkladů, rekonstrukce fasády, omítky a to jak štukové, tak i šlechtěné, jádrové, sádrové a sanační, a další zednické práce.

Obklady a dlažby

K tomu, aby si obklady a dlažby udržely svůj půvab, je potřeba, aby správně držely a aby jejich spáry nebyly nepřesné a nudně šedé. V případě, že uvidíte špatně položenou dlažbu, hned vás napadne, že si ji majitel pokládal sám, ovšem pozor, i odborník se může seknout.  Z čehož plyne, že není odborník, jako odborník. Je potřeba najít a oslovit takového, o kterém víte, že je opravdový profesionál. Jedním z takových je i firma pana Josefa Rychtáře. Často bývá na vině nevzhledné pokládky i špatně zvolená kombinace keramiky, spárovací hmoty a lepidla.

V případě, že jste se rozhodli pro nové obklady nebo dlažbu do vašeho interiéru, nebo plánujete rekonstrukci kuchyně nebo koupelny, potom přichází na řadu výběr materiálu. Než se začne s pokládkou, je potřeba, abyste měli jasno, jaké nároky budou na dlažbu kladeny, jak bude zatěžována a kam se bude pokládat. Podle toho se vyberou obklady nebo dlažba a zvolí se příslušný materiál.  Je také potřeba zvolit vhodné lepidlo, kterým se keramické dlaždice nebo obklady přilepí k podkladu. Lepidel existuje několik druhů a výběrem vám opět pomůže odborník na obkladačskou práci. Vzhledem k tomu, že nikdo nemá zájem na tom, dělat jednu práci dvakrát, je potřeba dbát na správný postup. Přesto, že jste zvolili kvalitní lepidlo i obklady, které již jsou na podkladu přilepené, je velmi důležité provést odborně spárování. Spárování totiž dodá nejen elegantní vzhled celému prostoru, ale může dokonce i výtvarně dotvořit prostor.

Jak na lepení obkladů?

Náročnost lepení obkladů závisí především na stavu podkladu, na který obklady přijdou. K obkládání se potřebuje hloubkový základní nátěr, váleček a štětec pro základní nátěr, vodováha, tužka, lepidlo, ozubená stěrka, míchadlo, obklady, křížky pro pravidelné spáry, spárovací hmota, houba, silikonový tmel, pistole na aplikaci tmele a řezačka na obklady.

Je nutné, aby byl povrch dokonale rovný, pokud je zeď křivá, je potřeba ji vyrovnat maltou. Jestliže jste se rozhodli pokládat na novou stěnu, je nutné provést základní nátěr speciální barvou. Jestliže pokládáte obklady na starou zeď, je potřeba tuto zeď řádně připravit a ošetřit penetračním nátěrem. Povrch je nutné zbavit všech nečistot, mastnoty a prachu. Obkládka se provádí nejdříve vodorovným, pak svislým směrem do tvaru písmene T. Pamatujte na mezery mezi obklady. Spáry by měly být široké 2-3 mm u menších rozměrů, u větších až 10 mm. Lepidlo se vybírá podle povrchu. Pro pravidelné spáry se používají vodící křížky, které se dají koupit v různých velikostech. Obklady je nutné rozvrhnout tak, aby poslední řada nahoře začínala celým obkladem. Při lepení neustále kontrolujte, jestli je obklad vodorovný. Po položení obklad přitiskněte a přiklepněte paličkou. Lepidlo, které se dostane napovrch, je nutné ihned setřít.

Obkladačské práce nejsou skutečně jednoduchou záležitostí, a pokud chcete, aby výsledná práce opravdu stála za to, abyste se na ni rádi dívali a aby se vám krásně bydlelo, přenechejte tyto práce profesionální firmě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8243 (extra-sluzby.cz#93)


Přidat komentář